Spor ve SağlıkBasketbol

Klay Thompson: kariyer, istatistik, başarılar

Clay Thompson - "Golden State Warriors" takım savunma oyuncusu saldıran. Kalıtsal geçen yüzyılın 70-ler NBA şampiyonluğuna iki kez gelmeyen efsanevi basketbolcu Michael Thompson, oğludur.

ilk yıllar

Klay Thompson 1990 yılında doğdu ve o zamandan beri çocukluk basketbol babasının başarısını aşmak için kesin bir kararı almıştır. Onun spor kariyeri bir oğlan, bir tomurcuklanma spor başarıyla Katolik okulundan mezun ve Washington Üniversitesi'nde kaydolduğu 2008 olarak kabul edilebilir başlatın.

Öğrenci liginde Klay Thompson üç mevsim oynadı. Bu süre boyunca, oyuncu 98 maçta katılmak başardı. İlk başta, adam oldukça ortalama sonuçlar ortaya koydu. Böylece, bir maç sırasında Thompson ekibi için maç başına 12.5 sayı ortalamasıyla üretiyordu. Ancak, onun üniversite takımı performansı için son sezonunda maç sırasında 21.6 puana yükseldi.

Thompson ilerleme büyük kulüpler tarafından fark edilmeden gitmedi. 2010 yılında, genç yetenek NBA Golden State Warriors liderlik ekibi tarafından profesyonel sözleşme teklif edildi. Zaten yeni ortaklar oynatıcı ile performanslarının ilk sezonunda kendi ekibinin hazine 20'den fazla puan getirmesi üst üste 10 maç başardı.

spor kayıtlar

Klay Thompson - NBA'de görünen genç oyuncuların çok sayıda kayıtlarının yazarıdır basketbolcu. Profesyonel sporda oyuncunun ilk büyük başarısı onun ilk sezonunda Sacramento kulübe karşı başarılı bir oyun haline gelmiştir. Sonra Clay dörtte sırasında birçok 37 olarak puan işe başardı. Thompson kişisel kaydının aşağıdaki bunlardan 9 üç işaretçiler vardı ile üst üste halka rakibe 13 çekim fark ettiler, üçüncü çeyrekte zaten ayarlanmış.

Zaten NBA Klay Thompson üçüncü sezon maçta ABD'nin milli takım için bir davet aldı. Birlikte kulübün diğer NBA oyunculardan ortakları ile 2014 yılında İspanya'da gerçekleşen FIBA Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmayı başardı. Bu takımda futbolculuk kariyerini gelişimi için başlıca itici güç oldu. Böylece, 2015 yılında Thompson ilk NBA yıldızlarının bir maç katılmak üzere davet edildi.

şimdiki sezonunda, Klay Thompson yeni bir başarı oldu. Çekim bekçi "Oklahoma" karşı "Golden State Warriors" arasındaki kavga sırasında 41 sayı attı. Böylece genç oyuncu playoff yarı finalinde başarılı çekim az dört düzine kutlandı NBA tarihinin dördüncü basketbolcu, statüsünü sağladı. Daha önce yalnızca gibi tanınmış ustaların mümkün oldu Lebron Dzheyms, Dzhordzh Gervin ve Dzhulius Irving.

Oyuncu İstatistikleri

Şu anda, bir oyuncu aşağıdaki göstergeler kendi kredi için vardır:

  • NBA'de oynanan maçlar - 306;
  • maç başına sitede geçirilen dakika ortalama sayısı - 32,2;
  • halka rakibi başarılı hit yüzdesi - 44,3 ortalama;
  • üç noktalı çekimlerde isabet yüzdesi - 41.8;
  • cezası vurmak -% 84.6;
  • maç başına ribaund ortalama sayısı - 3,1;
  • maç başına asist ortalama tutarı - 2.3;
  • noktalarının sayısı - maç başına 17.5 arasında bir ortalama.

ilk şampiyonluk

Klay Thompson, üstün performansı sayesinde "Altın Devleti" dan "asker" yardımcı etkili bir 2014/2015 sezonunda şampiyonluğu. Ligde Birçok 67 olarak zaferler sorunsuz takımın kendi konferansa direkt rakipleri aşmak ve playoff serileri ulaşmaya izin verdi.

Nihai olarak, yeni ve iddialı bir koçun rehberliğinde ekip Steve Kerr kulübü "Cleveland Cavaliers" ile bir araya zorunda kaldı. "Warriors" lehine 2: Sonunda Klay Thompson ve Şirket ve 4 seride toplam puanı kazandı. Bir oyuncu olarak Mesleki kariyerinde bu kulüpte bu güne kadar devam eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.