Sanat ve EğlenceMüzik

Blues en ünlü sanatçılar

Blues müzisyenleri adeta King of Pop ile aynı popülerlik zevk ve ülkemizde değil, aynı zamanda bu tarz vatan değil sadece asla - ABD'de. Komplike sondaj, melodik minör ve ayırt edici vokaller genellikle daha basit ritimleri alışık kitleye püskürtmek.

Siyah Güney'in müzik adapte ve bir daha erişilebilir türevleri (ritim ve blues, piyano ile caz çalma ve rock and roll) yarattık Edinilmiş büyük bir ün müzisyenler. Birçok süper yıldızlar (Little Richard, Chuck Berry, Rey Charlz ve diğerleri) bir söz yazarı mavi olarak göreve başladı ve defalarca kökenleri dönüyor.

Blues - bu sadece değil , müzik öyle tarzı ve yaşam tarzı. Herhangi bir öz saygı ve akılsız iyimserlik kendisine yabancı - pop tipik özellikleri. Stil adı kelimenin tam anlamıyla "mavi şeytanların" anlamına gelen ifade mavi şeytanlar oluşur. Bu hayatta her şeyi yanlış olan bir insanın cehennem eziyet ruhundan bu kötü yaratıklar olduğunu. Ama müziğin gücü ağır koşullara teslim olmadığının bir göstergesidir ve bunlarla başa çıkmak için tam bir kararlılık sergiliyor.

üslup XIX yüzyılda gelişti Halk müziği, gelecek yüzyılın yirmili kitle kitle için bilinen haline gelmiştir. Huddy Ledbetter ve Limon Jefferson, ilk popüler blues müzisyenleri, bir anlamda monolitik kültürel resim "Cazın Century" kırdı ve büyük bantları yeni bir ses hakimiyetini seyreltilmiş. Memi Smit Çılgın Blues beyaz ve renkli halk arasında aniden çok popüler oldu rekor kaydedildi.

otuzlu ve XX yüzyılın kırklı Boogie Woogie dönemi olmuştur. Bu yeni bir yön rolü bir artış ile karakterize edilen vurmalı aletleri, kullanım elektrik gitar hızını hızlanması ve organ ve ifade vokal artmıştır. Toplam uyum aynı kalır, ama tatları ve kitle kitlenin tercihlerine mümkün olduğunca ses olduğunca yakın. Önemli sanatçılar Dzho TERNER, Dzhimmi Rashing, - maviler ortalarında ve sonlarında kırklı arasında Robert Johnson - Birkaç yıl sonra bu tarz (zengin ve güçlü ses oluşturmak için tüm karakteristik özellikleri ile rock and roll denilen olacağı gerçeği oluşturulan temeli, bir kural olarak, dört müzisyen , dans ritim ve çok) aşama şekilde üstündür.

kırklı başlangıç Sanatçılar maviler - altmışlı, BBC, King, Sonny Boy Williamson, Rut Braun gibi Maddi Uoters, Besi Smith ve diğerleri, modern dinleyici büyük ölçüde bilinmeyen dünya müziği hazine yanı sıra eserlerini zenginleştirmiştir şaheserler yaratmıştır. Takdir ve favori sanatçıların kayıtları toplamak kim olduğunu sadece birkaç taraftar bu müziğin keyfini çıkarın.

birçok modern maviler sanatçıların tarz sevdirmek. bazen yabancı tür Eric Clapton ve Kris Ri olarak müzisyenler ve eski klasikleri ile ortak çalışılan albüm yazılı kompozisyonlar, stil oluşumuna büyük katkıda gerçekleştirin.

Rus blyuzoviki ( "Chizh & Co", "Mississippi Yolu", "Blues Lig" vs.) kendi yolunu gitti. Bunlar tipik minör melodi ek olarak, kötü iyi bir adamın hepsi aynı isyankar ve haysiyet ifade eden önemli bir rol ironik metinleri oynamak, kendi kompozisyonlarını oluşturmak ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.