Spor ve SağlıkEkipman

Kızılötesi sauna: yararları ve zararları

Tipik olarak, kızılötesi sauna - küçük bir ahşap oda veya kabin, kişiyi ısıtmak için tasarlanmış. İnsan radyasyon ısıtıldı için geleneksel sauna hava ısıtma ve karbon veya kömür yayıcı olarak kızılötesi kullanımı çeşitli malzemeler için kullanılır. Bu yöntem nispeten yeni olduğundan, birçok ilgi ne kızılötesi sauna, iyi ve taraftarlar ısınmak için de çok önemlidir zarar. Sonra, bu konuda daha fazla öğreneceksiniz.

Kızılötesi sauna: fayda ve zarar

yararları hakkında konuşmak Öncelikle. Çalışmalar bir saat saunada kalmak, eğer kilo vermek isteyenler için çok yararlıdır 600 kalori, yanık kadar izin verdiğini göstermiştir. Vücut hızla içeriden ısındı, böylece vücudun soğutma için çaba ve enerji inanılmaz miktarda harcama vardır. Bu, kalp hızında artışa neden sadece sauna oturan kalori yakabilirsiniz böylece metabolizmayı hızlandırır.

terleme olduğundan sauna bularak çeşitli toksinler insan vücudu getirmek için mükemmel bir yoldur, normale organizmayı neden bunu saflaştırmak sağlar; aynı zamanda sağlığını iyileştirmek ve cüruflaşan ile ilgili çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasını önlemek için kullanılırlar. Bu işlemin ardından, ton ve duygudurum önemli ölçüde artacaktır.

Kızılötesi sauna kullanımı ve hangi tüm ilginç zarar da sadece temizlik ve kilo kaybı, ancak rahatlama verir. Eğer en az bir kez sauna oldum, o zaman işlem sırasında meydana toplam öfori hissi aşina olmalıdır. Kızılötesi sauna sizi normal düzeylerde böylesine önemli hormon kortizol düzeyini korumak böylece gerilimi azalttığını ve stresi azaltmak için izin verir.

yararları ve zararları zaten belirgin hale gelmektedir Kızılötesi sauna, egzersiz sonrası oluşan kas dahil ağrı, rahatlatmak edebiliyor. Kızıl ötesi ışınlar kan dolaşımını düzenleyen ve oksijen doygunluğu arttıran, vücut dokusuna kas ve eklemler nüfuz eder. Bu tedavi, artrit, yaralanma, nevralji ve diğer kronik ağrı sendromu ile daha kolay hale getirir, sporcular için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kızılötesi sauna kullanımı, kan basıncı değerleri normale. saunada sırasında, kalp artan kan akımına katkıda bulunacak şekilde çok daha hızlı çalışmaya başlar. Yani yüksek tansiyon, şeker hastalığı veya yüksek kolesterol hastası insanlar üzerinde olumlu bir etkisi vardır, kalp kasının bir gelişme yoktur.

eylem kızılötesi sauna cildi neler unutmayın. Bu toksinleri ortadan kaldırmak için yardımcı olur, ama aynı zamanda cilt, dokusu, ton, görünüm ve elastikiyet durumunu geliştirir.

Kızılötesi sauna: zarar

Eğer sauna kullanmanın tehlikelerine bilmiyorsanız, makale eksik olurdu. Tüm olumsuz etkileri genellikle daha norm daha tedavinin bu tip ilişkilidir ve bu olumsuz vücudu etkileyebilir. Güçlü ısıtma gövdesi, aşırı terleme dehidratasyon neden olabilir. Böylece, vücudun temel sıvıları ve mineralleri kaybeder.

Sürekli kullanım birkaç saat içinde ise kızılötesi ışınlar, o büyük zarar getirebilir. Çünkü aşırı ısınma tehlikesi ortaya çıkabilir güneş geçecek. Çünkü artan kan akışı cildin donuk veya kırmızı olabilir, böylece deri rengi umurumda eğer, aşırıya kaçmadan sauna kullanmalıdır. Eklemlerinizin hasta iseniz, er 48 saatten yaralanma sonrası sauna kullanmamalısınız.

Böyle terapi itibaren tamamen bu yüksek sıcaklık nedeniyle rahatsızlık oluşabilir olarak, hamile kadınların kaçınılmalıdır. bebek doğduktan sonra Ama yararlı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.