FormasyonOrta öğretim ve okullar

Kimyayı nasıl anlarız: düşünmeyi öğrenirler

Bugüne kadar, kimyanın nasıl anlaşılması gerektiği konusuyla ilgilenmeyen bir kimse bulmak mümkün değildir. Okul çağında bu konuda bilgi sahibi oluruz, ancak öğrenmeniz, anladığınız ve düşünmeniz gereken daha fazla bilgi, bilimin özünden haberin alınmasının zorluğunu giderir. Aslında, kimyada karmaşık hiçbir şey yoktur. Öğrenmek için doğru yaklaşıma ihtiyacınız var. Hiçbir şeyin imkansız olduğunu anladığınızda, kimya sizin için uygun bir görev olacak.

Genellikle yaşamındaki ilk kimya dersine girmek isteyen bir öğrenci, muhteşem deneyler ve deneyler beklemektedir; ancak kursa katılan teorileri, formülleri incelemek, sorunları çözmek ve büyük ölçekli ödevler yapmak zorunda kaldığı için sınıfa geldiğinde çok hayal kırıklığına uğramaktadır. Ardından öğrenci, ilk birkaç konuyu bile öğrenmeye çalışmaktan ziyade ellerini bırakır ve sonuç, ileride bilimin tam bir yanlış anlaşılmasıdır. Kimyayı sıfırdan nasıl anladığımız sorusuna düzgün bir şekilde yaklaştık.

Kimyayı kendiniz nasıl incelemelisiniz

Öğretmen çok sayıda çok sayıda konuyu açıkladığında ve öğrencinin özünü anlayamadığı zaman, geçen tüm materyalleri ne kadar çabuk incelemek ve en önemlisi bunu anlamak için ne kadar sorun ortaya çıkıyor. Neyse ki, bugün bir öğretmenin yardımı olmadan bu bilimi anlamanıza izin veren birçok kaynak var. Dolayısıyla, bunu kendiniz yapmaya karar verirseniz, şu aşamaları takip etmeniz gerekecek:

 • Motivasyon başarının ana bileşenidir. Kendinize açık bir hedef belirlerseniz, elde etmek çok daha kolay olacaktır.
 • Kimyadaki tüm detayları öğrenmek ne kadar çabuk olursa olsun, kısa sürede yapmaya çalışmayın. Bu bilim çok hacimli, birçok kavramlar, formüller ve görevler içeriyor. Acele ederseniz, başınızdaki tüm bilgiler karıştırılır.
 • Kuru teori kesin bir bilgi sağlamaz. Tüm teorik bilgiler düzeltilmeli, problemler ve denklemler çözülmelidir.
 • Daha önce üzerinde çalışılan tüm materyalleri tekrar edeceğiniz nihai dersleri vermeyi unutmayın.
 • Başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman başkasına açıklamayı deneyin. Bu sadece bilginizi pekiştirmekle kalmaz aynı zamanda bağımsız çalışmalarınızın ne kadar etkili olduğunu kontrol etmeye yardımcı olur .

Her zaman kendi kendine çalışma, konuya ilişkin araştırmaya yardımcı olmaz; bazen bir uzmanın yardımına ihtiyaç vardır. Kimyayı anlamadıysanız ne yapmanız gerektiği sorusu üzerine herhangi bir öğretmen cevap verecektir. Elbette, öğretmenle iletişime geçmeniz ve ek derslere katılmanız gerekir.

Öğretmenli Sınıflar

Çok boş zaman olması durumunda bağımsız dersler iyi olur. Aşağıdaki durumlarda, öğretmenli dersler size uygun olacaktır:

 • Öğrenmekte olduğunuz metodolojinin etkinliği konusunda sorumluluk almak istemiyorsunuz;
 • Öğrenmek için kendinizi bulamayacağınızı biliyorsunuz; Kendiniz para kaybetmek istemeyeceğinizi ima eden ödediğiniz dersler;
 • Bir başka kişinin bilgi seviyenizi kontrol etmesini istiyorsun.

Tabii ki, öğretmenli sınıflar bağımsız olanlardan daha etkilidir. Çoğu durumda, onlar gerçekten yüksek bir bilgi seviyesine yol açar. Kimyayı nasıl anlamamız gerektiğini düşünüyorduk. Peki ya bu bilimi okumak istemiyorsanız?

Kimyayı anlama: Favori bir konunun öğrenilmesi kolaydır.

Eğer kimya en sevdiğiniz konu olur ise, o zaman nasıl anlaşılacağı konusu tek başına çözülecektir. İşte bu bilim çalışmalarını bir hobiye dönüştürmenin birkaç yolu:

 • Geldiğiniz gibi bütün görevleri yapın ve sonunda ayrılmayın.
 • İyi bir öğretmen başarının yarısıdır. Okulda veya enstitüde profesyonellerle iletişim kurma şansınız yoksa, başka bir öğretmeni evinize davet edin.
 • Sonuçları kendiniz biraz teşvik etmeyi düşünün.
 • Düşünceleriniz başka bir mesele ile işgal ediliyorsa, eğitim için oturmayın. Kimya konsantrasyon ve dikkat gerektirir.

Bu konseylerde hiçbir şey karmaşık görünmüyor, ancak bazı nedenlerden dolayı okul çocukları bir sebepten dolayı kimyayı beğenmiyorlar.

Niçin öğrenciler kimyadan hoşlanmazlar

Kimyayı nasıl anlayacaksınız, sadece bu bilimden hoşlanmayan insanlar ilgileniyor. Bunun nedeni aşağıdakiler olabilir:

 • Çok miktarda teorik malzeme nedeniyle hayal kırıklığı;
 • Zaman kaybetme ihtiyacı;
 • Çok miktarda ev ödevi ile ilgilenen öğretmenin talebi.

Bu sorunlar, çocukları değil ebeveynleri ilgilendirir. Çocuğa bu alandaki başarıyı gerçekleştirmek için çok çaba ve sabır süreceğini açıklamaya çalışın. O halde kimyayı nasıl anlayacağınız sorusu ortaya çıkmaz.

Organik kimyayı nasıl anlarsınız

Organik kimya çalışması lisede başlar. Bilimin özünü anlamak için yukarıdaki ipuçlarını kullanmanız gerekir. Organik kimya, inorganik, kavramları ve formülleri üzerine kuruludur. Bu nedenle, temel bilgilerden öğrenmeye başlamanız gerekir. Başlangıçta güçlükler ortaya çıkmazsa, organikler kolayca sızlanırlar. Arka kutuya eğitim koymayın, o zaman başarılı olacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.