ÇirkinlikBahçıvanlık

Neden Fritillaria imperialis'tir kusma yapmaz? başlıca nedenleri

İmparatorluk fritillary ilkbaharda yatak süslüyor en güzel bitkilerden biridir. O kadar hayal göstermek ve sıradışı kompozisyonlar oluşturmak üreticinin, sağlayan, grubun yanı sıra tek bitkilendirmesinde harika görünüyor. Bütün çiçekler gibi, ya da çiçeklenme zamanında özel dikkat gerektirir ve sabırsızlanıyorum. Mayıs ayında Birçok bahçıvanlar Haziran ayında kurumaya sadece yeşil panikülerin, görünür, açıktır bu küçük güzellik söyledi. Sorun ne olduğunu ve neden Fritillaria imperialis'tir kusma yapmaz?

Her şeyden önce toprağa dikkat etmek gereklidir. Bitki gevşek ve besleyici toprak sever. iniş alanında imkansız her durumda taze gübre eklemek için, ama humus ve diğer gübreler tam zamanında düşecek.

Bitki ve nemi sever, ama su dolu ve durgun su duramaz halde çünkü Ampul dikim kaba kum yatağı üzerinde tavsiye edilir, iyi bir drenaj vermelidir orman tavuğu (çiçek).

Büyüyen bitkiler ampuller uygun bir şekilde elden içerir. Her yıl, bu yapraklar sarı ve slyagut açtıktan sonra dışarı kazmak olmalıdır. iki ay için, ampuller, 30 ° C arasındaki bir sıcaklıkta ısıtılır ve daha sonra yaklaşık 18 ° C arasında bir sıcaklıkta bir serin bir yere taşınır

Bu köklerinin oluşumu için yapılan ve çiçek tomurcukları yatıyordu edilir. Geri ampulün topraklara sonbaharda dikilir.

Hiçbir nedeni çiçekler Fritillaria imperialis, çok küçük ampuller hale gelebilir. onlar ekilir ise, istenen boyuta ulaşması için beklemek gerekecek. Satın 5 cm'den daha fazla güçlü ve sağlıklı ampuller çapı, 0.5 kg bir ağırlığa ulaşabilir önerilir. ilk yıl Devler büyük tomurcukları ve bir metreye kadar büyüyebilir süpürge ile memnun olacaktır. tohumlardan büyüyen bitkiler sabırlı olmak zorunda olduklarında - onlar çiçek sonra 5-7 yıl mı.

Nedeniyle kemirgenler için de büyük imparatorluk fritillary etkilenir olabilir. Foto ampuller, nadir olmayan bazı yetiştiriciler her yıl bu sorunla karşı karşıyayız çekirdeksiz. Kışın, kemirgenler bir şey yok, bu yüzden odun kabuğu ve farklı renklerin ampuller boyalı bahçeleri, gider ve keklik mükemmel onları uyar. çiçek nergis etrafında konulmalıdır kaydetmek için hangi kokusu fareleri iter.

Fritillaria imperialis'tir kusma yapmaz nedeni, toprağı aşırı ıslatma olabilir. Çiçek nem sever, ancak fazla bitki sadece ölür ve bu durumda ampuller, çürüyen yol açabilir. Kışın, bakım hâlâ soğuk dayanıklı, ancak şiddetli soğuğunda atıfta ve kar az miktarda donma sorunları ortaya bile, çiçeğin güvenli saklanma alınmalıdır. Sen kuru yapraklar, ladin dalları kullanabilirsiniz.

Fritillaria imperialis'tir kusma yapmaz nedeni, büyük miktarda olabilir. birkaç yıldır çiçek etmezse bitkiyi atmayın. Dikkatli bakım, yaz ampuller kurutma önümüzdeki bahar güzel ve büyük çiçekler ortaya çıkması için somut bir itici gücü olabilir, iniş alanı, orta sulama değiştirin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.