SeyahatYol tarifi

Kolomna Kremlin: tarih ve fotoğrafları

Kolomna en güzel biridir Moskova bölgesinde şehirler. oyma boyalı panjurlar süslenmiş antik kuleleri, evleri, ek olarak, bu şehir orijinal tariflere göre hazırlanan, aynı zamanda müze macunlar ünlüdür. Tabii, en önemli cazibe, tabii ki, Kolomna Kremlin olduğunu.

Her şey nasıl başladı ...

Kolomna oluşumunun ilk kayıt bulundu Laurentian Chronicle , 1177 şehrin kendisinin kuruluş daha sonraki bir tarihte olarak görev yaptı. O zaman zaten koruma gibi ahşap binalar var - baskınlar neredeyse Altınordu tarafından durmadı. Dört yüzyıl boyunca, ahşap Kremlin defalarca tahrip edildi - yaklaşık altı katına yanmış Horde Rusya üzerindeki saldırılar sırasında hanlarının.

Sabit yıkıcı Tatarlarının baskınlar ve düşmanlardan sakinleri koruyan bir taş kale inşası için gerekçe olarak görev yaptı. 1525 yılında Prens Vasili III kararıyla Kolomna kentinde bu tesisin yapımına başlandı.

yeni inşa edilmiş ve güçlendirilmiş Kremlin, bir çok yüzlü benzeri oval oldu. çevresinde Her duvar - kule, savunma sırasında askerler için koruma olarak görev yaptı. Kentin kuzey ve kuzey-batı erişimde daha rahat Kremlin bulunan Moskova ve Kolomenka Nehri tarafından engellendi. Parti geri kalanı derin hendek ile çevrili bulundu. 3 metre - yüksekliğinin Güç duvarların alt parçaların genişliği 4,5 metre, üst oldu, 20 metre ulaşmıştır.

Binaların inşaatı Moskova Prensliği'nin bütünün hayatta yansıttı. Bu süre boyunca, pek çok vatandaşın çevredeki köylerde ve şehir Kolomna olarak dahil edildi.

Kremlin - yaratılış öyküsü devam ediyor

Moğol-Tatar boyunduruğu gücü yenildi. Ancak, şehrin suikast orada sona ermedi. Orada burada, bir yüzyıldan daha fazla boyunca aralıklı olarak isyan ve köylü ayaklanmaları parladı, ama Kremlin stoically yaşayanlar üzerinde seyretti. Uzun bir süre bir savunma gücü olarak görev yaptı ve kimse kale kalbine nüfuz edebilmiştir. Ama 17. yüzyılın ortalarında tarafından, Moskova devletinin sınırları şehirden uzak hareket etmeye başladı. Ana faaliyeti diğer devletler arasındaki ticari ilişkilerin organizasyonu oldu. Bu zaten Kolomna'da önemli bir yeni sanayi merkeziydi. Kremlin, yavaş yavaş sakinlerini imha, askeri kale orijinal statüsünü kaybetti. Bu emriyle sadece 1826 yılında oldu ben Nicholas kalan binaların restorasyonu başladı.

Kremlin bugün

Şu anda, Kolomna şehrinin ana cazibe. Kremlin - Eğer makalede görebilirsiniz onun fotoğraf - Romanın adına nehrin yanında uzanır. Duvarlar boyunca kaydedildiği kule çizilir. Bugüne kadar, onlar ortalarında 17. yüzyıla kadar mevcut 17 7 kalır. Ama Kremlin ve şimdi ilham verici gücü ve gücü olan bir mimari anıt. ortaçağda olduğu gibi Kaleiçi'n mucizevi, şaşırtıcı bir hikayesi vardır onların küçük kasaba, koruma kasa, hayatta Kolomna kentindeki nesilden nesile geçen, tüm yerleşim ve kuleyi kurdu.

Kremlin kültürel ve mimari mirası açısından zengindir. Ana cazibe, tabii ki, Katedral Meydanı duruyor. Burada 14. yüzyılda inşa Varsayım Katedrali görebilirsiniz. Dmitry Donskoy müthiş Kulikovo savaşta Tatar-Moğol Rus birliklerinin uzun zamandır beklenen zafer şerefine inşa etmeye emretti. Bu Diriliş Kilisesi yakınında yer alır. Burada inşa eski yapılardan biridir. Efsaneye göre o Grandük Dmitry Donskoy ve Evdokia Suzdal düğün tam oldu.

haklı olarak Kolomna kentinde sadece, Rusya genelinde en yüksek ve dolgun çan kulesi çağrılabilir o çan kulesi de büyük tesisleri, içinde.

Kolomna Kremlin ayrıca spor ve kültür tip tarihi askeri kompleksi içerir. Onun açılış nispeten yakın zamanda gerçekleşti, ama zaten sadece sakinleri, aynı zamanda turist fantezi yakalamak başardı. Bu, asil bir bayan onuru için çeşitli yarışmalar savaşçıları, jousting turnuvalara ev sahipliği fuar ve tatil şenlikleri düzenlemektedir. Herkes mevcut silah ve Rusya Grandükleri saltanatının üniforma ile cesur bir savaşçı rolünü deneyebilirsiniz.

Marina Mniszek - hermit esir

En yüksek kule Kolomenskaya Kremlin olduğunu. o arazi mükemmel bir bakış sağlar çünkü ayaklanma sırasında, o da, bekçi köpeği öğenin işlevini yerine getirir. yüksekliği yaklaşık 30 metredir. Kule 8 kattan oluşan kademeli pencerelerin çapı askerleri düşman izlemek için izin verir ve asla savunma zayıflatmak için bir an etrafında yer. Çeşitli isimler bu kuleye atanmıştır. Ancak, "Marinka" En popüler oldu. Burada kocası Falsdmitry hapsedildi bir efsane vardır. İşte Marina Mniszek Ataman I. Zarutsky karşısında kurtuluş için beklerken, yaşadı. Yakında o kaçmayı başardı, ama sevinç uzun değildi. Şarlatan yakında yakalandı ve ölene kadar o beyaz bir ışık görmeden kulesinde yaşadı. Daha sonra bir saksağanın dönüştü ve hala özgür kırmaya söylenir. Ama bu güzel bir efsanenin başka bir şey değildir. Şu anda, hapis Mariny Mnishek yerine hücreyi restore nerede ve uzun yıllar talihsiz kraliçe seslendirdi.

Ve adı - Marinka - sonradan yakalanmış ve kule tenezzül etmeye başladı.

Kalenin sınır ...

Hayatımızı korumak için biz olabildiğince iyi çalışıyor Tatarlar tarafından sürekli saldırılarından korkarak sakinleri,. Sadece kapıdan geçtikten sonra, Kolomna kentinde içine almak mümkündü. Kremlin güvenli her tarafta korunuyor.

En önemli doğu tarafında yer Pyatnitsky kapıları vardı. Bir ranza yanında bulunan kule. Onun yüksekliği - 29 metre ve çapı - 13 metre. çan üzerine monte önemli bir misyon yaptı - asker yardımıyla sinyal vermek, tehlikeli rakiplerinin yaklaşımını gördükten. kule günümüze kadar hayatta kaldı.

önemi Sonraki İvanovo kapısı idi. Ama ne yazık ki, 19. yüzyılın başlarında, bunlar - yanı sıra eğik ve su - yıkıldı. Restore onlar değildi.

Marina ve YÖNÜ Sarayı - St Michael Kapısı'ndan iki kulenin arasında yer almaktadır. Bunlar 16. yüzyılda atılmıştır. duvarcılık ile kademeli olarak zaman içinde tahrip rağmen ancak yakın kapıları restore edilmiş. Bugün, Kolomna şehri ziyaret ederek bunları görebilirsiniz.

Kremlin bugün 16. yüzyıl 6 seyahat kapısı inşa yani sadece 2. sahiptir Ama harika bir manzara ve yaratma konusunda uzun bir geçmişe tutmak ve düşmanın önünü.

Kremlin'in Sokaklarda ...

Bu olağanüstü mimari yapıların Tur iki devrimlerin bölgede başlar. Bu polis içeride size eşlik ve sihirli yazar I. I. Lazhechnikova bu yerlerde doğmuş sonra ... tüm Kremlin'in ana cadde adlı başladığı yer olduğunu. sol tarafta Varsayım Katedrali ve Kilise Varsayım vardır.

Kremlin'in ayırt edici özelliklerinden biri bina içindeki evleri vardır. Temelde anlamıyla harika prensler fetih kendi görünümünü dönemini korunmuş ve adres bu asil kompleksler, çağın ruhu bürümüş. Oyma panjurlar, süslü çitler, bakımlı kilometre - tüm bu tarihin canlı gösterir ve zaman onun üzerinde hiçbir gücü yoktur.

Ayrıca burada Kolomna ticaret ve tüccar ilişkilerin refah sırasında popülaritesi edinilen bina görebilirsiniz.

Kremlin - nasıl şehrin kalbine almak için?

Zaten biliyoruz ki Kolomna kentindeki en ünlü dönüm - Kremlin. herhangi ikamet isteyebilir da bunu Adres - Str. Lazhechnikov, ev numarası 5. Vykhino metro istasyonuna bir otobüs olabilir Rus başkentinde Kremlin'e almak için. Ayrıca, her gün iki devrimler Kazan alanına tren istasyonuna yürüyerek. Giriş sokak veya Lazhechnikov Yamskoy kulenin etrafında mümkündür. Kolomna Kremlin saat ve haftanın yedi günü etrafında çalışıyor. Bedava herhangi birisi olabilir İçeri gir. tur ve maliyeti organizasyonu üzerinde çalışanı ile önceden kabul edilmelidir Kremlin müzeleri.

Ülkenin gururu!

2013 yılında, o anıtlar aralığında bir multimedya yarışma "Rusya-10" başlattı. Diğer en ünlü konumlar arasında olduğunu ve Kolomna Kremlin. liderlerinin ilk günden itibaren Kadirov Camii "Çeçenistan Kalp" gitti. Ancak Kremlin öncesinde yukarıda belirtilen mimari anıtın projenin ikinci aşamasında. Çünkü oyların geri kalanından büyük ayrılık bu iki mekanı, bir sonucu olarak erken doğan kazananları kabul edildi.

Başka ne görüyorsun?

Kuşkusuz, Kolomna'da gibi antik yerleşimin en önemli mimari anıt - Kremlin. Gezi Ancak bu şehrin oldukça çeşitlidir. Bunların her birinin benzersizliğini ve özgünlük yanı sıra zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Diğerlerinin yanında aşağıdaki müzeler şunlardır: hatmi, Kalach. Onlarda sizin gıda her tarihini öğrenebilir, tat. Aynı zamanda bu muhteşem yerde yakalandı her denemektir tüm bölgenin ve Kolomna mead, bilinmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.