SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenleri, belirtileri ve tedavileri: bebeklerde beyin hidrosefali

Ne yazık ki, bebeklerde beyin hidrosefali çok yaygındır. Böyle patoloji konjenital veya bebeğin hayatının ilk haftalarında edinilen olabilir. zamanı başladı terapi tehlikeli sonuçları önlemek için yardımcı beri herhangi durumda, hastalığın başlıca belirtileri farkında olmalıdır.

Beyin hidrosefali Yeni doğan ve nedenleri

Aslında, bu tür patoloji birçok nedeni vardır. Hidrosefali artan miktarlarda eşliğinde , beyin-omurilik sıvısı , artan sonuçlanan intrakraniyal basınç.

Genellikle bebeklerde serebral hidrosefali, normal fetal gelişim bozukluğunun bir sonucudur. Örneğin, risk faktörleri gebelik (Herpes, sitomegalovirüs) sırasında bir kadın üzerinde taşınan enflamatuar veya bulaşıcı hastalıklar yer alır. Aynı ihlali belirli ilaçlar yanı sıra tehlikeli toksinlerin zehirlenme kullanımı ile sonuçlanabilir. Bazı durumlarda bırakılan veya midede çarptı örneğin, meydana fetal hasar söz konusudur.

Bazı durumlarda, hidrosefali doğumdan sonra gelişir. Bu durumda, risk faktörleridir baş yaralanmaları yaşamın ilk günlerinde ortaya çıkmıştır doğum sırasında bebek, hem de menenjit, ensefalit ve diğer hastalıklar.

Bebeklerde Beyin hidrosefali: Başlıca belirtileri

Aslında, hastalığın belirtileri kuvvetle dropsy ifade nasıl büyük ölçüde bağlıdır. Kural olarak, hastalık yaşamın ilk aylarında tespit edilir. Bu patoloji kafasına orantısız bir artış eşlik eder olması, doktorlar çevresinin aylık ölçümler için dikkat edin.

Daha önce bahsedildiği gibi omurilik sıvısı miktarında artış neden kafa içi basınç artar doğal olarak çocuğun sağlığını etkiler. Daha kaygılı ve gergin Bu çocuklar genellikle şiddetli baş ağrısı muzdarip olarak, ağlama. Semptomlar sık yetersizlik ve yemek reddetmesi atfedilebilir.

Hidrosefali büyük fontanel şişmesi eşlik eder. Çünkü kafatası içindeki artan basıncın beynin çeşitli parçalarının sıkıştırma meydana gelir. Sonuç olarak, kasılmalar, kas zayıflığı, görme problemleri, sinir sisteminin bazı bozukluklar vardır. Tedavi edilmediği zaman ödem gecikmiş zihinsel ve fiziksel gelişimine yol açabilir.

Beyin Hidrosefali: Tedavi

Böyle bir hastalık önce sadece birkaç on yıl çaresiz kabul edilirse, modern tıp yöntemlerinin yardımı ile onunla baş yeteneğine sahiptir. Konservatif tedaviye uygun bazı durumlarda Ilımlı iç hidrosefali beyin,. Bebek aşırı sıvı kurtulmak yardımcı olmak için diüretik reçete.

Ancak, çoğu durumda, tek seçenek ameliyat. Tabii ki, böyle bir operasyon risklidir. Ama doktorların çoğu şant yürütmek için yönetmek beyin ventriküllerin ve böylece kafa içi basıncını azaltarak, sıvı akışını kolaylaştıracak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.