Gıda ve içecekIçkiler

"Kristal" - şampanya, "sıvı altın" olarak adlandırılır

Şampanya "Kristal" üzüm çeşidi Pinot Noir ve Chardonnay yapılır. Kavrulmuş fındık ve şekerli meyve ipuçları ile kadifemsi, ahenkli bir tadı vardır. cömert - şarap rengi güzel, saman, aroma olduğunu.

Bu şarap 1876 yılından beri üretilmektedir. Rus Çar II bu harika içecek ilk müşterisi oldu. "Kristal" - üretimi için kullanılması nedeniyle, sınırlı miktarda üretilen şampanya, üzüm her yıl iltihaplanmış.

Bu gerçekten kraliyet içecek Canlı, parlak tat imparator tarafından takdir edilmiştir. Onun masasına bunu yapmak için emir verdi. Köpüklü şarap kristal şişelerde masaya sunulduğu, etiketler kolların Rus emperyal ceket oldu.

"Kristal" - "sıvı altın" olarak adlandırılan şampanya, yüksek bir fiyatı var. Onun üretim özel bir teknoloji gerektirir. Şarap fermantasyonu yapılmalı ve bu amaçla beş yıllık karanlık mahzenlerinde içine gönderilir. Bu altın, parıltılı renk üretir.

Fransa'nın kuzey-doğusunda yer alan Şampanya ili - köpüklü şarap doğum yeri. Bölge, üzüm bağları ile ünlüdür. Çoğunlukla Chardonnay, Pinot Noir ve Pinot Meunier çeşitleri yetiştirilmektedir.

Ortaçağ boyunca üzüm bağları kiliseye aitti. Taç giyme kafaları ve önemli günlerde taçlandırdı için Monks şarap yarattı. 1715 yılına kadar şarapta kabarcıklar bir yanlış anlama kabul: şarap onuruna "sessiz" idi. Hepsi bu yetkililer Orléans'ın, bir sevgili ve gazlı içecek uzmanı Philippe II, Duke ortaya çıktığında değişti.

Asalet onların cetvel taklit etmeye başladı ve yakında Paris ve ardından Fransa'nın bütün örtülü "Şampanya Fever". Bu şarabın üretimi artmaya başladı. Sonra markalar "Lanzon", "Veuve Clicquot", "Yıkama", "Husch", "Pieper Edsik" vardı.

Rusya'da Champagne şaraplar popülerlik Napolyon'un yenilgisi ve Fransız ordusuyla Dünya Savaşı bitiminden sonra başladı. ilde Şarap Rus yetkililer oldu. Rus İmparatorluğu'nun yana şampanya ana tüketicilerin biriydi.

"Kristal" - şampanya, birçok avantajı vardır. kutlama ve sevinç, coşku ve sevincin Bu enkarnasyon. Hafif ve neşeli, tutkulu ve dönek. Bu onların susuzluğunu gidermek için ve cesaret vermek yeteneğine sahiptir. maddeler patojenik mikroplar ile mücadele insan vücudunda antikorların gelişmesine katkıda - Bu tanenler ve glikoz içerir.

şarapta İçerdiği magnezyum kaslar üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Uzun bir olarak şampanya kullanmak bilinmektedir soğuk algınlığı için çare. Bağırsak bozuklukları yardımıyla bertaraf durumlar da oluyor.

"Kristal" - prestijli şampanya. Görevi - bu festivaller eşlik neden olan, hayata bir tatil getirmek. Ancak, nedenli veya nedensiz olarak olabilir Fransız bir şişe şarap satın almaya gücü. Onun olağanüstü kadifemsi tadı duygu, tanrıların bu cennet nektar güvenilir, kendinize şu soruyu sorma: Kristal "şampanya ne kadar" Uzmanlar Büyük markaların sendikası ait en iyi örneklerini satın almak için tavsiye "?".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.