GüzellikSaç

Saçlar için Argan yağı - güzellik ve sağlık bir sözü

Bugün gerçek bir doğal doğal ve sağlıklı olma. Bu sadece gıda, dokuların, makyaj, aynı zamanda kozmetik için de geçerlidir. Giderek, onun güzelliğini korumak için doğal tarifler geliyor. Birçok kız yaşlı büyükanne sırlarını çözmeye çalışıyoruz. O kadar çok güzellikler sağlık ve canlılık getirebilmek amacıyla saçlar için Argan yağı kullanılır.

Ne argan yağı nedir ve nasıl üretilir

uzak ve sıcak Fas argan ağacından (argan ağacı) büyür. Çünkü onun meyve ve özellikle tohumlardan ve doğal ve çok değerli argan yağı sıkmak. Kalandiye'nin en kullanışlı ve en pahalı aynı zamanda kabul edilir. Onun rengi genellikle sarı, ama biraz kırmızımsı renkler bulunabilir. Dahası, tat anımsatan kabak çekirdeği çok hoş ince ceviz kokusu vardır.

Argan yağı kullanımı kozmetikte

Argan yağı saç (arganoil) için faydalı olan, aşağıdaki etkileri sağlar E vitamini (% 74), bir kayıt içeriğini yapar:

 • Saç yapısının restore edilmesi;
 • beslenme ve hidrasyon;
 • Onlara düzgünlüğü vererek nemle "dikenli saç" önlemek için yardımcı olur;
 • Zararlı UF-radyasyondan saçları korur;
 • kökleri besler;
 • saçlar için Argan yağı - kuru kafa derisi ve kepek problemleri için mükemmel bir çözümdür;
 • senin bukleleri büyümesini teşvik atıl köklerini "uyanır".

Bunların yanında, argan yağı genellikle aynı zamanda sık sık beslenme amaçlı kullanılan, yüz ve vücut için maske bir bileşeni olarak, yanıkların tedavisinde kullanılır.

Tıbbi maskeler bir parçası olarak saç için Argan yağı

Saçlarınızı ideal olmaktan uzak, o zaman onların kurtarma için tarifler birini kullanmak ve ışık geri dönün.

Reçete 1 №

Bir kapta aşağıdaki malzemeleri karıştırıp:

 • Bir çay kaşığı badem yağı ;
 • çay kaşığı arganoil;
 • Yağ (esas) Macadamia fındık çay kaşığı;
 • 5-6 esansiyel ait düşer lavanta yağları ve ylang-ylang.

Tüm bileşenler iyice karıştırın ve mikrodalgada veya su banyosunda biraz sıcak kadar. saç köklerine uygulayın ve uzunluğu yayılmış emin olun. Plastik wrap ve sıcak bir havlu altında kafasına 30 dakika bekletin. Düzenli şampuanla yıkayın. Böyle bir kaçış kuru saçlar için idealdir, gelişmiş, yumuşaklık dönmek ve daha az kırılgan yapılan olacaktır.

Tarif 2 №

Bu tarifi - çok basit argan yağı saç saçınızı güçlendirmek ve saç daha güçlü hale nasıl büyük bir örnektir. Bunu yapmak için, her yıkamadan sonra basitçe maddenin küçük bir miktarının tellerini nemli uygulanır. Düzenli kullanım bir iki ay içinde, sonuç göreceksiniz.

her yıkama işleminden önce saç derinize masaj için ayrıca saç için argan yağı kullanabilirsiniz. Bu yöntemin Yorumlar, kullanımı sadece olumlu. Bu tür prosedürler çok zaman sürebilir, ama etkisi isabet gerçekten yetenekli olduğunu.

Reçete 3 №

Karıştırın ve bir mikrodalga fırın içinde, aşağıdaki bileşenler ısıtın: argan yağı, avokado ve üzüm çekirdeği bir çay kaşığı ve nane ve sedir ağacı esansiyel yağları 4 damla. ilk tarifi, ortaya çıkan kitle saç koymak üzere, filmi sarın ve bir havlu örtün. Bir saat sonra (eğer daha uzun tutabilir) şampuanla yıkayın ve sonuç tadını çıkarın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.