ÇirkinlikMobilya

Standart yataklar minderleri nedir bunlar?

Bir kişiye günün her saatinde iyi hissetmesi için tam ve kaliteli bir uykuya ihtiyacı var. Ve rahat bir yatak, düzgünce seçilmiş yatak takımları ve tabii ki en önemli şey - bir yatak sağlayın. Kişi, gerektiği gibi rahatlayıp rahatlayamayacağı, bütün gece sürünen yaylar ya da rahatsız edici bir çerçeve ile rahatsız edileceği gibi ona bağlı. Dolayısıyla, bu aksesuarın satın alınması ihmal edilmiş bir şekilde reddedilemez.

Bugün bir yatak almak zor değil. Mağazaya giderken, bu tür ürünlerin seçimi ile ilgili ayrıntılı bilgileri inceleyelim: standart minder boyutları, dolgu maddesi ne kadar iyi, döşeme kumaşının daha uzun süre dayanacağı ve böyle şeyler olmalıdır. Ancak, internette ürün sipariş edebilirsiniz, birçok sanal kurum hizmetlerini sunar ("Uyuyalım", "Ascona", "Matsres.ru", "Dormeo" vb.).

Şilte nasıl göründü

Antik zamanlardaki insanlar, düzgün şekilde üretilmiş bir yatağın ne kadar uygun olduğuna dikkat çekti. İlk kişi, evini parmak uçlarındaki şeylerle donatmaya başladı: Yapraklar ve dallar. Fakat böyle "tüy yatakları" nda uyku en iyisi değildi: çünkü şubeler şimdi ve sonra vücudu deldi ve mağaraların zemini soğuk olduğu için onlara dayanan sık sık soğuk algınlığına yol açtı. Zaman içinde, yatılı insanlar hayvan derileri ve saman kullanmaya başladı. Ancak, samanlık bir anda çalışmadı ve toplanarak nereye gitmesi gerektiği yere taşındı. Okuyucu hatırlarsa, eski insanlar sürekli seyahat gerektiren göçebe bir hayat sürdüler.

Düşünmeyi bilmediği halde, Homo sapiens mantıklı biri olmazdı. Bu nedenle, kullanıcı oldukça çabuk içte yumuşak doldurma yapmak için daha iyi olduğunu ve dışarda olmadığını tahmin etti. Bu keşif sayesinde, şilte modern bir görünüm aldı. Ve şimdi biliyoruz ve minderlerin standart boyutları nedir ve bir ürün nasıl seçilir ve hangi üretici firmanın en güvenilir olduğu düşünülür.

Boyut ve dolgu

Genellikle kullanıcı hangi minderlerin standart boyutları hakkında merak ediyor. Fakat bu, sorunun doğru bir ifadesi değil. Sonuçta yataklar bir buçuk, çift ve tek. Bu nedenle, bir buçuk döşekte standart parametrelerin ne olduğu hakkında sormak daha doğrudur. Uzmanlar derhal ne cevap vereceksin: bir metrelik kırk santimetre ile iki metre. Ya da çift kişilik yatağın standart boyutu nedir? Bildirimi takip eden - 160 santimetre x 200 santimetre veya 180 santimetre x 200 santimetrelik alan. Tek bir yatağın standart boyutu 90 santimetre x 2 metre, 80 santimetre x 2 metrelik bir varyant da mümkündür.

Şilte dolumu, yatağınızın parametrelerine bağlı değildir. Burada her şey değer bakımından değerlendirilmektedir. Bu nedenle pahalı ve ucuz dolgu maddeleri vardır. Birinci tip doğal malzemelerle doldurucular içerir ve ucuz ürünler sentetik unsurlarla doludur.

Doldurucu Seçenekleri

Dolayısıyla, yatağı doldurmak için aşağıdaki dolgu maddelerini kullanabilirsiniz:

  • Doğal lateks - bu malzeme, özel bir yöntemle köpürtülen bir kauçuk ağacının (hevei) suyundan yapılır.
  • Suni veya parça lateks, öncekinden daha esnek ve sert bir malzemedir.
  • Pamuk - bu dolgu maddesinin ana maddesi doğal sıkıştırılmış pamuktur.
  • Hindistan cevizi lifi ortopedik yataklar yapmak için en iyi malzemedir.
  • Koyun yünü - böyle bir dolgu kusursuzca ısınabilir ve kendini nem emer.
  • Poliüretan köpük mükemmel elastikiyetli yapay bir malzemedir.

Gördüğünüz gibi, minderlerin standart boyutları dolgu malzemelerinin seçimini etkilemez.

Uygun bir yatak nasıl seçilir?

Yatakta rahat uyku yapmak için parametrelerini belirlemelisiniz. Yataklar için standart yataklar iki metre, kırk santimetre, iki metre bir santimetre, iki metre ile doksan santimetre, hatta bir metre doksan santimetre ile bir metre santimetre olmak üzere iki metre, ve diğer çok farklı değerler olabilir. Bu nedenle, ürünün kesin boyutu çok önemlidir, çünkü yatağın tabanından daha az veya daha fazla ise rahatsız olacaktır.

Yatağın rijitlik seviyesi de önemlidir. 60 kg'dan daha hafif ağırlığınız varsa, yumuşak bir şilte size uyacaktır, ancak tartım esnasında 60 ila 95 kg arasında değişen bir rakam görürseniz, orta sertlikte bir ürünü tercih etmelisiniz. Peki, 90 kg ağırlığındaki tüketiciler tarafından sert bir yatak satın alınmalıdır.

Yataklar için standart yataklara rağmen, hem sert hem de yumuşak olabilirler. Bunlar sözde kombine modellerdir. Farklı ağırlıklardaki insanlar bir şilte üzerinde uyuduğunda uygundurlar. Dolayısıyla, bir yandan, bu tür şilteler daha sert ve diğer taraftan daha yumuşak hale getiriliyor.

Çocuk minderler

Standart minder boyutlarında üç seçenek vardır: 1 metre 20 santimetre x 60 santimetre, 1 metre 40 santimetre x 60 santimetre ve 1 metre 40 santimetre x 70 santimetre. Buna göre, parametreler karyolanın uzunluğuna ve genişliğine bağlı olarak seçilir. Fakat küçük bir sony için bir yatak satın almak için çok önemli bir kriter, ürünün doldurucusudur. Çocuk minderleri için hindistan cevizi lifi, lateks veya poliüretan köpük kullanın.

Tüm pediyatristler, hindistancevizi ürünlerini satın almakta ısrar ederler. Sonuçta, inkar edilemez avantajlardan övünebilirler. Birincisi, neme dirençlidirler ve ikincisi, ılımlı sağlamlık gösterirler ve üçüncü olarak da bebeğin omurgasında düzgün bir yük oluştururlar.

Ebeveynler lateks dolgu ile bir çocuk yatağı satın alırsa, böyle bir ürünün kolayca şekline geri döndüğünü, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olduğunu, mikroskopik kenelerin düşmanı olduğunu ve nemi emmediğini bilmeliler. Poliüretan köpük yataklar lehine, hava dolaşımının arttığını, çevre dostu olduğunu, ortopedik özelliklere sahip olduğunu ve alerjiye neden olmadığını söyleyebiliriz.

Yaş konusu

Standart boyutlarda çocuk minderlerinin belirlendiği bir başka kriter de vardır. Çocuğun yaşı. Çocuğunuz yalnızca dünyada göründüyse, üç yıla kadar, parametreleri 60 santimetre x 120 santimetreye ulaşan bir üründe uyumanızı öneririz. Üç yaşına gelmiş çocuklar, 70 cm x 160 cm veya 80 cm x 2 metre boyutlarında bir hasırda kalmanız daha iyi. Bu yatak tek kişilik yatak için kullanılır . Ancak, üç yaşındaki (ve daha büyük bir bebeğin) dinleneceği bir buçuk yatak için genişliği 90 cm, 1 metre 20 cm ve 1 metre 40 cm ve uzunluğu 1 metre 60 cm'den 2 metreye kadar olan bir yatak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.