ÇirkinlikPest Control

Çiçek thripsi - denizaşırı tehlikeli bir ziyaretçi.

Tripsleri - Bitki zararlıları çıkarması, birkaç bin türler vardır. Bu benzersiz yapı ile karakterize edilir: son derece küçük (0.5 mm ila 1.5), uzunlamasına az vücut dar püsküllü iki çift kanat, bir uzun uçuş adapte değildir.

Vatan çiçek biti

Çiçek Kaliforniya kirpikkanatlıları süs bitkileri, meyve ve sebze bitkileri zararlıları karantinaya ilgilidir. Başlangıçta, Kuzey Amerika'dan bu saldırı, Avrupa'da parazit Geçen yüzyılın, ne zaman 80-ler tanıtıldı edilir ve seralarda Holland keşfedildi iken. Batı çiçek bitleri - Evde bu böcek popüler adımdan başka açıklar kıtanın batı kıyısı boyunca yaygındır. Şu anda, çünkü onun canlılık ve bereket bu haşere her kıtaya yayıldı. St. Petersburg 90 yılların başlarında keşfedilen, Rus çiçek bitleri tüm bölge henüz yakalamak başaramadı, ama birçok alanda zaten görülmüştür.

alışkanlıkları ve yaşam koşulları Besleme

lezyonlar bitki çiçek Kaliforniya Kirpikkanatlıların spektrumu çok geniştir. Zararlı pratik omnivordur ve çiçek, meyve ve sebze bitkileri türlerinin yüzlerce kişi yaralandı. Bu salatalık, domates, biber, pamuk, kaba yonca, üzüm, çilek, meyve ağaçları, gül, gerbera, karanfil, siklamen. Bu nedeniyle çiçek tripsleri bitki hücresi özsuyu, beslenir delici-emici gövde ile ilgili tomurcuk, yaprak ve meyve gibi nektar ve polen ağız özler. büyük ölçüde dekoratif bir görünüm acı ederken Sonuç olarak, verimlilik, meyve bitkileri azalır. Yaprakları nedeniyle deforme ölü hücreler ve siyah saçılma dışkı, sarı lekeler görünür ve çiçek tomurcukları çiçek yok tarihinde, meyve takılı olmaması. parazitin en kalabalık koloni tamamen mahsulü yok edebilir. Bu böcek de tehlikeli bitki viral hastalıkları taşır. sadece ekonomik hasar - Çiçek kirpikkanatlıları hasar bir erkek için olmayacaktır. Ancak bu hasar ruble milyonlarca içine çalıştırabilirsiniz!

Çiçekli Kaliforniya trips - böcek termofilik ve sıcaklığında iyi hissettiğini 15-30º C sıcaklık altında 9º Cı parazit çarpma durur düşer ve atıl hale gelir ve 35 ° C'ye yükseltildi, eğer varsa - gelişimi sona erer. orta bandın ılıman iklime topraklarında açık toprağa Kaliforniya thripsi mümkün değildir kışlamak ama seralarda tehlikeli zararlıları olarak kabul edilir. Seralar - iklim bölgeleri de bağımsız olarak, sıcaklık rejimi çoğalması için en uygun olan böcek ortamı için özellikle verimli. Büyük yılında seralarda zor tamamen bu parazit yok etmek. En iyi durumda, belli bir seviye olan koloni sayısını kısıtlamak mümkündür ve daha sonra hasar olarak anlamlı olmayacaktır. zararları eşik böylece ayrı ayrı ürün için hesaplanan.

üreme

Bir yıl içinde altında uygun koşullar zararlının birbirlerine 15-20 nesiller değiştirebilir. Nüfus büyüklüğü çiçek biti çift olabilir 4-5 gün süreyle toplamı. böceğin yaşam süresi 1.5-2 aydır. Dişiler bitkinin değişik bölümlerini delmek ve geçen aya göre yaklaşık 100 ortalama koyar ve maksimum - yaklaşık 300 yumurta. yumurtanın günlerde sadece iki hafta sonra yetişkin daha küçük bir kopyasıdır, ancak kanatsız ve larva, çıkar içinde, böceğin nesil üremek için hazırdır.

Kontrol önlemleri

karantina önlemler şeklinde koruyucu bir önlem - çiçek bitleri, bu zararlı mücadele ana yöntem. dikim malzemesi, talaş, saksı bitkileri, çiçekler dilimleri: kontaminasyon tüm bitkisel ürünler için kontrol edilmelidir. o toprağı ve seralar dezenfekte etmek bitkiler kaldırmak mümkün olduğunda en kolay yolu, kapalı sezonunda Kirpikkanatlıların başa.

Ben son derece zehirli tarım ilaçları bu zararlının durumunda çevreye tehlikeli yeterince değil, aynı zamanda yararsız olmadığını söylemeliyim. Onlara yeterince yüksek dirence sahiptir ve çiçek böylece kimyasal tedavilere bağışıklık olma, bitkilerin ölçekleri altında, böbrekler, tomurcukları saklanarak, hayatın ketum bir şekilde Thrips açar. En etkili biyolojik yöntem olarak kabul edilir: yırtıcı böcek ve akarları: çiçek biti düşmanlarını izin karşı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.