Haber ve ToplumGazetecilik

Konstanz Gölü üzerinde uçak kazası: kurbanlarının listesi, fotoğraflar

üzerinde Uçak kazasında Konstanz Gölü, yüz kırk insanların yaşamını iddia trajedi - 2002 yılında gerçekleşti. Havada iki uçağın büyük çarpışma, hayatı çok erken kısa kesildi hata yöneticisi, kaynaklanıyordu.

TU-154

Rus uçağı şirketi "Başkurt havayolları" aitti. Onun serbest bırakılması, yabancı havayolu şirketlerine 1995. Çift kira yılı olarak, neredeyse yeni, ama 15 Ocak 2002 döndü onların ocağın ve evde.

mürettebat yeterli yaşandı. Kumanda - A.M. Brüt (elli iki) - 12070 saat hava. Bu yardımcı pilot olarak görev önce uçağın ilk pilot, Mayıs 2001'de başladı.

CF kabinine ek olarak aynı zamanda on sekiz yıldır "Bashkiravia" çalışmış M. A. Itkulov oldu. O Nisan 2001 geminin yardımcı pilot oldu.

Navigator muhtemelen S. G. Harlov, mürettebatın en deneyimli üyesiydi. Havayolu neredeyse 13.000 saat olayın yirmi yedi yıl çalıştı.

kabin uçuş mühendisi OI oldu Valeev yanı çekler gibi - OP Grigoriyev (birinci sınıf pilot). Geçen CoPilot'ın koltuğunda ve Brüt eylemlerini izledi.

Kabin dört uçuş görevlileri vardı. Olga gökyüzünde 11.546 saat yapılan en deneyimli Bagina oldu.

Böylece, Constance Gölü'nün uçak kazası dokuz mürettebat can aldı.

Tu-154 yolcu

Gemide uçak altmış kişi vardı. Hepsi öldü.

günün en korkunç haber Konstanz Gölü üzerinde çökme oldu. elli iki yolcu hayatları yeni başladığını çocuk vardı çünkü ölü sayısı, tüm medya daha yüksek sesle konuştu.

Hemen hemen tüm keşif uçağı Başkurdistan sermayeden uçuyorlardı - Ufa. Hemen hemen tüm ölü çocuklar cumhuriyetin üst düzey yetkililerin çocuklarıdır (örneğin, Başkurdistan Kültür Bakan Yardımcısı, yönetmen IGLINSKIY tesis ve başkalarının oğlu kızı başkanı üst yönetici kızı).

Konstanz Gölü üzerinde kaza kurbanlarının listesi sosyal bilimler ve eğitim çalışmaları beşeri fakültenin yardımcısı dekanıydı Ekaterina Pospelova (b. 1973), genişletilmiş.

Diğer yolcular da Bashkiriya elit örneğin Svetlana Kaloeva, Genel Müdür Yardımcısı Değirmen aittir "DTV". O İspanya'da çalıştı kocası ile bir toplantıya iki çocuğuyla birlikte uçtu.

Konstanz Gölü üzerinde Uçak kazasında Bashkirada için büyük oldu. cumhuriyette Yas üç gün sürdü.

Boeing 757

uçaklar en eski (uçuş süresi fazla 39.000 saat) 1990 yılında ve onun havayolu diğer gemilerin arasındaydı serbest bırakıldı.

1996 yılında uçak kargo şirketi satın aldı ve belgeler ve diğer malzemelerin taşınması için ameliyat.

talihsiz gün, bir İngiliz Pol Fillips kontrolleri oturan kırk yedi yaşında. Oldukça deneyimli bir pilottu. şirket o on üç yıl çalıştı. 1991 yılından bu yana - Uçağın komutanı olarak.

ikinci pilot Kanada'dan Brent Kantioni oldu.

düzlem bir kamyon olduğu gibi sadece iki mürettebat, hayatı, üzerine ve Konstanz Gölü üzerinde bir uçak kazasından aldı.

trajediden önce Olaylar

2937 yılında Uçuş yolcu Barcelona Moskova'dan uçtu. Çocukların çoğu için bu gezi mükemmel çalışma ve dışı etkinlikler için bir ödül oldu. Ben UNESCO Komitesi için bu ölümcül tatil için ödedi. Bu uçuşta Komitesi başkanı kızını kaybetti.

Bu uçuş etrafında yutturmaca Ufa gelen uçuştan önce uzak başladığını söylemek gerekir. Hemen hemen tüm üst düzey yetkili, uçakta çocukları için bir yer almaya çalıştı böylece bazı "sıradan vatandaş" güç hayatını kurtarmıştır kuvveti. Örneğin, gazeteci L. Sabitova ve kızı altı yıl, talihsiz uçakta almak zorunda. makale için bir ücret İspanya'ya Sabitova gezileri söz verdiği gibi, gezi organize seyahat acentesi Müdürü. Ama son gününde tüm yukarıdan baskı yapıldığı gerekçesiyle iptal etti. gazeteci yerleştirir ve çocuğu çocukları aldı Başkurdistan hükümeti başında yer alıyor.

ölümcül uçuş olabilir ama onun uçak için geç Başkurt okulun bir grup olmayabilir. Havayolu yolcu önemini anlamak, hızla ekstra düzenledi. Ayrıca Moskova'ya sekiz biletler doğrudan satıldı.

"Boeing 757" Brüksel'e Bahreynli kargo uçuşunu uçtu. çarpışma önce, o zaten Bergamo bir mola yapmıştı. Konstanz Gölü üzerinde Uçak kazasında (2002) yarım saat İtalyan karadan kalkışlarda sonra gerçekleşti.

çarpışma

çarpışma anında, her iki uçak Almanya'nın hava sahası vardı. Bu gerçeğe rağmen, gökyüzünde hareket İsviçreli şirket hükmetti. iş yerinde gece vardiyasında kısaca kazasında önce kendi işyeri terk bunlardan biri sadece iki kontrolörleri, oldu.

Peter Nielsen yalnız görev oldu ve birden hava yollarının takip etmek zorunda, o hemen iki uçak aynı katman birbirlerine doğru hareket ettiğini fark etmedi.

FAC TU-154 ilk onlara doğru hareket eden, gökyüzünde nesneyi gözlemledi. O aşağı gitmeye karar verdi. Aynı zaman zarfında bağlantı da düşüş bir göstergesini verdi Nielsen, gitti. Tehlikeli yakınlığı diğer tarafa bilgi vermedi.

"Boeing" yük sinyali "tehlikeli yakınlık" Açık ve azaltmak için komut verdi. TU-154 paralel olarak aynı sinyal tırmanmaya sıralanır. Çok - Pilot "Boeing" yöneticinin emirlerine göre hareket, TU-154 pilotu azalmaya başlamıştır.

Nielsen ayrıca mürettebat yanıltılmış , Rus uçağın "Boeing" konumu hakkında yanlış bilgi vererek. Uçaklar neredeyse dik açılarla 21:35:32 çarpıştı. Uçağın 21:37 enkaz Überlingen çevresinde yere düştü.

Yerden Uçak kazasında (2002) Konstanz Gölü üzerinde görülebiliyordu. Bazıları, gökyüzünde iki ateş topları gördük bir UFO olduğuna karar verdi.

soruşturma

trajedinin nedenlerini öğrenin özel bir komisyon aldı. Bu uçak kazalarının soruşturmayı yürüten Alman Federal Ofisi yarattı. İki uçaklar arasında Constance Gölü çarpışma içinde, bütün yolcular öldürüldü. Bu Komisyon Raporu sadece iki yıl açıklandı.

kumandanın adlı ana nedenlerinden yanlış işlemleri (veya eylemsizlik doğrusu) ve tam Peter Nielsen uyarak, tehlikeli karşılaşmalar otomatik uyarı göz ardı mürettebat TU-154, hatası arasında.

Ayrıca "SkayGid" yasadışı eylemleri hava trafik kontrolü yapan edilmiş olan not edildi. Yönetim gecesi sadece bir kontrolör görevli izin edilmemiş olması gerekir.

Kontrol odasında talihsiz gece olası bir yakınlaşma uçağın uyarıyor telefon ve ekipmanlar (radar), işe yaramadı.

Bütün bu gerçekler kazasında araştırıyor Komisyonu tarafından dikkate alınmıştır.

Überlingen orta hava çarpışma toplumda hem de uçuş kontrol sisteminin tamamının değil sadece büyük bir rezonans neden oldu. Tu-154 mürettebatının uyarı sistemleri emirleri doğrultusunda hareket ettiğini Çünkü eğer trajedi olmazdı. Ancak, mevzuatta böyle bir sistem o göstergeler Müdürü vardı önceliktir, bir yardımcı olarak da adlandırılmıştır. olaydan sonra, operasyonel kontrol tadil karar verilmiştir.

Yönetici Cinayet

1 Temmuz 2002 Konstanz Gölü üzerinde bir uçak kazası oldu. kemikler ve Diana: ölü sayısı Svetlanu Kaloevu ve onun iki çocuk dahil. aile onların Baba Vitaly oldu Barcelona, uçtu.

İlk bir adam bir sahneye gelmesi ve bizzat sevdiklerinin kalıntılarını bulmak için yardım etti.

Şubat 2004 yılında Kaloev Peter Nielsen, aynı yöneticisini öldürdüğü şüphesiyle tutuklandı. Bir adam ölümcül Zürih evinin kapılarına vuruldu. Vitaly suçunu kabul ediyorum, ama Peter Yaptıklarım için özür almak için ziyaret ettiğini teyit etmedi.

Kaloyev sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kasım 2007'de, bir adam şartlı tahliye edildi ve Rusya'ya sınır dışı etti.

mahkeme

suistimal Yöneticisi kanıtlamıştır rekonstrüksiyon olan Konstanz Gölü, üzerinde Uçak kazasında yüksek sesle davaların nedeni oldu.

Böylece, şirket "Başkurt havayolları" ve ardından Almanya'ya üzerine "SkayGid" karşı dava açtı. ücretleri ne biri ne diğeri parti hava sahasında trafik güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri yürütmek olmadığını aslında oluşuyordu.

Mahkeme ülkenin yurtdışında şirket ATC aktarmak hakkı olmadığını olarak Almanya, olaydan sorumlu olduğuna karar verdi. ülke ve havayolu arasındaki çatışma mahkeme dışında sadece 2013 yılında yerleşmiş oldu.

"SkayGid" Constance Gölü'nün uçak kazası olduğunu aslında suçlu bulundu. faillerin listesi ince maliyeti bunlardan biri dört kişi, oluşuyordu.

hafıza

çökmesi sahasında inci kırık dize şeklinde bir anıt oldu.

nerede uçak gelen Zürih yılında, sevk hep kurbanlarının anısına taze çiçekler ile dekore edilmiştir.

Konstanz Gölü üzerinde bir uçak kazasında ölenlerin için anıt mezara, kemikleri, Ufa kurulmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.