Gıda ve içecekÇorbalar

Klasik bir ilk ders olarak tavuk çorbası

Tavuk çorbası İlk yemeklerin tartışılmaz klasikleri olarak kabul edilir. Sadece lezzetli değil, aynı zamanda besleyici ve çok hafif olmadığı için O'nun, çocuklar ve yetişkinler tarafından sevilen. Tavuk çorbası hazırlanması, biz bu makalede konuşacağız.

Çoğumuz bilinen tavuk çorbası şifa gücü. sıcak suyu taze hazırlanmış bir fincanın Soğuk havalarda ve grip ve soğuk algınlığı esnasında kuvvet ve enerji vermek için sıcak hem de olabilir.

O tavuk çorbası ameliyattan sonra her hastayı alır. (Sebzeler ekleyerek - patates, soğan, havuç) suyu vitamin, mineral ve diğer besin maddeleri ile zenginleştirilmiş, o z olanaklar güçlü antiviral kompleksi bulacaksınız. Uzun bu çorba boğaz ağrısı sakinleştirici yanı sıra soğuk algınlığı ile burun tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olduğunu kanıtlanmıştır.

şüphesiz avantaj tavuk çorbası hazırlamak için oldukça kolay ve hızlı ve farklı tarifler bir yeri vardır gerçeğini olduğunu. Neredeyse bütün sebzeler, tahıllar ve makarna ile çeşitli kombine ve her durumda çorba tadı mükemmel çıkıyor olabilir. tavuk suyu için en popüler tarifler yayılması geçmeden önce, onu yapmak için birkaç ipucu düşünmelisiniz.

Öncelikle, tat o tavuk çorbası daha kalabalıktı bulyon küpleri bir çift buna eklenebilir.

İkincisi, tavuk kemikleri, göğüs, baget ve uyluklar - et suyu için ideal nitelikler.

Üçüncüsü, tavuk çorbası, soğan ve havuç, sevgi ve beyaz kökleri ilaveten.

Ve dördüncüsü, bütün soğan ve havuç tavuk ile birlikte pişirme et suyu koymak için.

Şimdi, aslında ilk tarifi keşfetme zamanı tavuk suyu. Tavuk makarna çorbası - bir klasik, bu yüzden tarifi herkese tanıdık geliyor, ve inanılmaz popüler.

maddeler:

 • Tavuk - 500 gram;
 • Patates (büyük boy) - 3;
 • havuç, soğan - 2 adet;
 • makarna;
 • biber, tuz;
 • Taze (kuru) yeşillik.

Başlangıçta, tavuk suyu pişirmek gerekir. tavuk yıkayın ve küçük parçalar halinde kesip, soğuk su ile kapatın ve kaynamaya koyun. Bir arıtılmış soğan ve havuç üzerinde bir tavada et koymak aynı zamanda, çorba lezzetli ve şeffaf olmasını sağlamak için gereklidir.

Suyu kaynama noktasına getirilmiş olmalıdır, daha sonra ateş kısılır ve tam hazır için soba yukarı bırakın. Suyu piştikten sonra haşlanmış sebze çıkarılıp bir tavuk daha da küçük parçalar halinde demonte edilebilir.

Daha sonra, hafif bir passirovku hazırlamak gerekir. , Ince doğranmış soğan ve havuç Bunu yapmak için, daha sonra bunları ya kızarana kadar sebze veya tereyağı kızartmak.

Tavuk suyu içinde doğranmış patatesleri ekleyin ve 3-5 dakika pişirin, ardından eklemek ve passirovku edebilirsiniz. patates tavuk çorbası pratik hazır ve ne zaman makarna eklenebilir. Onların ihtiyacın sadece birkaç dakika kaynatın, sonra tuz ve karabiber ekleyin ve ısı pan kaldırın. güvenle yeşillikleri ile sonuçlanan çanak garnitür masaya getirmek.

Hiçbir az lezzetli tavuk fasulye çorbası. Bu geleneksel yemeğin onun tarifi oldukça basittir olarak, hemen hemen her ailenin fantezi yakalamak başardı ve sonuç herkes tarafından takdir edilmektedir.

Böylece, katkı maddeleri:

 • Tavuk (½) veya tavuk ayakları;
 • patates (orta boy) - 3-4 adet;
 • soğan - 2 adet;
 • havuç (büyük) - 1 birim;
 • Konserve beyaz fasulye - 1 kavanoz;
 • bitkisel yağ;
 • defne;
 • tuz, biber.

Tavuk su ile kaynatın ile bir tencereye yıkayıp yer için gereklidir. Sonra, sıcaktan pan kaldırmak eti çıkarın ve tavuk suyu. Sonra buna tuz, defne yaprağı ve küçük ateşe koyun.

O zaman, patates, havuç, soğan temizlenmelidir ve orta büyüklükte parçalar halinde kesilir. et suyu patatesleri gönderme ve hiçbir 15-20'den fazla (kaynama sonra) dakika ve kahverengi oluncaya kadar bir tavada soğan ve havuç kızartma pişirin. patates piştikten sonra, (tuzlu olmadan, tabii ki) konserve fasulye pasajlamaya soğan, havuç ekleyin ve çorba sadece 10 dakika kaynatın.

fasulye ve yeşil Ready tavuk çorbası Sıcak servis ile dekore edilebilir.

Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.