Sanat ve EğlenceFilmler

Korku Kral - Boris Karloff

Boris Karloff sıkıca korku türünün en önde gelen ve tanınmış aktörlerinden biri olarak sinema tarihindeki kurulmuştur. O erken kariyerine başladı, ama hemen meşhur oldu vermedi. Dünya resmin James Whale dışına Beast rolüyle tanınan "Frankeştayn." oyunculuk kariyerinin 50 yılı aşkın için, o filmde en uzun kariyerini geçenlere biri yapar iki yüz resimlerle ilgili ekran üzerinde yapılandırmıştır.

çocukluk

William Henry Pratt, bu doğumda çocuğun adı, 23 Kasım 1887 tarihinde doğdu oldu. Büyük bir aile olan William ek olarak Londra'da yaşayan 7 daha çocuk, ama gelecekteki aktör babası Hintli kökleri vardı olduğu bilinmektedir. Onun ninelerin birinin kardeş aynı Anna, "Kral ve Ben" ve resmi müzikal temelini oluşturmuştur yaşam olayları olduğu dikkat çekicidir "Anna ve Kral". Babası bir diplomat olarak çalıştı, bu yüzden yolda genellikle. Küçük Boris Karloff bir çocuk olarak açıkçası her aile üyesi için gönderilmişti diplomasi, kaderini bağlamak istedik. Erken ailesini kaybetti, o kardeşleri ve kız kardeşi tarafından büyütüldü.

gençlik

Kendisinin ölen babasının izinden gitmek düşünülen bundan sonra Londra Üniversitesi'nde genç bir adam girdi. Birinci Dünya ancak Boris Karloff, henüz kimin sağlık sorunları nedeniyle onun içinde yer almadı, William aradı. 22, o biraz zaman çiftlikte çalışan Kanada, taşındı. Onun tutkuyla tiyatro ilgilenmeye başladı bu dönemde oldu. Onun çeşitli toplulukları ile ülkeyi gezdikten başladı onların oyunculuk yeteneklerini keşfetti. diplomatik ailesinin itibarını bozmak etmemek için o da, ancak, önemsiz olmuştur Roller, Boris Karloff'a adını aldı. Filmografi aktör 1916 yılında kökenleri, ancak, o arka planda oynadığı sahiptir. ekranda veya tatilinde görüntüyü somutlaştırmak önce Önündeyse sert bir sürü iş daha yıldır bekleyen.

Hollywood

vadeden bir aktörün başlangıcından sonra 3 yıl şöhret ve servet için arayanlar, diğerleri gibi, Hollywood'a taşındı. Orada aktif olarak destekleyen rolleri çeşitli çıkarıldı ve çeşitli pozisyonlarda paralel olarak yarı zamanlı çalışır: yükleyici işletim operaya. Onun katılımı ile bir çok resim dışarı ekranlarında her yıl. Bunların arasında biz "maskeli Rider" gibi bahsedebiliriz, "Dinamit Dan", "Tarzan ve Altın Aslan", "Ceza Kanunu", ve diğerleri onlarca "Kongo Kralı". O da ancak, bir kaç seride televizyona el attı ve bu ona şöhret getirmez. 1931 olarak, ışıkta kredi Boris Karloff içinde yer aldı, 60'dan fazla resim bıraktı. O aynı yıl çekilmek zorunda olduğu Filmler, yaklaşık 10 var ama o popüler olmayı başardı asla.

Frankenstein

Bela Lugosi yüzünden karakteri hiç çoğaltmaya sahip gerçeğinin filmi "Frankenstein" rol reddeder zaman Aniden büyük değişim dönemi onun oyunculuk kariyerinde oluşur. Yönetmen aktif canavarlar olmayı kabul birisini arıyor, sonra onun dikkatini Boris Karloff görünür. O başarıyla seçmelere ve bir coveted rol aldı. kahraman üzerinde çalışma sert verildi olmasına rağmen, böyle değerli bir deneyime sahip ilginçti. Karmaşık makyaj uygulanması ve kaldırılması üzerine Her gün 5 saat sürdü. görüntü daha canlı kendisini görünüyordu Karloff protez dişlerin yanından uzaklaştırmak için önerdi. Bu nedenle onun yanakları bir canavar görüntü uygun oldukça edildiği, batık gibiydi. Aktör çok büyük bir adam olduğunu görünebilir, ama o daha ziyade farklı incelik yaşıyor. Bu etki, yaklaşık 24 kg oluşuyordu birlikte ağırlıkça yaratımı ile birlikte, bir dev, ağır bir takım, kullanılarak elde edilmiştir. Film büyük gişe başarısı gebe ve onun karakterler ve bu güne kadar bir kült olarak kabul edilir. Ün kendisinin bugün kurşun rolleri hareket edelim Boris Karloff'a geldi '44 yılında, o zaman oldu.

en ünlü eseri

olma 1932 yılında piyasaya sonraki önemli filmi, "Mumya." Boris Karloff zaten sıkıca görüntülerde çeşitli kötü adamlar, canavarlar ve yaratıklar olduğunu köklü, bu Imhotep'ten oynadı. Ancak bazen, hâlâ tanıdık bir rol döküm ve seyirci tamamen beklenmedik roller oldu. Bunlar örneğin, o gangster oynamıştır resmi "Scarface" geçerlidir sayılabilir. Kariyerinin uzun yıllar boyunca sık sık az belirgin tarz oyuncularla bir takım çalışması gerekiyordu. Örneğin, Lugosi'nin ile onlar "Kara Kedi", "Crow", "Kara Cuma" ve "İnsan ruhunu" gibi filmlerde rol aldı. O da, sansasyon oldu film "Frankenstein'ın Gelini" in the Beast, ve "Frankenstein Oğlu" imajına geri döner az başarılı olmuştur. ön plana ek olarak hâlâ hemen her rolü kabul olarak. Bu özellik kahramanlar, "Abbott ve Costello Meet Boris Karloff katil" ve anında ünlü maceralarını anlatan komedi korku filmi sitesine onu açmıştır "Abbott ve Costello Meet Dr Jekyll and Mr Hyde".

diğer aktiviteler

Bir filmde aktif çekim yanı sıra, o da defalarca "Veil", "Donald O'Connor göster", "Yarının masalları" ve bir düzine diğerleri dahil ünlü TV şovları bir konuk haline gelir. Buna ek olarak, o bir parodi olduğunu oyunun "Arsenik ve Eski Dantel," Broadway'de yaptığı ilk yaptı. Daha sonra bana tekrar tekrar bu tür "Raven", "Canavar Die Die", "Peter Pan" ve "Terrors Komedi olarak oyunlarında sahnede duruyor." ekranda son önemli rol 1968 yılında ilk filmi Peter Bogdanovich'in "Hedefler" döner.

ölüm

Uzun yıllar boyunca Boris omurga ile ilgili sorunlar vardı ve yaşlılık, o aktif artrit ve amfizem ile savaştı. Hayatının son yıllarını o bir tekerlekli sandalye yardımı ile taşındı. 81 yıl içinde pnömoni ile hasta, o hale kurtarıldı asla ve Batı Sussex, Midhurst ilçesinde 1969 yılında öldü. uzun hayatı boyunca o sadece desen çeşitli yıldızlı değil, ama birkaç kez evlendi ve yaşlılarda birinci baba ve tek kızı olmuştur. onun filmleri sonsuza dek yaşayacak Ancak, büyük aktör mirası, çok aile hayatının ötesine geçer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.