Spor ve SağlıkEkipman

Epe ve Folyo. diğerinden bir alet farklı. Epe, Folyo ve Sabre: fark nedir?

kılıç becerileri Eskiden onurunu ve yaşamını bağlıydı. Bugün, silah hatta fitness için bazen sadece spor dövüsleri biçimde görülür. Düzgün kullanmak için, her birinin ayırt edici özellikleri aşina olmalıdır. Bir enjeksiyon saldırısı böyle kılıç ve meç olarak türler için tek yoldur. kılıç aksine daha şok uygulama yeteneğidir. Bu eskrim teknolojisinde önemli bir fark göstermektedir. Her kişi için uygun silahı. Bu nedenle, derslere katılıyor önce, maçın her tür kullanım ilkelerine aşina olmalıdır.

silahların Tarihçesi

Taş devrinde bugünkü kılıç ve bıçağın farklı prototip, kendilerini korumak için ilkel adamı aldı bir sopa olarak kabul edilir. ilk silah tipi daha modern çeşitleri gibi bir şey haline getirilmiştir kadar bu çok zaman aldı.

İlk kılıç belirdi. Bu M.Ö. II gerçekleşti. e. Sert ve bıçaklama azaltıp kesim olabilir tüm tarafların silah keskin bir oldu. O savaşı yürüyen kullandı. Ama bir ata savaşta o çok rahatsız oldu.

Üç asır sonra Asyalılar başarıyla mücadele için atlı ve yürüyüş için kullanılan kılıç, tarafından icat edildi. 15. yüzyılda bir kılıç ve Avrupa'da bir meç yoktu. kılıç Aralarındaki fark büyük bıçak inceliktir. Bu askerler zırh korumasız bölümlerini nüfuz etmesini sağladı. "Folyo" - İtalya'da böyle bir silah "kılıç" ve İspanya'da denir. onlar tarafından yaralamalarý kesilmelerinde delinme ve az tehlikeli durumunda ölümcül oldu.

tarihsel kılıç

(İtalyan Spada den.) Epe - kılıç soğuk delme kesme silah bir türevidir. Uzunluğu 1 m ya da daha fazla karşılanmaktadır. Bir tek ya da bıçak ve bir kelepçe ve Garda sahip sap dvuhlezviynogo oluşur. sap kabzası denir. koruma kompleks biçimi, şok parmak korur.

Bu silahların çeşitleri arasında sonradan "sarayla" kılıç göründüğünü belirtmek gerekir. O hafif bir ağırlık vardı. Bu kılıç mahkeme giyim önemli bir özellik oldu.

Fransız eskrim bıçak kısaltılmış silah okulu ve yönlü bıçak dönüştü. Rapier ve kılıç, farklılıklar da nezatochennoe bıçak ve çok keskin bir zirve vardı, daha sonraki bir dönemde anlamlı idi. Süvari kılıç düzenleme 1 ila 1.5 kg aralığındadır.

Tabanca kılıç ve meç çelik sivil ve nitelik soylular ve Avrupa'da zengin insanlardı.

Spor kılıç

Sadece bir spor silah olarak kabul Modern kılıç, folyo, kılıç, eskrim tarzında alakalı farklılıklar.

kılıç 110 sm bir uzunluğa sahiptir. Ağırlığı 770 g olan. Çelik bıçak esnektir ve bir üç yüzlü bir bölüm vardır. Eskrimci fırça koruma 13.5 sm bir çapa sahip olan yuvarlak korur. temel özelliği spor kılıç olarak rafine kanadının üç yüzlü bir enine kesittir. yüzlerin genişliği en fazla 24 mm.

Spor haberlerinde, kılıçlar, flöreler kılıçlı kullanımı kadınlar ve erkekler için büyük turnuvalar varsayar. kılıç ucu Bu oksiputa dışında sporcunun vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir, enjeksiyon, kayıt 550 baskı tepki veren bir sensör ile donatılmıştır. ucunda basınç daha sonra başka bir 0.25 saniye meydana cihaz düzeltmez. Bu nedenle, Eskrimde hiçbir öncelikli eylemleri epee. Aynı zamanda her iki katılımcılarına verilmiştir iğneleyici.

tarihsel meç

Rapier ve kılıç gibi erken 16. yüzyıl olarak tespit edilmiştir farklılıklar modern spor silahları önemli ölçüde farklı idi.

(İspanyolca. Ropera itibaren) Rapier anlamıyla "giysi kılıç" anlamına gelir. o silahın hafif versiyonu olduğu gibi Genellikle, sivil kıyafetlerle giyilmek üzere kullandı. folyonun kesilmesi için uygun kılıç daha azdır. Ama klasik sürümünde sportmence bıçağın nazikti.

Rapiers 16. yüzyılda popüler oldu. 17. yüzyılda onlar çelikten daha hafif olduğundan, kısa kılıç, değiştirildi.

Tarihsel kanca uzunluğu 130 cm idi. en fazla bir metre silah bir tür ile karakterize edilmiştir bıçak oldu. Kılıç ve Rapiers spor daha ağır.

Spor meç

onların farklı parametrelerden meç kılıç Spor. Bu nedenle, şiş kare bir enine kesiti. 500 geçmeyen 90-110 cm ve aynı zamanda silah kütlesinin Bıçak uzunluğu, fırça koruma 12 sm bir çapa sahip olan bir metal korur.

kanat kesiti 6 mm bir uç çapı ile donatılmış en, düşüşler ile orantılıdır.

yarışmalarda kullanılan silah olarak, uç hareket edebilir elektrik kontağı cihazdır. Bir rakibe kaynaklanan bir atış, tepki verir. kapalı devre sinyali korumak için uç yüzleri derinleştirmek tel yoluyla beslendiğinde. kabzası altında teli yapıştırılmış olduğu bir konnektörüdür.

Temel parametrelere ek olarak, meç kılıç diğerine farklılık vardır. Spor farklı taktik ve savaş tekniklerini uygulamak için izin verir. Bu bazen bir kancalı düz sap kıvırcık değiştirme olanağı sağlar. Bu form "silah" adı verilir ve koldan tutarak ederken bileğini bükmeye değil mümkün kılar.

Dövüş folyo

Folyo eskrim, kılıç ve epe bireysel erkek ve kadınlar için yarışmalar organizasyonunu üstlenir. kancalı uç yanıt Basınç da metalize kaplamak üzere tatbik edilmeleri halinde, 500 g enjeksiyonlar sayılır olmalıdır.

I - kılıç;

II - kancalı;

III - kılıç.

Böyle folyo, epe, kılıç, yeterince belirgin ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken spordan farklılıklar gibi silahlar. folyo çit mevcut kural düşmanın saldırı yanıtı başlamadan önce kaydedilmiş olması gerektiğini belirler. Bu nedenle, bu silahların önemli bir öncelik eylemler için. hakemlik avantajı makinesi iğneleyici kaydedildiğinde mücadele durur belirler.

Aynı zamanda savaşçılar organlarının çatışması yasaktır. Katılımcıların birbirlerini avcı arkasında olacak Ayrıca, kavga durdurulur. Modern Eskrimde Video tekrarları kullanımıyla hakemin kararında hataları önlemek için mümkün hale geldi.

tarihsel kılıç

Kılıç, folyo, kılıç, kavga nedeni tarihsel sanatına ortaya farklılıkları, onların eski özelliklerine göre spor etkinliği de bugün de geçerlidir.

Kılıç kavisli bıçak içeren bir kesme kolları vardır. uygulamak ve bindirmeler için, savaşçılar her iki tarafta 10 cm üstünde bıçak biledi.

Saber Doğu'da ortaya çıktı ve 7-8 yüzyıllarda geniş dağıtım aldı. Bu dönemde, bir kesme-itme silah türü oldu. 14. yüzyıla göre zaten türlerin nispeten düşük ağırlığa ve hatırı sayılır bıçak eğriliği olabilir avantajlı kesmektedir. kabza yerçekimi merkezinin yer değiştirme etkisi kuvvet ve hasarlı alan artırılır.

16. yüzyılda sabres süvari alayları kullanılan ve 18-19 yüzyıllarda, silah modifiye tip Hussars kullandı.

Spor kılıç

epe, folyo, kılıç eskrim ve bugün dikkate alır, eski çağlarda her türlü kullanıldı savaş bu özellikler,. Bu nedenle, spor kılıç bir trapez kesitli bir kesme-delme silah, bıçak olduğunu.

çelik bıçak uzunluğu 105 cm. kılıcı ağırlığı 500 gr Garda bıçağı yukarı doğru yönlendirmesi halinde, savaş fırça, ön ve üst koruyan özel bir şekle sahiptir.

(Bilek) elleri ve maske dahil olmak üzere sadece üst gövde eskrimci tatbik izin denemeleri. Punch ve levha sabitleme cihazı. koruyucu giysi yüzeyi gümüş talaşı vardır Strikes ve maske ceketi temas halindedir.

Saldırı sırasında bir rüçhan hakkına sahip bir kılıç eskrim folyo gibi savaşın. Tek fark etki türüne içindedir. Onlar bıçaklama ve kesme değiliz. Aynı anda Fight daha dinamik hale gelir.

çit çeşitleri

Bugün, kılıç, kılıç ya meç çit türüne bağlı. Kavga, tarihsel, sanatsal ve sportif olabilir. Bu nedenle, silahın tipi toplantının amacına dayalı seçilmelidir.

Tarihsel eskrim iki kişi veya uygun silahlarla seçilen dönemin tarzında bütün grup arasındaki kavgada yeniden inşası için tutulur. Dıştan, en güzel manzara olmayabilir, ama onlar olayların tarihsel doğruluğunu geri yardımcı olur.

Artistik eskrim da mücadele tarihsel kavramını yeniden oluşturur. Ancak, bu tür daha eğlenceli. Bu aşama şovu ve aslında burada düşman, bir ortak. İşte sıkça hafif silahlar seçenekleri kullanılır.

Spor eskrim belirli kurallara göre özel kılıç, bıçağın ve kılıçlarını üzerinde yürütülür. Burada silah sürümü de hafif kullandı.

Nasıl bir silah seçmek için

eskrim yapmak için karar verirken, siz insanlardan ne silah daha kabul edilebilir belirlemelidir. Bu kılıç, epe ve folyo olabilir. ilk 3-4 ay boyunca yeni geleni çalışılan her türün yardımıyla mücadele tekniklerinin aksine.

Her koç o öğretir eskrim tür, teknik ve güzel iyi olduğundan emin. Bu nedenle, silahların seçilen tip sevilen edilmelidir. Her eskrim ustaları birinci dersinden acemi öğretecek O.

Herkesin aynı anda mümkün olacak mücadele fikir tartışması veya eğitim elini deneyin. Bu nedenle, kendisi için silah en uygun türü hakkında bir sonuç çıkarmaya farklı eskrim tekniklerini ve sadece birkaç ay denemelisiniz.

Ayrıca eğitim kılıç, kanca ve sabres electronic'in biraz farklıdır unutmayın. Eğer eskrim tekniklerini öğrenmek ve tüm taktik ve sporun fiziksel inceliklerini öğrenmek eğer böyle ayrıntılar yarışmaya engel olmaz, olsa kendilerini kanıtlamak için.

Silah kılıç, epe ve folyo, burada farklı olarak, her yeni eskrimcilere türünün en iyi kendileri seçmek için izin mücadele tarihsel faktörlerin etkisi altında oluşturulmuştur. Demek ki her silah kendine has özellikleri ve eğlence vardır sonucuna varabiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.