SeyahatSeyahat İpuçları

Kolyvan Göl - Altay Territory bir mavi taş

Altay Krai Zmeinogorsk bölge daima kendine özgü doğal özellikleri ve turizm endüstrisinin gelişmesi için ümit verici alan için ünlü olmuştur. Bu arazi için önemli rol Kolyvan göl oynar. Onun haklı olarak adlandırılan kapsamlı doğal anıt.

Yer Gölü

Kolyvan göl uzakta köy Savushka olan sırt Kolyvansky ve üç kilometrelik yamaçta yer almaktadır. Bu Altay Bölgesi güney-batı bölgesinde büyük rezervuarların biridir. İkiden fazla ve derinliği 28 metredir - Boyu ortalama dört kilometre genişliğidir.

Çoğu zaman, turist Kolyvan göl Savushkina diyoruz. Bu isim yakın aralıklı Eponymous köye nedeniyle ortaya çıktı. Ayrıca Kolyvansky Beyaz Göl orada değil uzakta. Ve bu bütün alan Dağ Kolyvan denir.

Bu ziyaret Savushka köye - en iyi yolu göle almak için. Sadece köy merkezine ulaşmadan önce, doğuya gelirsek gölet yol açan göreceksiniz. Bu en sık turist sevdikleri yerleri ziyaret etmeyi tercih yoldur.

Benzersiz bir fenomen

Tabii ki, Kolyvan göl onun muazzam güzelliği için sadece ünlüdür. Ayrıca plajları çeşitli rakamlar şeklinde kayalar tarafından düzenlenmiş olması da bir gerçektir. İnsan hayal sayesinde bazıları için bunlar görkemli sütunlara benzerlik, dev saraylar, muhteşem hayvanlar ve hatta insan görünümünü kazanır. Bilim adamları dalgalar kez Batı Sibirya Ovası'nın toprakları vardı antik deniz hareketinin bir sonucu, hem de hava doğal bir süreç olarak onların oluşumunu açıkladı. Bu fenomen Altay Territory özgüdür. Göl kendisi genellikle olağanüstü kayalıklarla belirlenen, mavi taş denir.

suyun değeri

Güzel, sessiz ve en önemlisi - son derece temiz ve günümüze Kolyvan göl içinde. onun güzelliği ve suların saflığının Yorumlar sayıda ve doğru vardır. Rusya Federasyonu Kırmızı Kitap listelenen ve yok olma eşiğinde olan nadir göl su kestanesi (kestane), içinde varlığının teyidi. Bu soydan gelen bitki, erken öncesi buzul dönemi olarak ortaya çıktı. Altay olağan Chilim Manzherokskom göl ve bazı küçük göller. Bu su kestanesi protein ve nişasta çok içerir. Daha önce, sadece yemedim, ama aynı zamanda tılsımlar ve muska temeli oldu. Chilim derileri itibaren mükemmel anılar sunabilir. boynuzlu cehennem gibi bunlar sularda değil, aynı zamanda Gölü Kolyvan kıyısında sadece mevcuttur.

turizm

Tabii ki, yerel yetkililer mali aktif turizmin gelişimine katkıda bulunmayı çalışıyoruz, Kolyvan göl süpürüldü. Dinlenme merkezler, çevredeki alanda bulunan gezginler maksimum konfor sağlamaya çalışıyoruz.

Eğer asansörlü üç kayak pistleri olan bir dağ çare "Zmeinogorsky", büyük bir zaman var çünkü Ve hatta soğuk kış aylarında, yapacak bir şey yoktur.

Dağ Kolyvan turları düzenlemek için zorunluluğu onları madencilik gelişim tarihinin müzede olduğunu. Demidov Zmeinogorsk, hangi sırayla, Altay en iyisi.

Günümüzde göl aktif turizm vahşi gelişimini desteklemektir. sakin bir aile tatilleri ya da balıkçılık hayran severler için çok güzel yerler vardır. Ancak, bu harika kasabalara erişim oldukça zordur. Bu durumlarda yürüyüş veya güçlü SUV ya uygun.

dinlenme

mükemmel Gölü Kolyvan ziyaret edenlerin kalanını tamamlayacak de bulunduğu dağ Kolyvan topraklarında ve turistik tabanı, Açık - "Sunny Beach", "Goldfish", "Edelweiss", "Fransız", "İnci" Onlar gerekli tüm olanaklarla, eğlence ve sağlıklı yaşam uygulamaları ile turistlere sağlamaya çalışıyoruz.

Böylece, kamp "Sunny Beach" 13 evler, elli kişiyi ve iki saunalar ağırlayacak mevcuttur. Ayrıca, gölde mevcut kiralama hizmeti ATV vardır, ilginç geziler düzenlemekte ve bungee jumping akvazorby bulunmaktadır.

sanatoryum "Azure" olarak, 16 evler 70 ziyaretçi kapasitelidir vardır. Orada sauna ve bir fast food restoran da vardır ve bu tür masaj ve bitki varil olarak misafirler için sağlık hizmetleri vermektedir.

Göl kalanı hakkında yorumlar

Göl Kolyvan ziyaret etmiş Çoğu kişi, hakiki hayranlıkla onu konuşuyoruz. Başlıca avantajları harika doğa ve kaya yığınları kabul edilir.

Göl kendisi harika güzel bir yerdir. Onun plajlar alt çamurlu hale kıyıdan oldukça kaba kum ile kaplı ve ayrıca edilir. Su çok temiz ve sıcak.

Göl balıkçılık meraklıları için idealdir. o sazan, turna, kadife, levrek, hamamböceği ve Ruffs olarak görülürler.

kalanını işaretlemek dezavantajları dükkanlar çok yakın bir konumda ve onlara ürünlerin küçük bir seçim değil atfedilebilir. Ancak, tüm Gölü Kolyvan unutulmaz, olağanüstü güzellikte kıyasla arka girer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.