Tarım

Minorka cins tavuklar: tanımı, özellikleri, içerik ve yorumlar

Tavuklar İspanyol cins Minorka 1885 yılında Rusya topraklarına kadar getirildi. Şimdiye kadar, büyük tavuk kümes hayvanları çiftliklerinde bulunamadı. Onlar sadece üreme için genetik materyal olarak yetiştiricilerin için kullanılır. cins çok temiz kirlilik ve karıştırma serbest olarak kabul edilir. olağanüstü güzelliği ve zarafetiyle ile karakterizedir.

cins ıslahının Tarihçesi

Siyah ırkı damızlık tavuklar İspanya'da geliştirmeye başladı. Minorca adasında bu kuşların birçok örnekleri vardı. Yetiştiriciler aktif olarak bu genetik materyal üzerinde çalışmaya başladı. Devam eden araştırma, İngiltere'de bilim adamları, daha cins tavuk Minorka evcil. Deney elbette Açıklaması cins oldukça şişman getireceğini gösterir, ancak beklentileri yetiştiricileri yerine değil. yumurta ve tavuk eti hem kaliteli olduğu için Ama, çok üzgün değildir. Bu cins yumurta üretiminin düzeyi de yüksek oldu.

ABD bilim adamları taleplerini karşılamak için inceleme Minorka cins tavuk, bu kuşların tam açıklamasını yapmıştır. Tavuk kışın olmalarını gerektiren sebepler olduğunu kanıtladı. Yıl boyunca Yumurta inanılmaz miktarda yıkılmış.

cins görünüm

Karakterize cins tavuklar diğer ırklardan Minorka açıklama görünümü. Son derece çekici. Siyah bir tüylerinin gibi görünüyor, ama güneş ışığında yeşil renk tonunu parıldıyor. Ne yazık ki, bu imkansız fotoğraflar ayırt etmek. Parlaklık renk kret ve şaşırtıcı beyaz küpe bulunur. Görünüşte onlar güzel bir düz oval bulunmaktadır. Horoz tarak bir tarafına küçük idiler. Kuyruk iyi gelişmiştir ve oldukça ince uzun bir görünüme sahiptir. Tavuk küçük boyutlu, önünde kırmızı bir namlu ile küçük, zarif kafası vardır. gözleri kahverengi renge sahiptir. Geniş göğüs ve sırt gibi güçlü kanatlar bu küçük cins belli ihtişamını ve gururlu duruş verir. Bacaklar güçlü ve uzun.

Bu kuşlar çok hareketlidir. Onlar oldukça utangaç ve yeni her şeyi temkinli yaklaşıyorlar. Bir erkek ile o başarılı olmayacaktır sahibine onu kollarına almak, herhangi bir biçimde, temas istemiyor. Hayran kalacak ve uzaktan sahip gözlem yapın. Ama yetiştiricileri diğer ırkları iyi geçiniyor ile padok barışçıl davranmaya gerçeğini takdir edecektir.

Bir başka ilginç gerçek siyah rengine ek olarak, henüz beyaz ve alacalı renklerde kişiler vardır ki. Nadir olmakla birlikte. başın sadece ön kısmı tam olarak cins tavuklar Minorka beyaz dış görünüm, sarı, kırmızı değil ve sarı gagası olduğunu.

tutukluluk koşulları

satın önce şartları okuyun ve içerik dikkatle tavuklar Minorka cins için bir tavuk kümesi hazırlamak gerekir. içerik Detaylar önceden okunabilir. Hen ev, kuru, hava akımı olmayan izole edilmelidir. Çok özgür olmak için yürüyüş için Kafesler, yağmurdan bir sığınak ve kuvvetli rüzgarın kapak yapmak için daha iyidir. Kışın zayıf noktası - bu tarak olduğunu. Deneyimli yetiştiriciler kış yağ gres önerilir. Bu soğuktan onları kurtaracak. Kümes yüksek tünekler (zeminden 75 cm) ile donatılmıştır.

üreme

Tavuk ırkları, damızlık ve içerikleri zorluklar bir çok olabilir - Profesyonel kümes çiftliği Minorka inanıyoruz. Ama denemeye değer, hem de tavuk acele olarak, yumurta cilalı gibi parlayan, güzel, büyük var. Alıcılar bu türlerin yumurta için teşekkür ederiz. Ve et Hoş tadı ve vücudun yapısı büyük tavuk göğsü ve uzun bacaklar büyük olduğunu göstermektedir edilir.

İyi bir yumurtacı tavuk seçmek için, tavuklar çok erken seçim yapmak. Aşağıdaki örnekler görünüşte zaten alınır. Erkekler 5 aylıkken tarak büyür. O yaşta zaten Ardından toplanan tüm dişiler yumurtlamaya başlarlar. İlk yıl 180 kadar yumurta toplayabilir. Yumurta ağırlığı 70-80 gr, beyaz ve güzel parlaklık vardır. İyi koşullarda, içerik ve uygun beslenme kışın tavuklar yumurta getirebilir.

Sadece ikinci yıl yumurta üreten bu tavuklar toplanan yavru yumurta üreme için. En iyi seçenek bir kuluçka makinesi satın almak olurdu böylece Ama onlardan yumurtaları kuluçkalık içgüdüsü, az gelişmiştir. Civcivler iddiasız gıda, tüylerle kaplıdır erken yaşta, çok hızlı büyür.

Yetiştiriciler, örneğin Leghorn olarak, yeni ve geliştirilmiş ırklarının türetmek için cins tavuk Minorka, açıklamasını ve yararları kullanımı. uzman yetiştirme kurumları onlar üreme rezervi olarak tutulur. Bilim adamları üreme için onlarla çalışmaya devam.

besleme Özellikleri

Tavukların bir diyet planlarken içeriğin Minorka açıklaması literatürde bulunabilir doğurmak. Ancak, özel diyet ihtiyaçları olmadığını belirtmek gerekir. Bebekler öğütülmüş beslenen tane, her zamanki gibi, ince ufalanmış yumurta ilave edildi. Sonra tavukların diyeti doğranmış yeşillikleri ekleyin. Ayrıca maya hızlı büyümesi için eklenir. Onlara böyle pancar, patates, havuç gibi sebzeleri, vermek faydalıdır. Tahıllar buğday kepeğinin diyetine bağlanabilir. Faydalı kemik unu veya ince öğütülmüş kemik. Bu besleme tavuklar sayesinde hızla büyümeye ekleyin.

Özellikle gıda ilave vitamin Yetişkin tavuklar, katman tavuklar. Kolayca sindirilebilir protein ile yiyeceğe ihtiyacı var. hazır, düzgün takılmış beslemeyi beslemek için kullanılır. Onlar çiftlik kuşlar için satın alınmaktadır. Bitmiş Yayının içerik birçok vitamin ve iyi uzmanları eşleştirildiği mineraller içerir. yemek mide için daha iyi emilir, hem de diğer ırkları olan, Minorka küçük taşlar veya kum ekleyin. Katı taneleri öğütmek için yardımcı olur.

kaya alttür

İspanyol, İngiliz ve cüce: Bu cins üç alttür vardır. İspanyol cins Minorka tavuklar açıklama, yani siyah, beyaz küpe, başın kırmızı ön ve parlak bir gagası standardına sahiptir. tavuk İngiliz ırkı farklı bir fiziksel açıklaması vardır. Beyaz küpe beyaz, ama baş ve sarı gaga ön kısmı sarıdır. Cüce ırkı tavuklar seçimi sonucunda Minorka uzun zaman yetiştirilen. Deney küçük boyutta bir ırkı ortaya çıktı. Yetiştiriciler hatayı düzeltmek ve bir tavuk boyutunu artırmak için karar verdi, ama kanatlı eti kalitesi ve cins yumurta üretimi üzerindeki etkisi etkisi bozulabilir korktu. Cüce cins, çok nadir neredeyse kaybolmuş bir türdür.

Minorka da siyah ile büyük bir benzerlik var tavuklar Plymouth, longshanami. beyaz yüzlü İspanyolca ile İspanyol beyaz oval büyüklüğü daha benzer küpe vardır, ama. Tavuklarda da farklılıklar bulunmaktadır. başın ön Beyaz yamalar norm olarak kabul edilir beyaz yüzlü İspanyolca, ancak minorok karşılanmaktadır eğer, o zaman zaten norm bir sapma bahsediyor. Yıllara göre bıraktıkları yumurta sayılarına göre Minorka başka üretken bir cins daha yaygın ülkemizde benzerler - Livorno.

sayısal veri

ince katmanlar arıyorsanız, o zaman bir cins tavuk Minorka satın almanız gerekir. Açıklama, bu cins içeren yorumlar Privateers sadece bunu doğrulamaktadır. birinden yılında yumurta tavuğu 200 yumurta toplayabilirsiniz.

Bu çok yüksek bir rakamdır. doğru içerik ve iyi beslenme ile, yaz kış hem de yapılmaktadır. Tavuk, ağırlıkça 4 kg a kadar, 3 kg ağırlığında daha horoz ulaşır. Tavuk cins standart form karışık değil daha saf, daha fazla yumurta tavuk üretir.

Avantajları ve cins dezavantajları

doğurganlıkta tabii cins, başlıca avantajları. Er 5 aylıktan itibaren, yumurtlamaya başlarlar. Bunlar büyük ve besleyicidir. Tavuklar yumurta bütün bir yıl boyunca verir. Et beyaz ve oldukça lezzetli. Ve bahçesinde, diğer kuşlarla kavga yok. Civcivler yeterince güçlü ve hızlı tempolu doğarlar. korunması iyi bir yüzdesi var.

kusurlarından biri insanlarla iletişim onun dikkatli timidity'i ve isteksizliğini vurgulayabilirsiniz. Aynı zamanda soğuk kış çok korkar. Evet ve iyi anneler zor diyoruz. Bu cins yapay yetiştirilen olduğundan, onlara anne içgüdüsü gözlenmez. Civcivler kuluçka yetiştirilen gerekmektedir.

Rus yetiştiricileri Yorumlar

Bizim yetiştiricilerin, neme Minorka duyarlı deneyimine göre. yağmurlu ve sisli havalarda evcilik izin vermemeye iyidir. Ayrıca, karanlık ve düşük ışık iç musluklar ince sırtlar elde edilmiştir. minorok kötü ve ne zaman için çok soğuk ve sıcak olduğunda. seçimi ise hiçbir leke, plak diğer tonları olduğunu, renk almaya tavsiye etti. Deneyimli yetiştiriciler bile dikkatle pençeleri rengini düşünün. Ayrıca büyük padok olması tavsiye edilir. Yürüyüş için daha fazla alan, daha iyi yumurta üretimi.

Ama, tavuk ırkı Minorka layık özel yetiştiricilerin dikkatine tüm avantajlar, dezavantajlar rağmen. Dekoratif ve güzel kuşlar bahçesinde süslemeleri ve yumurta sayısı ile memnun olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.