SağlıkSağlıklı beslenme

Kontrendikasyonlar aktif karbon ve yan etkileri

Yüksek detoksifikasyon özelliklere sahip olan gözenekli enterosorbent - Aktif karbon. Bu nedenle, ilaç çok popüler olmakla birlikte, bazı durumlarda kullanımı kaçınmaları önerilir. Bize aktif karbon ve istenmeyen etkilere alma kontrendikasyonunu düşünelim.

Ne hastalıklar ve karbon aktiflenmişlerdir uyumlu değildir?

Ne zaman mide ülseri ve duodenum ülseri, ülseratif kolit, pankreatit, aktif kömür uygulaması kesinlikle kontrendikedir. Bunun nedeni numuneler dışkı siyah lekeli olmasıdır. aynı renk gözlendi ve ülser bağırsakta sindirilir ile karıştırıldı, bu durumda dışkıda çünkü, kanama ve kan katran biçimini alır edilebilir. Kömür kanama ve hasta özleyeceğiz acil tedavi için zaman maskeleyebilir. Aynı nedenle o zaman kömür yapmak mümkün değildir gastrointestinal kanama Çeşitli nedenlere bağlı yoluna. Bunlar kontra-aktif karbon diğer sorbent için geçerli değildir - "Smecta", "Enterosgel", "Polisorb". Eğer aşırı hassas ilaca aşırı duyarlılık kaynaklanır ve onun kabul terk gerekir.

yan etkiler

Aktif karbon bir önemli dezavantajı bulunmaktadır. toksinleri ve besin hem - seçiciliği eksik, her şeyi emer. Sonuç olarak, onlara yararlı vitaminler, yağlar, proteinler emme karbonhidratlar vitamin eksiklikleri ve organizmanın metabolizması ihlali gelişebilir. Bunu önlemek için, kömürün kısa kursu almak tavsiye edilir. Diyet kömür birleştirmek gerekir yararlı maddelerle ürünün teması en aza indirmek. boşluk, en az bir saat olmalıdır. Bu etkinliklerini azalttığı Aynı durum, diğer ilaçlar kömür (kontraseptifler, kalp, vasküler) ile kombinasyon için de geçerlidir. Ve antitoxins kömür ile eş zamanlı, antidot hiç izin verilmez. Bu temelde ve hesaba aktif karbon kontrendikasyonunu alarak üzerinde sadece kısa süreli kurs zehirlenme durumunda ve gıda enfeksiyonunda önerilir. Ayrıca, aktif kömür uygulaması tetikleyebilir veya kabızlık arttırabilmektedir. Bu gibi durumlarda, doğru ile sandalye ayarlanacaktır slabyaschih ürün (kuru erik, pancar, kefir).

aktif karbon üzerinde kilo vermek mümkün mü?

aktif karbon tarafından Zayıflama gerçekten mümkün, ama çok değil. nedeniyle adsorpsiyon ve yağların giderilmesi için kalori alımını azaltır dayalı ilacın etki mekanizması. Ama böyle bir diyete bir zararı olmaz. Birlikte olan yağlar vücut vitamin ve mineral ihtiyacı bağlamak. Bunun bir sonucu olarak, kalori ile birlikte ürünlerinin beslenme değerini tükenmiş. Bu nedenle, aktif karbon kullanımı kilo kaybı için - tartışmalı bir konu. Bu ilaç bazı durumlarda kullanılması tavsiye edilir unutmayın. "Kömür diyet" için Cesur, organizma için aktif karbon kontrendikasyonları ve olası sonuçlarını göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.