Haber ve ToplumKültür

Krymsky Val - cadde, ilgi noktası

sermayenin merkezi caddelerinden biri Krymsky Val denir. Bir avlu var bir kere hangi, Kırım Han yaşamış, çünkü sonunda Kırım. Bir şaft çünkü sokak uzunluğu, 1252 metre bölümü 16 kilometrelik (15.6) Bahçe yüzük, eski bir kez kapalı toprak duvar parçası olan tahkimat Moskova etrafında dikilmiştir.

yer adları Tarih

o baskından Kazi Giray sonra ortaya çıkan ihtiyacı, Kırım Han şehri harap. bir yıl (1591-1592) içinde 5 metre ahşap duvar inşa üzerinde mil dökülmüştür. dış tarafı kazıldı Açık hendek sonra su ile doldurulur. Boris Godunov emriyle inşa edilen duvar kendisi, bir kapı ile yaklaşık 100 kule ve 34 sağır site vardı. Krymsky Val - Yakimanka, bu yüzden çünkü sokakta sırayla, Müjde, geri 1493 kadar uzanan Kilisesi'nde Aziz Joachim ve Anne şapel adını aldı ve 1969 yılında yıkıldı, Bolshaya Yakimanka, adlandırılmış - cadde, Moskova'nın tarihi bölgesinde geçen . Moskova'nın tarihi mahalle ve sokaklar isimlerinde izlenmesini.

Sınır Zamoskvorechye

Plan A. P. Tormasova 1816, ille bahçeleri ve ön bahçeleri sopa yıkılan ortaçağ şaft ve gömüldü hendeğin sitede göründü Arnavut kaldırımlı sokakların her iki tarafına, üzerine inşa edilmiş evlerin sahipleri gerektirdiğinden Yani, Garden Ring adını aldı. Büyümüş plantasyonları Stalin'in sermayenin yeniden yapılanma sırasında yıkılmış. Yine de, XIX yüzyılın sel sürekli tehdit altında olan kişilerde Skorodomom lakaplı bu yerler, vardı, aslında, şehir dökümü sonuna kadar. Kırım Val alanında, diğer şeyler arasında, halen sahibi olan tüccar Sveshnikov İl Hastanesi, hamkafa okul düzensiz pazar, Hospice ve bahçeler vardı.

şarkılar söylenen Bahçe halkasının Bölüm

bir taraftan sermayenin merkezinde yer Krymsky Val çevrilidir Kırım köprü, diğer taraftan - Kaluga alanında. Toplam Bahçe halka sokakları 16 ve mekan aynı miktarda oluşur. Bu Earthen şehir kez adını taşıyan, Moskova'nın tarihi sınırları biridir. Kremlin, Çin Kent'in duvarlarının ardından, Beyaz Kent sermayenin dördüncü sur yapılmıştır. Başlıca rekonstrüksiyon Sovyet döneminde başladı. Bu alanda, All-Rus tarım ve el sanatları sanayi sergisi 1923 yılında yerleştirildi. 1928 yılında yıkım sonrasında 1932 yılında A. M. Gorkogo almıştır parkı, burada yenildi. Krymsky Val Caddesi, Gorki Parkı boyunca geçen 1950 yılında, yeni bir güzel dökme demir çit ile dekore edilmiş, Moskova simgesi olmuş. Burada metro, en yakın istasyon ulaşılabilir parka, ana giriş de var - "Kültür Parkı" ve "Ekim".

Gelecekteki tüm açılış günlerin başlangıcı

Zaten bunun bir çatı altında yer binayı inşa edildi caddenin ana girişin karşısındaki son yüzyılın 70'li yıllarda Merkez Sanatçılar Evi ve Tretyakov Galerisi teşhiri. Bu aralık mükemmel 90'lı yıllarda oluşturulan Sanat Park, tamamlar. O zaman anıtlar alakasız Moskova sokaklarına yıkıldı. Eğer heykeller ve anıtlar hayran olabilir Kind sergisi "Krymsky Val", Moskova her yerinde bilinir. Aynı alanda yılda iki kez "Emlak" olarak adlandırılan bir başka popüler sergisidir. Hiçbir eski binalar, Sovyet döneminin tüm bina vardır. Aslında Tretyakov Galerisi hakkına kavuşmuştur 1985 yılında bu binada konaklama ve 2000 yılında orada kalıcı sergi "XX Yüzyılın Sanatı" açılır.

Yeni Tretyakov Galerisi

Her Moskovalılar bilinen sokak Krymsky Val Galeri ve numarası 10. kendisi sergi «XX yüzyıl sanatı" bulunduğu isim de onun evinde bulunan Sanatçı Evi, işgal büyük bir sergi alanı ima eder. 40'tan fazla oda 12 bin metrekare üzerinde yer almaktadır. Özel olarak ünlü galeride bir yan kuruluşu tarafından geliştirilen Yapımına sadece 1983 yılında tamamlandı yapı, ve uygun düzgün aldığı kişilerin adı - "Yeni Tretyakov"

Prensipte, bu şaşırtıcı değildir, bu katılım onlardan aşağı olsa Krymsky Val, bir devam Lavrushinsky Lane oldu. Her şey onun zamanı var. Ve benzeri görülmemiş savaşlar ve devrimler sonucunda bütün okullar, trendler, değişikliklerle XX yüzyılın tam olayların, sanatı ve mukabil modern iç mekanları ayrı ayrı yerleştirilmelidir. Bina çok güzel. bütün sergi kronolojik uygun olarak düzenlenmiştir bölümlere ayrılmıştır. kapsama süresi - 1910 günümüze. Rus avangart, sosyalist gerçekçilik olmayan konformizm Brejnev dönemi, çağdaş sanatçılar "Elmas Jack" adanmış bölüm vardır. Pozlama büyük ve çok ilginç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.