Kendini yetiştirmePsikoloji

Kontrol, ve biçimiyle odağı

Kontrol odağı - bu dış güçlerin (sözde dış odağı veya dışsallıkları) veya kişisel çabaları ve yetenekleri (iç içsellik) olan operasyonların sorumluluğunu özellik onun eğilimini tanımlayan insani bir özelliktir.

kendini kontrol etme

düzenleme ve değerlendirme için Nispeten mükemmel mekanizma bilişsel süreçlerin kontrol etmektir. Konu bu kendi eylemleri anlamak ve analiz etmek için başardı zihinsel süreçleri ve bu tür öz denetim gibi bir mekanizma geçerli olduğunu belirtmektedir. Onun görünüşü gereksinimleri tarafından belirlenir ve bir kişinin davranışına takımı geliştirmektedir. Oluşmuş öz-düzenleme Farklı durumlarda davranışlarını kontrol etme bireysel yardımcı olur.

Buna standart ve kontrollü koşullar ve eylemler hakkında bilgi almak için fırsat olmalıdır. Stresli durumlarda - iradeli düzenlemenin bir nesnedir.

Bilinçli belli sübjektif kavramlara ve normlarına karşılaştırarak, kendi devlet, motifler ve eylemleri ayarlamak, bir kişinin kendini kontrol sonuçlanabilir. O sağlamak için gereklidir kişinin davranış toplumun talepleri doğrultusunda, bu yüzden bir kişi olarak böyle bir sosyal varlık yalnızca bir sosyal aracılı fenomen doğasında vardır.

Kendi etrafında oluşturulduğu durumlara cevap en uygun ve kabul edilebilir formları bilinçli bir seçim sağlar.

kontrol odağı

Bir kontrol konuda bireysel kendisi ve genel olarak toplum ve sosyal çevredir. Kişinin tepki o kaderin ustası kendini hisseder ya bağlıdır "başıboş yüzen". izleme sorumluluğu da dış güçlerin ya da kendi çabaları ve yetenekleri veya isnat edilebilir. Her durumda, kişi olay sona erecek şekilde sorumlu olanı oldu ve kimin umurunda - o ya da kader, şans, yani kontrol edilemez her şey. "Kontrol odağı" - psikoloji sözde kişinin mülkiyet ortamını veya kendisi - hayatı yönlendiren kaynağını belirlemek için. kişiliğinin sosyalleşme sürecinde oluşturulan birey, bu sürdürülebilir özelliği.

denetim odağıdır özel teknikler geliştirilmiştir kompleksi ile tespit edilebilir. Bu da bir ölçüde kişisel özelliklerini değerlendirmek mümkün kılar.

Okulda muhtemelen iyi, içsel kontrol odağına tabi olan insanlar, kendilerini sayanlar çok para yapmak için, bağımsız aile sorunları çözmek, araba emniyet kemerleri, kullanım kontraseptif kullanılan eğilimindedir duman ve ulaşmak için, zevklerini vazgeçmek kolay değil stratejik hedefler.

yetkinlik ve refahı derecesi insanların hatalarını açıklamak bağlıdır. Büyük olasılıkla kendilerini kurbanları dikkate öğrencileri duymuş. Kendi istihbarat, "kötü" öğretmenler testleri ve yararsız kitaplar - örneğin Onlar her zaman kendi kontrolleri bağımlı olmayan şeylere çalışmalarında başarısız olmalarının suçlu görüyorum. Bu dış kontrol lokustur.

Başarılı insanlar bir şans olarak başarısızlığı değerlendirmek olasıdır, biz sorunu çözmek için yeni bir yaklaşım gerektiğine inanıyorum. Sigorta acenteleri, kimin kontrol odağının içsel muhtemeldir inanıyorum mümkün olduğunca sigortası satmayı gerekenleri kontrol etmeye müsait yetmezliği söyledi.

Onlar bilgi ve nedensel açıklama mekanizmasını elde etme yöntemi de özellikle sosyal ortamlarda, yorumlanması türüne göre de dışsallıkları iç görün farklılık ve. Locus internals kontrol durumun önemli bir farkındalık sağlarlar ve insanların dışsallığın daha yüksek sorumluluk sorunu. "Saf" Dışsallıklar ve internals yok denecek kadar az. Herhangi bir kişi kendi yetenekleri, güçlü güven paya sahiptir ve koşullara bağlı olarak paylaşabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.