SağlıkTıp

Kilo Kaybı: Mitler ve Gerçekler

Kilo kaybı muhtemelen üçüncü bin yılın başında kamu öneme sahip en tartışmalı bir konudur. Günlük moda dergileri ve sağlık, yeni zayıflama tarifleri hakkında değerlendirme portalları sayfalarında, hem de genel olarak beslenme, fiziksel aktivite ve yaşam tarzı önerileri ve yasaklarıyla ilgili. Bu nedenle, kısıtlamalara sağlık sorunlarını ve hayal kırıklığı yaratan sonuçlar önlemek için aktif kilo kaybı yaygın mitler aşina olmalıdır önce.

№1 kilo kaybetme konusunda efsane: spor ve fitness - mükemmel bir rakam garanti eder.

vücut yağ kütlesinde artış ana nedeni o tüketilen enerjiye göre gıda gelen enerjinin üstünlüğü vardır. spor salonunda düzenli eğitim aslında kilo azaltmaz. aktif yağ rezervlerini yakıcı (direnç eğitimi sırasında insan organizması bu gıda önce olduğu çok daha fazla enerji harcamaktadır) olduğundan, kas kütlesini artırır , tabii ki, bedenin kasların güçlendirilmesi ve estetik fiziği kilo kaybetmeden ölçüde dışarı verme.

№2 kilo kaybetme konusunda efsane: Anti-selülit masajı, vücut sarar - kilo kaybı çaba olmadan.

Birçok zayıflama yöntemleri denedi olanlar obez insanlar, herhangi bir masaj ve spa bakımları obezite sorununu çözmez, sadece yardımcı kozmetik faktör, olduğunu onaylayın. Örneğin, anti-selülit masaj sadece kan dolaşımını aktive metabolizmayı (yani yavaş yavaş vücut yağının enerji boşalır) hızlandırır. Ve anti-selülit vücut sadece adı çıkmış "portakal kabuğu" düzeltmek sarar.

- Anahtarı İdeal şekle anti-selülit kremleri: №3 kilo kaybetme konusunda efsane.

Umut verici ve kamuya ilan kilo kaybı için mucize kremler, tabii ki, sadece görünüşte hareket, ama bu şişmanlık - bu bir iç karakter sorunudur. Bu amacın gerçekten çarpıcı boğucu Kozmetik preparatlar ayna görüntüsü, ancak vücut ağırlığının azaltılması pahasına ve bağlı cilt sıkıştırma. Ayrıca, kurs sonunda böyle bir ilacın kullanılması yine tanınabilir rakam unutmayın önemlidir.

№4 kilo kaybetme konusunda efsane: insanlar yaşlı kilo vermedi.

Aslında, tutkulu arzu ve doğru yöntemle deneyimli beslenme güvence, her yaşta gerçekten kilo vermek.

kilo kaybı garantisi - Diyetin: №5 kilo kaybetme konusunda efsane

Farklı gıdaların besin ve kalori içeriği Arasında oldukça büyük bir fark vardır.

Obezite genellikle hipertansiyon, yüksek kolesterol, yüksek dahil olmak üzere diğer sağlık sorunları, eşlik eder kan şekeri. Paradoks şudur: Eğer tamamen sağlıklı olabilir, ancak istenmeyen aşırı vücut yağ var ve ciddi sağlık sorunları yaşamaya yaparken, fit uzun olabilir. paradoks İkinci bileşen beyaz un, beyaz şeker, ya da sadece ilgili herhangi fast food yemek ve gerekli kalori açığı kalan bu ürünlerin az miktarda tüketmek eğer hala kilo vermek mümkün olduğu gerçeği yatıyor. Bizim sağlık öncelikle "kalite" kalori bağlıdır. kalori nitelik ve nicelik İdeal gerekli yetkili kombinasyon. Tipik olarak, bu üst üste gelebilir, ancak her zaman aynı değildir.

- yaşlanmanın ilk işareti obezite: №6 kilo kaybetme konusunda efsane.

Değil emeklilik yaşının tüm insanlar aşırı kilolu. sadece pencere veya akrabalarının fotoğrafları, arkadaşları yaşlılık bakmaktadır - ille endokrinolog lider sormuyor bu gerçeği doğrulamak için. Hiç şüphesiz, dedesi egzersiz gençlik ve yaş metabolizmayı yavaşladı, ancak vücudun normal işleyişi için de enerji daha az gerektirir daha azdır.

Eh, bugün insanlar herhangi bir şüphe ve yanlış önyargılar olmaksızın kilo kaybı kilo kaybı hakkında temel efsaneleri dağıtmaya çalıştı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.