Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kış için yağda turşusu biber. Reçete salamura biber

kış için yağda biber hasat öğrenmek için birkaç biliyorum. Sonuçta, soslar her türlü tek domates ve salatalık marine ve yapmak için kullanılan olgunlaşma sebze sezonunda ev kadınları en Leço.

Bu nispeten kolaylıkla hasat kış için yağ içinde belirgin karmaşıklık ve biber rağmen unutulmamalıdır. Bunu yapmak için, sadece turşusu için sebzelerin uygun çeşit ve gerekli malzemeyi önceden satın almanız gerekir.

Ürüne Genel bakış

Size turşu tarifi sunmadan önce biber, bu ürünün özellikleri hakkında bize anlatmalıdır.

Biber, askorbik asit kendisinin içeriğinden kaydıdır. Bu sebze bile limon, portakal ve yaban mersini geçti. Buna ek olarak, bu ürün, bileşim, vitaminler, oldukça B1, B2 ve B9 içerir. Aynı zamanda tokoferol büyük bir kısmını ya da beta-karoten için sözde E vitamini gibi, havuç çok daha fazla kırmızı biber ona içerir.

Bir ürün içerir ve Biz göz ardı edilemez aynı derecede önemli unsurları, yani, iyot, sodyum, kalsiyum, çinko, magnezyum, potasyum, bakır, fosfor ve manganez.

Tabii ki, turşu biber yağı ısıl işlem sırasında bazı veri öğeleri kaybeder. Ancak, yine de çok lezzetli ve sağlıklıdır.

(Kış boşluğu için) en kolay tarifi biber yağı

epeyce farklı tarifleri vardır. Onların sayesinde Bulgar hızlı ve lezzetli kütük yapabilirsiniz kışın biber. Ancak, en basit bir malzemelerle ve serbest zaman çok sayıda gerektirmez biridir.

Yani, hızlı bir ev yapımı turşusu için şunlar gerekir:

 • Farklı renklerin kırmızı biber - yaklaşık 3 kg;
 • Üst faz su - yaklaşık 1 L'dir;
 • Şeker çok büyük değil - 1,5 bardak;
 • orta boy sodyum tuzu - 2 büyük kaşık;
 • sirke - 100 mi;
 • kokusu olmadan ayçiçek yağı - bir dolu cam.

sebze hazırlama

Lütfen bu sebze işlemesi gerektiğini, yağda lezzetli kırmızı biber hazırlamak. Bu yıkanmış ve daha sonra sapı kesilmiş ve içinde bulunan bölümleri ile tohumları kaldırmak gerekir. Daha sonra, ürün pirzola kalın dilimler küpler halinde ya da gereklidir.

pişirme turşusu

Amacıyla kış için yağda lezzetli biber çıktı etmiş, marine hazırlamak için iyi olduğunu. Bunun Sonuçta yemek lezzet ve son kullanma tarihine bağlı olacaktır.

Yani, büyük bir kase almalı bir yakıt ikmali hazırlanması için, su savunmak şeker ve tuzu ekleyin içine dökün. Sıvı kaynar sonra, tatlı biber parçalarını koymak ve dikkatle karıştırmak için gereklidir. Bu tür bir bileşimde bu arzu edilir terkip maddeleri, yaklaşık 10 dakika boyunca kaynamaya olan. Ve 60-120 saniye sirke ve ayçiçeği yağını eklemek istediğiniz ürünlere soba kapatmak için için.

sterilizasyon işlemi

yağda salamura biber kısık ateşte kaynatın olacak olsa da, güvenli bir şekilde yapabilirsiniz sterilizasyon kutuları. Bu birkaç litre kaplar alıp iyice yıkamak gerekir. Ayrıca, yemekler yarım sıradan su ile doldurulmalıdır ve maksimum güç açmadan, fırına koyun. Bu mod, yaklaşık 2 dakika boyunca kavanoz sürdürmek için gereklidir. Daha sonra tanklardan su dökmek basitçe gereklidir.

kapakları gelince, o zaman sadece bir kapta koymalıyız ve yaklaşık 5 dakika kısık ateşte kaynatın.

koruma işlemi

bunların üzerindeki teneke kutuların, hazırlandıktan sonra daha önce hazırlanmış salamura iş parçasının tüm dağıtmak için gereklidir. Bunu yaparak, o şu şekilde arzu edilir: Önce sonra sterilize kaplara koyun, biber tüm parçaları yakalamak için oluklu kaşık gerekir. Daha sebzeler sıcak marine dökün ve hemen kapakları rulo gerekir. Tüm kavanoz sonunda ters çevirip bir havlu sıkıca sarın gerekir. Tam olarak, bir gün ön-kiler, depo veya kiler temizlenebilir.

(Kışın hazırlanan) biber yağı Porsiyon Kapama işleminden sonra sadece bir ay olabilir. Bu süre boyunca, sebze, iyi marine emmek yumuşak ve çok lezzetli haline gelmelidir.

kış biber için Konserve ve boşlukları

Hızlı ve kolay biber turşusunu öğrenmek için, yukarıdaki söylediler. Ama şimdiki yönteme ek olarak, lezzetli bir aperatif yapabilirsiniz nasıl diğer birçok seçenek vardır.

Yani, biz gerekir:

 • Farklı renk biber - yaklaşık 4 kg;
 • süpernatant su - 1 fincan;
 • Şeker çok büyük değil - 1 fincan;
 • orta boy sodyum tuzu - 4 büyük kaşık;
 • sirke - ½ bardak;
 • ayçiçeği yağı kokusuz - 600 mi;
 • otlar, daha doğrusu, rezene kurutulmuş tomurcukları - Birkaç şemsiye;
 • 5 adet - kokulu biber. litre başına,
 • defne yaprağı - Her banka için Beyannameler;
 • orta boy acı ampuller - 7 başları;
 • Havuç büyük - 3 adettir.

Tedavi maddeleri

Yağda beyazlatılmış tatlı biber, konservesi, herhangi sofranın için mükemmel bir meze olarak hizmet verebilir. Bunu yapmak için birçok seçenek vardır unutulmamalıdır. Bu bölümde, onun sebze-malzeme öncesi de sadece böyle bir ürün marine olamaz nasıl anlatmak, ancak edeceğiz.

İyi hazırlanmış bir biber başlayın. Bu yıkanmış ve sonra sapı kesti ve dikkatle tohumla tüm iç duvarları kaldırmak gerekir. Aynı zamanda sebze bütünlüğü tavsiye edilmez zarar.

Aşağıdaki sıyrılma havuç, soğan ampuller, ve daha sonra bir rende ile öğütülür (majör) ve ince sırasıyla kıyılır.

sote sebzeler

kış için yağda turşu biber önce, ayrı ayrı sebze kızartma gerekir. Bu bir tencere biraz bitkisel yağ dökmek ve sonra yüksek ateşte ısıtın gerektirir. Kesilebilir sıcaklığı, tava parçalanmış havuç ve soğan koymak için gereklidir. Bu malzemeleri Fry, bu şeffaflık arzu edilir. Sonunda da lezzet tuz biraz olabilir.

marine hazırlamak

herhangi bir tarifi Marine biber gibi, pişirme sebze bu yöntem aynı zamanda kokulu doldurulmasına kullanılmasını gerektirir. onun oluşturulması için, her büyük pot alıp içine yerleşmiş su yeterli sayıda dökmek için gereklidir. Aynı bulaşık şeker ve tuz ilave edilmesi.

ürünlerin ısıl işlem

tavada su kaynar sonra, atlanmış tüm biber gerektirir. sebze kısık ateşte yaklaşık 7-12 dakika olmalı kaynatın. Üstelik 2-3 dakikadır aynı ambalaj içinde kapatmadan önce sen ayçiçek yağı ve sirke dökün gerekir.

dolmalar

turşusu yumuşak biber kez ve kaynatın, bu hafifçe olmak bir plaka üzerinde tava ve yerden kaldırmak gerekir. Ürünün soğutma bekledikten sonra o şeyler kızartma sebze hemen önce gereklidir. Hafif dolmalık biber de açılmalıdır ve ardından küçük bir kaşık kullanarak, kızarmış soğan ve havuç koydular: Bu prosedür aşağıdaki şekilde gerçekleştirilir.

boşlukları oluşturan ve dikiş işlemleri

marine hazır ve biber dolması sonra, sterilizasyon kutular devam etmek mümkündür. Böyle bir ön-malzeme için litre kapasiteye alınması tavsiye edilir. Onlar bilinen herhangi bir şekilde kapak sizinle sterilize edilebilir.

üzerlerinde hazırlayın birkaç cam kavanoz defne yaprağı, karabiber bezelye ve dereotu şemsiye tahsis edilmelidir. Ayrıca, gerekli tüm biber dolması kapasitesinde sıkıca paketi. Onun tam formda kalmasını sağlamak için gereklidir. Sonuç olarak, tüm malzemeler marine kaynar dökün ve hemen rulo gerekir.

Nasıl depolamak için?

Hadde dolu kavanozlar, onlar kadar dibe açmak ve eski bir yorgan sıkıca sarmak için teşvik edilir. Bu pozisyonda, konteyner iki gün boyunca tutulmalıdır. Bundan başka, bu depo odası, bir bodrum katı, bir buzdolabı veya kiler koymak gerekir. Bu arada, bir ev kadınları oda sıcaklığında tamamen bu ön-depolamak için tercih ederim. O yanlış bir şey olmadığını belirtmek gerekir. Banka açıldıktan sonra Ama, aksi takdirde bozulacaktır, buzdolabında koymak ve iki hafta içinde atıştırma tüketmek emin olun gereklidir.

Turşu biber ve soğan

Bir kokulu aperatif almak istiyorsanız, o zaman bunun yerine sadece bir dolmalık biber kullanmak yerine, soğan eklemek gerekir. Kış Bu tip bileşenlerin, bitkisel bir yağ dilimler çok lezzetli elde edilir. Onlar (ekmek ile) aynen böyle kullanılır ve çeşitli yemeklere eklenebilir.

Yani, biz ev yapımı hazırlamak gerekir:

 • Farklı renk biber - yaklaşık 2 kg;
 • Üst faz, su - 2 fincan;
 • orta boy acı ampuller - 7 başları;
 • Şeker çok büyük değil - 3 büyük kaşık (tat için kullanılır);
 • (Tat için kullanılır) 2 büyük kaşık - orta ölçekli sodyum tuzu
 • sirke - ½ bardak;
 • ayçiçeği yağı kokusuz - 500 mi;
 • kokulu biber - 16 adet,.
 • defne yaprağı - Her kavanozun üzerine broşürler.

sebze hazırlama

Böyle hazırlanması geçmeden önce kış hasat, tatlı biber ve acı ampulü işlemek açmalısınız. Birinci bileşen, iyi yıkanmış olabilir ve daha sonra, dilimler halinde kesilmiş sap ve tüm iç bileşenleri kaldırmak gerekir. Arzu edildiği takdirde, bu gibi bir ürünün parçalamak ve küp olabilir.

Acı yay gelince, bu oldukça kalın yarım halkalar veya halkalar halinde kesilmiş sonra kabuğu temizlenmeli ve olmalıdır.

bileşenlerin ısıl işleme tabi

Eğer pişirmek önce sebze kokulu marine pişirilecek. Bunu yapmak için, üst faz su ve karıştırın ayçiçek yağı çok büyük şeker, bezelye, biber ve tuz değil ekleyebilir, daha sonra büyük bir tencerede.

maddeler kaynamaya başladığında, onlar doğranmış biber ve soğan konulmalıdır. bu bileşenler yaklaşık 10-13 dakika bunlar arzu edilir kaynatın. Bu saatten sonra, onu sirke ekleyip tekrar iyice karıştırın için gereklidir.

ambalajların hazırlanması

son halini almış snek koyun litre veya 750 g teneke kutular önerilir. Eğer bir taşıma başlamadan önce, kapasite iyi yıkanmış ve buharla sterilize edilmelidir. Bunu yapmak için, bir soba ve bir mikrodalga fırın ve bir gemi ve hatta multivarku kullanabilirsiniz. Ancak, kapakların sterilizasyonu için sadece ilk seçeneği uygun olacaktır. Bunlar su ile kapağı ve yaklaşık ¼ saat orta ateşte kaynatın, küçük bir kase içinde yerleştirilmelidir.

İş parçasının oluşumu

bir aromatik turşusu pişirilen defne yaprağı, soğan biber, dağıtılması gerekmektedir için, cam kavanoz Sterilize. Ayrıca, sağ üstüne tankını doldurmak için gereklidir. Bundan sonra, onlar rulo ve açmak için mühürler gerektirir.

Eski yorgan veya ceket sarılmış preform yaklaşık iki gün boyunca bu durumda onları dayanacak gerekir. Bu süreden sonra Hakkında, bankalar mahzende kaldırılmalıdır, ya da sadece herhangi bir karanlık dolapta koyun.

Ne zaman ve ne yenir?

dürülen tercihen sonra 3-5 hafta sonra, turşu atıştırma, pişmiş tatlı biber ve soğan yiyin. Tam yağlı sebze ve baharat gerekli Belirtilen maruz kalma süresi, en lezzetli ve güzel kokulu hale gelmiştir.

Taze ekmek, hem de herhangi bir birinci ya da ikinci sıcak yemeğin ile birlikte olabiliriz tabloya bir aperatif servis edin. Bu arada, bazı kadınlar bu tür hazırlık kullanmak ve benzeri gulaş, sos, buharda sebze çeşitli yapmak için iyi.

özetlemek gerekirse

Yukarıdaki yazıda itibaren, eve hızlı ve lezzetli turşu biber de kazanabilirsiniz hakkında öğrendim. Aşağıdaki yöntemlerden hangisi en lezzetli - bu size kalmış.

Bir aperatif bir değişiklik daha fazla yayılmasını ve diğer sebzeler olabilir için olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, doğranmış havuç, kabak, patlıcan, salatalık vb. D. Ayrıca, ben boşlukları tuzlu veya tatlı, çok taze elde edilir düşünüyorsanız, ilave baharat miktarı sadece güvenerek, artış veya azalış olduğunu söylemek istiyorum senin tat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.