SağlıkTıp

Nasıl hafta hamilelik tarafından bebeğin ağırlığını hesaplamak için?

Birçok hamile kadın fetusun ağırlığı onun tıbbi kayıt verilerini okuyabilirsiniz, ancak birkaç bunu nasıl hesaplanacağı merak ediyor. Bu arada, ancak, her zaman sonuç çok doğru olacaktır değil, bunu yapmak için yollar oldukça vardır.

İlk ve en kolay yolu fetusun ağırlığı hesaplamak için - kendi ağırlığını izlemek. Ancak, hamile bir kadın kazançlar ağırlık, çocuk ve çünkü ödem, aşırı yemekten ve diğer faktörlerin büyür çünkü olasılığı yoktur. setin kitle bireysel programı kesinlikle Ama eğer, sadece hamileliğin hafta ana göstergelerin özel tablolar yararlanabilirsiniz ve soru zarar vermez: "Nasıl çocuğun vücut ağırlığını hesaplamak için" "Gözle" hesaplanırken Ama vücudun "aşırı" ağırlık kanı dolaşan yüksek miktarda verdiğini göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece bu yöntemin doğruluğu çok şüphelidir.

hesaplamak için nasıl ikinci yöntem çocuğun ağırlığı, aynı zamanda oldukça basittir ve bazı beceri gerektirir olsa, kendini bir uygulama için uygundur. fetüs yaklaşık ağırlık basit bir formül ile hesaplanır: uterus fundus ve mide hacminin çarpınız. Tipik olarak, bu veriler, rutin ziyarette jinekolog elde edilebilir, fakat bağımsız olarak belirlenebilir. Karın hacmi göbek seviyesinde santimetre olarak ölçülebilir, ancak ile olan fundus yüksekliği o kadar kolay değildir. Fikir gebeliğin son haftalarında kadar bu rakamın bir hafta dönemine rastlar ki, ancak bu her zaman böyle değildir. Aslında, uterusun alt özellikle 12 haftadan sonra, çok zor değil bulmak. Daha kolay hala rahim altını tespit öğretmek için bir uzman sormak. Böylece, mesafe pubis eklemi uterus fundus için gereklidir değer. boyut özelliklerini ve gebelik oluşturmak için bağlı yanlış olabilir çok hassas ortalama değerleri verir yukarıdaki formül. Orada daha doğru başka formülleri vardır, bu nedenle bebeğin ağırlığı sonraki ziyarette yersiz değil nasıl hesaplanacağı hakkında ebenize sorun. Kim bilir, belki bir uzman standart dışı bir yol söyler.

Son olarak, çocuğun tam ağırlığını hesaplamak için nasıl sorularla eziyet olmamak, sen ultrason hitap edebilir, bunlar kabul edilebilir bir doğrulukla fetusun ağırlığı hesaplamak için yardımcı olacaktır. Bu şekil belirlemek amacıyla çeşitli boyutları olan baş büyüklüğü, dirsek, omuz, kol boyu, bacak boyu, çocuk karın miktarı. Bu rakamlara dayanarak doktor fetusun ağırlığı hesaplar. Modern birçok Hatta cep telefonları göstergelere göre, otomatik ölçüm sonrasında bunu, ve iddia edilen gebelik hakkında bilgi görüntüler. Bebeğin ağırlığı hesaplamak için nasıl Bu yöntem de her zaman doğru değildir. Bu birçok faktöre bağlıdır: ölçüm doğruluğu ve hassasiyeti cenin pozisyonunda hesaplama hataları ilerleyen aşamalarında vs .. Uterus yarım kilogram kadar olabilir! Hatta ABD teslimattan önce birkaç saat doğumda olacak ağırlığını hesaplamak mümkün değil.

Aslında, hiç kimse yöntem çok doğru sonuçlar vermez. Ama rahim ve mide hacminin yüksekliği ölçülerek ultrason veya sayma doğruluğu çocuğun gelişimini değerlendirmek için kabul edilebilir. Ve anneler Gerisi kendini dinle gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.