FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kompozisyon "Kış Sabah": yazma ve önerilerin ilkeleri

Sadece Gerçek şu ki Kompozisyon "Kış Sabah" açıklama ve akıl yürütme çeşitli yöntemler kullanabilir öğrenci hazırlanması sürecinde. Sonuçta, yaratıcılık alanı için oldukça büyük. Bu, örneğin filmi "Kış Sabah" üzerinde bir deneme olabilir. Veya manzara kendi duyguları. Ya da belki sabahın erken saatlerinde özellikle kış görünüyor penceresinden bakış açıklaması. Genel olarak, olası konuların listesi geniştir.

giriş

Birçok öğrenci ilk paragrafın sözde kriz içinde. Bilmiyorsanız zaman nerede başlar. Eh, bu sorunun geleneksel bir epigrafla olarak anılır tırnak ekleyerek çözülebilir. daha ayrıntılı olarak ele ve belirli bir dalga yazar kurulacaktır olarak alıntı, okuyucuya derhal açık olacaktır ile aldı.

Bir cümleyle başlayabilir: "Bir Belarus yazar şunları söyledi:" Kış - muhteşem bir zaman. Frosty, zor, ama büyü. " Ve böylece, o kabul etmek mümkün değildir. Chill - biz kışın gözlemleyebilirsiniz güzelliği ile karşılaştırıldığında bir şey değil. Özellikle sabah erken. Uykuya, pencereden bakarak, bir battaniyeye sarılmış pencere ve yerin, ağaçlar, el değmemiş kar kalın bir tabaka ile kaplı arabaya kadar gelir. Ve yavaş yavaş hala aramadı ayın parlama ışıltılı kar taneleri dönen. Mutlak gizlilik hissi vardır. doğa uykuda gibi görünüyor.

Bu yüzden kompozisyon "Kış Sabah" başlamak oldukça mümkündür. Önemli olan - çok büyük katılmıyorsun.

ana

Daha burada tatbik içeriği akar. Kompozisyon "Kış Sabah" iyi konuya yazarın kişisel tutum ortaya çıkarabilir ve duygularını yansıtmak için. Girişte Yukarıdaki örnekten devam şöyle: "bazen yeterli uyku almak mümkün olmasına rağmen, ben kış sabahı ne kadar çok ifade etmek zordur. Bu atmosferde var olan özel bir şeydir. Karanlık Yine de, ve öyle görünüyor ki bütün kütlesini yapabilirsiniz çok uzun bir günün önünde. Özellikle büyülü bir tatil arifesinde sabah. bir masal eşiğinde gibi. hâlâ karanlık, ama coşku dolu insanlar sokak, bütün ön tatil gürültüsünden tamamlamak için gitmek - daha hediye almaya, birisi Noel ağacı için çalışan, diğerleri ziyarete giderken. Ve tüm düşen kar taneleri altında. "

Metni süslemek için farklı sanatsal yollarla kullanmak utangaç olmayın. teması "Kış Sabah" üzerine bir deneme boldur onları tanır. Metinde anlatılan belli bir görüntü oluşturmak ve gerçeklik göndermektir yardımcı sanatsal yoludur beri.

Sonuç

kompozisyon "Kış Sabah" tamamlamak için birçok yol vardır. Örneğin, bir alıntı. bu yöntem giriş bölümünde kullanıldı Ama eğer ikinci kez kullanmak mümkün değildir. Ancak, özellikle zorluk nedenini sonuçlandırmak olmamalıdır. Sadece daha önce bahsedilen bir yukarı kısa herşeyi almak gerekir. Bu gibi görünebilir: "Tabii ki, bazı kış aylarında sabahın zevkli hisleri olmayabilir. Bazı soğuk, kar sevmiyorum ve bu havada bile işe ya da okula gitmek için. büyülü bir an - Ama ben şahsen bu olduğunu düşünüyorum. Kış - doğa uyuyor ve sabahları özellikle açıkça bunu fark zaman ".

çizgilerin bir çift - bu, bir sonuç. Ana yazma böylece tamamlanmamışlık hiçbir anlamı yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.