SağlıkKadın sağlığı

Adet döngüsü sırasında yumurtlama eksikliği:, tedavisi neden olur. Üreme Sağlığı Merkezi

dünya üzerindeki her kadının temel görevi - Bu çocukların doğumu. Ama bazen çocuk sahibi o kadar kolay değildir. İlk bakışta, her şey yolunda: ortağı sağlıklı, düzenli adet görüyorsa. Ancak, gebe imkansızdır. her şeyin o zaman alır sadece kadar normal olduğuna inandığı için, bu durumda bir kadın, senin doktora gitmek için hiçbir acelesi olduğunu. Aslında, tüm göründüğü kadar pürüzsüz olmayabilir. Sonuçta, gibi bir sorun vardır yumurtlama olmaması adet döngüsü sırasında. Gecikmenin nedenleri gebe sadece suyla kaplı olabilir.

yumurtlama

Neden böyle oluyor? Nasıl bu sorunla başa çıkmak için ve bir çocuk gebe? Bu soruları cevaplayabilmek için, aynı yumurtluyor olduğunu anlamamız gerekir. Bu doğa tarafından kendisine verilen kadın vücudunun, bir fonksiyonudur. adet döngüsünün ortasında bir süreç vardır. Bu durumda, döllenme için hazır yumurtalık out kadar yumurta.

Onun olgunlaşma hormonların etkisi altında gerçekleşir. Bu işlem, beyin sistemi tarafından kontrol edilir. yumurtalığı çıkıyoruz, yumurta o sperm ile başka toplantı gerçekleşir fallop tüpleri, girer. döllenme cereyan etmediği takdirde, bu 13-36 saat içinde ölür ve onun yerine oluşturulur corpus luteum. Bu yavaş yavaş azalır ve sonuç olarak - adet görme başlar.

fizyolojik nedenler

Neden bir kadın adet döngüsü sırasında yumurtlama olmaması endişe olur? Bu olgunun nedenleri farklıdır. Ama genellikle fizyolojik ve patolojik ayrılır. Eski aşağıdaki faktörleri şunları içerir:

 1. Ergenlik. Genellikle adetin başlangıcından sonraki ilk yıllarda kız hamile kalamıyor. Henüz ergenlik aşamasına ulaşmamış, böylece yumurtlama süreci bedeniyle oluşmaz.
 2. Gebelik.
 3. Bir çocuğun doğumundan sonra dönem.
 4. Emzirme.
 5. Menopoz dönemi.
 6. Hormonal kontraseptif kullanımı. Hatta birkaç ay boyunca onları terk sonra, yumurtlama gerçekleşmeyebilir.

Ancak, yumurtlama, bir ya da yılın iki aylık eksikliği bir hastalık olarak kabul edilmez. Bu olgu, üreme çağındaki oldukça sağlıklı kadın özelliğidir.

patolojik nedenler

Bu nedenler daha yaygındır. Bu gibi durumlarda genellikle tıbbi müdahale gerektirir. Patolojik nedenler tarafından şunlardır:

 • keskin bir azalma ya da kilo alma. Bütün bunlar kadınlarda hormonal değişikliklere katkıda bulunur ve anovülasyon yol açabilir.
 • Tiroid ve Adrenal patolojinin ihlali.
 • süreci kontrol beyin sisteminin patoloji. Çeşitli kafa travması, tümör, dolaşım sorunları yol açabilir yumurtlama sorumlu merkez biriminin bir arıza için, prolaktin arttı.
 • Jinekolojik hastalıklar. En yaygın polikistik yumurtalık sendromudur. bu zor hastalığı sırasında Gebelik. Sonuçta, bu hastalık, dişi üreme bezlerinin yapısı, aynı zamanda onların işlevi değil sadece.
 • Özellikle düşük vücut ağırlığı en fiziksel aktivite,. Bu sporcular arasında en yaygın sorundur. Çünkü onların yaşam tarzının, sorumlu hormonların üretimini azaltmaya yardımcı yumurtanın olgunlaşması.
 • İç kadın genital ve enfeksiyonlar çeşitli iltihabı. Bu neden neredeyse en yaygın ve uzun süreli tedaviyi gerektirir. inflamasyon veya enfeksiyon Geç tanı kronik hastalığa yol açabilir.
 • Stresli bir durum. kaybı bir tane, iş yerinde ve aile problemleri, hareketli sevilen - uzamış depresyona neden olabilir hepsi, yumurtalıkların çalışmasını etkiler.
 • hormonların üretimi etkileyen ilaçların kullanımı.

Bir yardımcısı yumurtalık gelişme - yumurtlama olmaması için az yaygın nedeni. Hastalık tedavi çok zordur.

anovülasyon belirtileri

kadının kendisi yumurtlama menstrüel döngülerinin eksikliğini hissedebilirsiniz. Bu olgunun nedenleri farklıdır. onlar fizyolojik ait olmayan eğer, bu sadece bir jinekolojik muayene veya tıbbi bir muayene vasıtasıyla kesin mümkün belirler. ile anovülasyon On adet aşağıdaki belirtilerden:

 1. erkek tipi, akne ve obezite karşısında Tüylülük. Bütün bunlar nedeniyle polikistik veya adrenal hastalığa yumurtlama olmaması kanıtıdır.
 2. Meme. Hastalığın Gelişimi seks hormonlarının ihlali üretimini katkıda bulunur.
 3. bazal vücut sıcaklığının değişimi.
 4. Yumurtlama olmaması uzun bir süre boyunca ağır adet akışı şeklinde kendini gösterebilir.
 5. ay için yanlış alınabilir rahim kanaması vardır.
 6. Bir kadın adet döngüsünün önce onun duygularına uymayan yaşanıyor.
 7. çocuk sahibi olan sorunlar.

Tanı. Bir kadının araştırması gerçekleştirmesini ihtiyacı var?

Bu belirtilerden herhangi birinde Tespiti bir doktor veya üreme sağlığı merkezine erişmek için bir sinyal olarak kabul edilmelidir. tanı ve doğru tedavi amacıyla, ilk etapta bir jinekolog muayene ve onun adet döngüsü sırasında tüm nüansları hakkında hastayı sorgulayacak. Ayrıca, bazal vücut sıcaklığının ölçümü yapabilir.

Gerekirse, kız testini yürütecek. O iddia edilen yumurtlama tarihinde bir gebelik testi benzer. kendin olabilirsin oosit olgunlaşması yaklaşık süresini hesaplamak için. Bunu yapmak için, adet döngüsünün on yedi gün miktarından götürmek. Test her gün gereklidir. süreç yumurtlama günlerinde veya kritik kadar sürer.

Tüm deney yumurtlama ile ilgili bir ikinci şerit, bu luteinize edici hormon düzeyi yumurta döllenme için hazır olduğu bir değere ulaştığını göstermektedir. Böyle bir sonuç, ilk denemede göründüyse, ertesi gün işlemini tekrarlamanız gerekir. Neden? Test yumurtlama ile ilgili ikinci şeridin için aynı zamanda bir tümör gösterebilir. öğrenmek için neden kadınlar kan tahlili ve ultrason yön vermek. yumurtlama merkezi düzeyde bir ihlal devamsızlık olduğunu bir olasılık varsa, hala orada Kraniografi edecektir.

yumurtlama eksikliği: Tedavi

Bu sorunun çözümü önce, doğru bir şekilde meydana nedenini belirlemek için gereklidir. Sonuçta bu tedavinin türüne bağlı olacaktır. Bazen yumurtlama sürecini yeniden sağlanması için, bir kadın sadece diyet revize etmek gerekiyor. Obezite durumunda, ağırlık olarak daha küçük bir indirgeme işlemi normalleşmesi katkıda bulunabilir. Eğer tiroid bezi hormonları ile ilgili sorunlar varsa atanırlar.

Üç kat artmış prolaktin kan testi verilen ilaçlar tespit zaman, onun düşüşe katkıda bulunur. Kadınların kendi etrafında rahat bir psiko-duygusal ortam yaratmak için de çok önemlidir. unutulmamalıdır O polikistik yumurtalık erken gebelik imkansız olarak kabul olması. Ancak, tıp durduğu yerde durmuyor. Bugüne kadar tedavi edilebilir teşhisi - çocuk sahibi mümkün hale gelir.

müstahzarlar

o nedenini ortadan kaldırmak için mümkün değilse, hiç yumurtlamayı uyarmak çeşitli tıbbi ilaçlar reçete edilir:

 • "Klomifen". Bu prolaktin gelişimini teşvik eder.
 • "Menogon". Bu yumurtalık büyümesi için bir enjeksiyon olarak kullanılan ve onların gelişimini teşvik edilir.
 • "Djufaston" - sentetik progesteron içeriğine sahip olan bir tablettir. atamalarına nedeni gebe olabilir, başarısızlık, yumurtlama olmaması, kısırlık tehdidi altındadır. aracı çok etkilidir. Bu androjen hiçbir yan etkisi yoktur.
 • "Utrozhestan" - doğal progesteron içeren kapsüller. Bu araçlardan herhangi kullanmadan önce, yolu yumurtlama olmaması nedeni yoktu aşmak için emin olmalısınız. Sonuçta, vücuttaki herhangi bir hormonal müdahalenin sonuçlar doğurabilir. Ve onlar her zaman olumlu değildir.

bir uzmana başvurun!

üreme sağlığı merkezine bir itiraz - Bir çocuğun en iyi seçeneği hamile sorun yaşarsanız. Bu kurumlar infertilite başa oluşturulur. Bu merkezde tam bir muayene alabilirsiniz. Ayrıca burada saklanır , donör yumurta sperm. vitro fertilizasyon hizmetlerinde var, kriyoprezervasyon genetik araştırma yaptı. PCOS olan Gebelik böyle kliniklerde tedaviye sayesinde mümkün olmuştur.

Son olarak, küçük

Kadınların siklus sırasında yumurtlama olmaması Şimdi neden biliyorum. nedeni farklı olabilir. Tabii ki, infertilite - Bu sadece zayıf bir seks temsilcisi duyabiliyorum en korkulan tanı, biridir. yumurtlama olmaması, tabii ki, neden olabilir. Ama bağımsız karar kendisi vermeden önce, tıbbi yardım gerekir ve anne olmaya fırsat için yarışacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.