Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kış için Patlıcan ve lahana: sterilizasyon olmadan tarifleri. Kış için lahana ve patlıcan salatası. kış için patlıcan ve lahana ile Solyanka

Patlıcan kış için ve lahana hasat kolay ve basittir. Böyle atıştırmalıklar hazırlamak için çeşitli yöntemler vardır unutulmamalıdır. Bu yazıda, sadece en basit ve popüler tarifler açıklar.

Kış için Patlıcan ve lahana: tarifleri

Böyle bir boş hazırlamak için, pahalı olmayan en az sayıda bileşene ve bazı serbest zaman gerekecektir. Eğer sıkı tarifin tüm önerileri uygularsanız, sulu ve lezzetli bir salata dışarı çıkmalıdır.

Peki kış için patlıcan ve lahana ile halophyte hazırlanır? Bunun için aşağıdaki ürünleri gerekir:

 • Taze patlıcan küçük boyutlu - 3 kg;
 • lahana - 500 g;
 • sulu havuç - 500 g;
 • Bulgar tatlı biber - 3 adet;.
 • sarımsak - yaklaşık 100 g;
 • rafine bitkisel yağ - 150 mi;
 • sirke - 90 mi;
 • Şeker pancarı - yaklaşık 100 g;
 • orta boy tuzu - 1.5 tatlı kaşığı;
 • yeşil - yaklaşık 40 g (dereotu, maydanoz).

malzemeyi hazırlayın

kışın patlıcan ve lahana ile Solyanka aşamalı sürecini tüm malzemeleri gerektirir. Birincisi, sebze mavi hazırlayın. Soğuk su ve sonra uzaklaştırıldı sapı, göbekleri ve ince kesilmiş kabuğu ile iyice yıkanmıştır. etten geri kalanı için olduğu gibi, küçük küpler halinde doğranmış. Sonra tuz ile tatlandırılmış ve 20 dakika boyunca bu halde bırakmak, bir kapta yayıldı. Zaman geçtikçe, patlıcan yıkayın ve bir dakika için tuzlu suda kaynatın. bir süzgeçten onların artıklar sonu ve mahrum maksimum nem anda.

Ayrıca ayrı ayrı hazırlanmıştır ve diğer sebze. Lahana bir kaba rende, havuç ve ovmak yıkandı ve ince kıyılmış. Bundan sonra biber temizlemek ve şeritler halinde kesin. Ayrıca sarımsak ve taze otlar diş ezilmiş.

Isıl işlem

yapmak için lahana salatası kışın ve patlıcan, bir büyük metal kase kullanmak gerekir. Daha sonra tuz ekleyin ve yüksek ateşte koyun, patlıcan hariç tüm sebzeleri yayıldı. En kısa sürede malzemeyi meyve suyunu kaynatın verecek, onlar bitkisel yağ ve şeker ekleyin. salata bu bölümde yaklaşık bir saat boyunca düşük ısıda hazırlanır. Zaman geçtikçe, yaklaşık 10 dakika boyunca patlıcan ve güveç ilave edilmiştir.

taze otlar, sirke ve ezilmiş sarımsak karanfil ile tatlandırılmış meze tabakları kapatmadan önce. 3-5 dakika sonra, ısı salata çıkarın.

Nasıl yuvarlanmaya?

kış hasat için lahana ve patlıcan salatası küçük kavanozlara olmalıdır. Bu kaplara yayıldı ve hemen tam bir şekilde kapak kapatılır. yaklaşık bir gün boyunca oda sıcaklığında atıştırma katlandıktan sonra, bu serin bir yere kaldırılır.

sterilizasyon olmadan kış için hasat patlıcan ve lahana

kış için pişirin patlıcan meze, sen lahana kullanımı ile değil, aynı zamanda renk kullanımı ile sadece can. Böyle bir iş parçası çok güzel ve lezzetli çıkıyor unutulmamalıdır. Bunu doğrulamak için, kendiniz yapmak öneriyoruz.

Yani, biz gerekir:

 • Taze patlıcan küçük boyutlu - 2 kg;
 • Taze karnabahar - yaklaşık 2 kg;
 • sulu havuç - 600 g;
 • sarımsak - 50 g;
 • rafine bitkisel yağ - 250 mi;
 • sirke - 30 mi;
 • Şeker pancarı - yaklaşık 150 g;
 • orta boy bir tuzu - 1,5-2 büyük kaşık.

malzemeyi Süreç

Nasıl kışa karnabahar ile patlıcan hasat? Öncelikle tüm malzemeyi işlemek gerekir. Patlıcan iyice göbekleri ve sap kesme, yıkandı ve daha sonra 1 cm kalınlığında dilimler halinde kesilmiştir. Daha sonra tuz ile tatlandırılmış ve 25 dakika bir kenara ayrıldı. soğuk su altında Zaman geçtikçe, sebze iyi durulama.

Bu salata için Karnabahar sadece taze formda kullanılmalıdır. O yıkanmış ve bir değil çok büyük değil, küçük çiçeği ayrılır.

patlıcan, lahana işlenir sonra, tuzlu kaynar su içine batırılır ve 3 dakika boyunca kaynatılır. Bundan başka, dışarı alınır ve maksimum nem mahrum.

Ayrıca ayrı ayrı havuç ve diş sarımsak işleme. İlk Kore sebze rende üzerinde ovuşturdu ve ikinci - sadece ince doğranmış.

atıştırmalık oluşumu

Gibi kış için patlıcan ve lahana oluşturacak görülebilir? Derin bir kapta Bunu yapmak için tüm işlenmiş sebze yayıldı ve iyice önler. Elde edilen karışım, yoğun steril kavanoz içine yayıldı. Bundan sonra, marine hazırlanması geçin.

kaynamaya normal su getiren olan şeker, tuz ve rafine edilmiş bitkisel yağ ilave edildi. Sonra sirke marine dökmek. İyice karıştırın bileşenleri, onlar soba kaldırılır. Hazır sıcak tuzlu su önceden doldurulmuş sebze kıyısında dökülür ve derhal kapakları yukarı yuvarlanmak.

Baş aşağı onların düzgün kapalı battaniye iş parçası açılması ve bir veya iki gün ısınmasına izin. Bu sefer, patlıcan ve lahana sonra mahzende hasat, kış aylarında hasat.

sebze turşusu lezzetleri ile doldurulmuştur için, onlar bir ay serin ve karanlık bir yerde tutulur. bir parça ekmek ile masaya sunulan bu lezzetli ve sulu atıştırma sonra.

Kış için dolması hasat patlıcan

ile doldurulmuş Patlıcan kışın hasat lahana, oldukça basit. Bu salata alkollü içki içmek için planlanan tatil tablosu için mükemmel meze olarak görev yapacak.

Bu yüzden sterilizasyon olmadan kış için patlıcan ve lahana yapmak gerekir maddeler nelerdir? Bunun için satın almalısınız:

 • havuç sulu büyük - 150 g;
 • Bulgar tatlı biber - 2 adet;.
 • lahana - 400 g;
 • diş sarımsak - 3 adet;.
 • Büyük taze patlıcan - 2 kg;
 • sofra tuzu - 70 g;
 • yemek Bite - 4 büyük kaşık;
 • aralıklı su - 1.5 litre.

Proses aşaması hazırlanması

Nasıl kış için patlıcan ve lahana hasat? Tarifler atıştırmalıklar marine hazırlamak için ilk etapta böyle bir talep. Bu amaç için, içme suyu, yüksek ısıya kaynatılmış, ve sonra sodyum klorür eklenir. Eritilmesinden baharat tuzlu su ısıdan çıkarıldı ve sirke dökün edilir. Bu kompozisyonda tam ostuzhennoy kadar oda sıcaklığında bırakılır. Bu arada, diğer malzemeleri hazırlamak başlar.

Su akışı altında yıkandı patlıcan, sap kesilmiş ve 6 dakika boyunca kaynar su içinde kaynatıldı. Zaman geçtikçe, dışarı alınır ve soğutulur. Sonra, bunlar uzunlamasına ikiye kesilir (bir kitap olarak sona değil) ve fazla suyunu sıkın.

patlıcan hazırladıktan sonra, doldurma pişirmeye başlar. Bunu yapmak için, lahana ve tatlı biberler ince şeritler halinde kesilmiş ve sulu havuç Kore rende üzerinde ovuşturdu. sarımsak gelince, o sadece ezilmiş.

İşlenmiş sebze, bir tavada bunları yaymak ve dikkatlice karıştırın. Elde edilen karışım, patlıcan bir kitapta yayıldı, sıkıca kapatıldı ve gerektiğinde, iplik ile bağlanmıştır.

oluşturma süreci

kışın soğuk tuzlama için patlıcan ve lahana bir litrelik kavanoz içinde oluşturulmalıdır. Onlar daha önce sebze ile doldurulmuş yayıldı ve turşusu soğuduktan dökün. Bu atıştırma sonra genellikle plastik kapak ile kapatılır ve 2-3 gün boyunca oda sıcaklığında bırakın. Bu süreden sonra, temiz buzdolabı bölmesinde patlıcan dolması. Onlara fazla 4-5 ay olmamalıdır bu şekilde tutun. Banka tarafından Aynı zamanda aksi marş küflü ve yağma, iki hafta içinde tüketilmelidir.

Tabloya Ne sunmak için?

Doldurulmuş patlıcan ve lahana sadece soğutulmuş masaya başvurmalıdır. Kural olarak, bu ekmek yerine veya herhangi sıcak yemekler meze kullanılır. balık veya et için garnitür olarak masaya göndermektir tercih eden ev kadınları vardır.

sağlıklı danışma

kış patlıcan ve şekillerde lahana çeşitli hazırlıklarını yapma. Eğer daha özgün aperatif almak istiyorsanız, o zaman mantar gibi böyle bir madde eklemek gerekir. Onlar patlıcan salatası daha lezzetli ve besleyici hale getirecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.