FormasyonOkullar ve üniversiteler

Konfederasyonu federasyondan farklıdır: siyasi oluşum veriler arasındaki benzerlikler ve farklılıklar

soru, ne federasyon Konfederasyonu farklıdır, genellikle Rusya'da anayasa hukukunda sınavlarda duyulur edilir. O Rusya her varlık anayasal hakları çerçevesinde kendi güçleri var çok uluslu bir federal devletin, olarak konumlandırıyor aslında, ülkemiz için özellikle önemlidir.

Nasıl anayasa hukuku soruları yanıtlamak için: Konfederasyonu federasyonu farklıdır, siyasi kurumların özü nedir? anayasa hukuku ve diğer zorunlu distsipllin gerekli gelecekteki avukatlar ve siyaset bilimciler standart tabii bir parçası olarak bunları yanıtlamaya çalışalım.

Konfederasyonu ve Federasyonu: Ana fark nedir

Hükümetin Modern formları biri - federasyon. Bu tek devlet sınırları içinde farklı coğrafi olarak ayrı birimleri topluluğu olarak karakterize edilebilir. Başka benzer Orada hükümet biçimi, aynı zamanda özerk bölgesel birimlerin kümesidir.

Eğer federasyon konfederasyon farklıdır daha tez formüle, aşağıdaki gibi kısaca, temel fark ise: federasyonun konular tek taraflı olarak devletten çekemezsiniz. Anayasanın - Tipik olarak, bu kural ülkenin ana belgede ortaya konulmaktadır. Denekler Konfederasyonu böyle bir hakları vardır. Buradan başka bir sonuç çıkarabilir: eyaletler siyasi yapısında daha stabildir. Konfederasyonu birçok bağımsız egemen devlet içine tek taraflı olarak çürümeye olabilir.

Vaka hikayeleri

Konfederasyonu federasyondan farklı olanı klasik bir örnek Amerikan İç Savaşı öncesinde politika cihaz Konfederasyonu güney eyaletlerinde gün karşılaştırmaktır. konfederasyon Her konu böyle devam yasaları, mahkemeleri, polisi vardı ve. Güney'in yenilgisinden sonra, özellikle zorlu siyasi bir karar değil kölelik sadece bir red, ama aynı zamanda ortak bir temele yasaları bir dizi getirmek.

Şu anda konfederal siyasi sistemin bir şekilde İsviçre'de kalmıştır.

klasik bir örnek federe cihaza Rusya'dır. Diğer devletler vardır politik yapı konfederal ve federal ilişkiler simbiyoz olduğunu. Bu çağdaş devletler arasında ABD, Almanya, ve diğerleri bahsedebiliriz.

Bu cihazların devlet Diğer farklar

Konfederasyonu başka parametrelere göre federasyondan farkı nedir? İlk olarak tüm denekler iç ve dış politikanın yürütülmesinde bağımsızlıklarını korumak konfederasyonu. Hiçbir resmi randevu mekanizması yerleri tek merkezi hükümet, nerede konfederasyon ödeme vergiler üyeleri. Federal sistemlerde, yönetim yerel bütçelerden aynı sürü vergi ödemeleri bir merkezden yürütülür.

Anayasa hukuku testlere verilen cevaplar

sorusuna, federasyon, çeşitli cevaplar verilebilir Konfederasyonu farklı olduğunu belirlemek:

  • Konfederasyonu kişiler vb iç ve dış politikada özerklik, birleşik kamu yönetimini, mahkemelerden ve var. Federal hükümet organları aparatı olarak merkezi bir konumdan kontrol edilir. Özellikle devlet hükümet, ülke çapında aynı dili kullanmak zorunludur.
  • cumhuriyetleri, özerk bölgeleri ve diğerleri: Federasyon birkaç teslim seviyeleri içerir.
  • Konfederasyonu, her devlet tek taraflı sendika sözleşmesini terk etme hakkına sahiptir. federasyonu, böyle bir mekanizma temin edilmediğinde.
  • dil sorunu konfederasyona önemsizdir - Her aktör kendi dil ya da lehçe konuşur. İki ülke arasındaki iletişim herhangi bir dilde yapılır. federasyon tek bir dil ile belirlenir zaman federasyonunun bütün konuların çalışma için gerekli. Yerel dil ve lehçeler bölgesel önemlidir.
  • Konfederasyonu çoğunlukla örneğin kısa vadeli ve orta vadeli hedeflere ulaşmak amacıyla oluşturulur, savunma amaçlı devletler birliği. Federasyon belirli bir süre veya diğer koşullara ötesinde tek devlet haline birleşme görevi koydu.

Alternatif Bilgi Kaynakları

Cevap genellikle sorusuna online testler sunuyoruz: federasyon konfederasyon farklıdır belirlemek. "Dekan" ve diğer popüler siteler bu ve diğer konularda sınavlara hazırlamada yardımcı olabilir.

Daha kapsamlı bir hazırlık bilgilerinin alternatif kaynaklar aramaya olmalıdır İçin: kütüphanelerde veya internette, inandırıcı medyadan siyasi haberleri analiz etmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.