FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Görenler dünyayı görmek gibi. kediler dünyamızı nasıl görebilirsiniz?

Ben dünyayı nasıl gördüğünü merak ediyorum? Her insanın hayatında en az bir kere bu soru kendine sordu. Şimdi detaylı olarak buna yanıt verecektir. Peki, nasıl görenler dünyayı görmek yapmak ...

Göz kasların ile bağlı olan kafatası, yörünge boşluğunda olduğunu. Bu hassas ve duyarlı görme organı niteliği hallettim korunmaya muhtaç yer almaktadır. Havadaki toz parçacıklarından - Yani, kaş tüyleri ter ve alnında ve kirpik dışarı akmasını diğer sıvıların korumak için.

Gözyaşı bezi yanıp sönen sırasında göz kapaklarını yardımcı eşit yayılan bir sıvı salgılar. Bu dış mukozası kurumaz sağlamaktır. uzaklıkta gözyaşı yıkama yabancı göz yakalanan parçacık ve burun boşluğuna gözyaşı kanalları ile bunlarla birlikte akar yanında.

Gibi görenler bakın dünyayı?

Dış, orta ve iç - göz üç kabuğa sahiptir. Dış kılıf, koruyucu bir rol icra yoğun sklera ön saydam kornea girer. Vasküler tunika. Adını kendisi için konuşur. koroid metabolik süreçler sorumludur. iris (ön), gözün hücrelerine besin maddelerini ve metabolizma ürünleri verir siliyer (bağlı olduğu lens aracılığıyla) gövde ve koroid - üç bölümden oluşmaktadır. iris bir delik - Öğrenci diyaframı olarak işlev gören.

Onun değeri iris bulunan kaslar tarafından düzenlenir. Gözün iç kaplama - Retina. sinir impulslarının bir görüntü dönüştüren ve beyne taşıyan Bu optik vücut duyusal cihazı. Retina 10 tabakadan oluşur, fakat görüntü algılama çubuklar ve koniler içeren, tek sorumludur - ışığa hücreleri. Sopalar gece görüşü için sorumludur ve koni renk hissi ve tahriş sadece parlak ışık var. koni büyük küme - sarı nokta. Görüntü, bu sitede var daha net ve tam iletilir. Hiçbir çubukları veya koni vardır bir yer - bir kör nokta. İşte yörünge sinir diğer tarafa retina bırakır ve kabuk beyin geri kalanı geçmesi.

falcıları Gördüğünüz gibi dünya? cisimlerden yansıyan ışık demeti, bir görünümü ele kornea, göz bebeği ve akışkan odasına geçer edilmesi. Bir çift konveks lens şekline sahip lens vasıtasıyla kırılan mi, geçtiği camsı cisim , ve son olarak retina ulaşır. Bunun bir sonucu olarak, elde edilen görüntü bilgileri önceden merkezi sinir sistemi içine gider üzerinden reseptörüne indirgenmiş ve ters biçimde, gelir.

görme çocuklar

Çocuklar nasıl dünyayı görüyorsunuz? Çocuklarda, özellikle bebeklerde Vizyon, bir yetişkinin görme sisteminin çalışması çok farklıdır. Doğumdan hemen sonra görme neredeyse bilinç ilgili değildir, bu yüzden çocuklar görsel uyaranlara kötü tepki. sahip oldukları bu zamanda çok görme zayıftır ve sarı nokta henüz oluşmamıştır. Bu durum yaklaşık iki hafta sürer. çocuk daha sonra yavaş yavaş ona bakışlarını sabitleme, büyük parlak oyuncak takip etmeye başlar. İki ay By bebekler zaten ana renkler arasında ayrım ve yan yukarı ve aşağı ve yandan hamle oyuncak izleyebilirsiniz.

Bebeğin görme nasıl?

3-4 ay içinde çocuk çok daha iyi görür. Görme keskinliği düzeldi. daha alanındaki bebek parlak hareketli nesneleri, daha iyi ve görsel sistemin daha hızlı gelişecektir. Uzayda hareket etmeye başladığında Ama boyut ve objelerin hacim çocuk sadece öğrenir. o güneş ışınları yakalamak ederken, annenin elbise floret kavramak veya Gölgenin nesneye yönelik ulaşmaya çalışıyorum. Buna ek olarak, şu anda bu hacmin algısı, aynı zamanda mesafenin hatalı anlamda sadece güçtür.

iki ila altı ay arasındaki dönemde, bebek renk ilk algılama oluşturulur. Daha sonra - Önce, sarı, turuncu ve kırmızı, mavi ve yeşil renk tonunu ayırt etmeye başlar. beş yıla kadar renkli yüzeyler oluşumunu tamamlayın.

Altı ay içinde çocuk refleksleri kavrama geliştirir. Onlar daha doğru olur. Aynı zamanda mesafenin bir fikir ve nesnenin boyutunu oluşturmak üzere başlayan. Çocuk aktif olarak mükemmel tarama ve oturmak için öğrenme, dünyayı keşfetmek. Bu dönemde, görme keskinliği yanında aktif olarak diğer görsel becerilerini geliştiriyor.

Sekiz ay ile, çocuk o gözden kayboldu eğer bir oyuncak için bakmak ayrıntılara dikkat başlar.

Yeni doğmuş bir bebeğin gözleri farklı yönlere arıyorsanız Korkma. Bu normaldir ve 1-2 ay genellikle tutulur. doktora bebek şaşı üç ay sonra devam yalnızca başvurmalıdır.

Evde, gözlerin çocukların kolay 1-2 yıl içinde test var. yürümeye başlayan, onun tutarlı el hareketleri ve göz izlerken Ebeveynler. Bu çocuklar daha iyi görmek ve küçük kalemlerin elinde sürer. 3-4 yıllık çocuğun Sight resimleri ile özel bir masada bir doktor tarafından kontrol edilebilir. Bu yaşta, görme keskinliği% 92 arasında değişir.

Kedi gördüğü gibi?

Biz dünyanın görme ve nasıl çevredeki algılayabileceklerdir görmek için yolunu bulmuştur. Şimdi hayvanlar bahsedelim.

Ama hayvanlar, erkeklerden daha farklı dünyayı görmek. Nasıl bir kedinin çekicilik! zevk, korku, merak ve öfke: etkileyici Ne gözler, hangi hassas sahipleri kolaylıkla anda yaşadığını tahmin edebilirsiniz. Ve nasıl kediler dünyamızı görüyor musunuz? Şimdi anlayacaktır.

Tüm yavru yanı sıra çocukların mavi gözlü doğarlar. yeşil, gri, mavi, sarı - Ama yetişkin kediler tonlarında çeşitli bulabilirsiniz. Bazen kedi olan farklı gözleri renkleri bir mavi ve diğer yeşil, örneğin,. Dikey hayvan Gözbebekleri. Işığın bir zenginliği ile onlar dar bir şerit haline çevirmek ve alacakaranlıkta bir santimetre kadar genişletebilirsiniz. bir kedinin retinanın sinir hücrelerinde bu yana karanlıkta onu görme daha iyi çok daha hassas insanlarda daha olduğunu ve. Eğer ışık kaynağına göndermek Çünkü eğer hayvanların retina gözün yansıtıcı katmanın, sadece kediler, karanlıkta parlayan. Oysa kabarık sevgilim, bir insan olarak, nesnelerin ince ayrıntıları ayırt etmek edemez veya tam olarak kendisine çok yakın olan şeyleri görüyorum. Ve tüm yetersizlik nedeniyle vizyon odaklanmak. En iyi şey o 2-6 metrelik bir mesafede görür.

Kedi de av içgüdüsü gelişmiştir. Ufak hareketini fark etmek harika ve doğru sıçramaya kadar mesafeyi tahmin edebilir. Potansiyel kurban zeminde duracak Ama eğer, kedi sürpriz ona göz ardı edilebilir. Ve yine biraz bakış açısını değiştirmek zorunda kalacak, ya da biraz yükseltilmiş kaydırılmış, bir nesneyi bulmak için.

Son zamanlarda, bilim adamları kedi bazı renkler arasında ayrım ve önceden düşünüldüğü gibi siyah beyaz dünyayı görmüyorum olduğunu kabul etti. Bu mavi, yeşil ve gri tonları. Ama kırmızı tonları ona kullanılamaz.

ilginç vücut

Gözün yanı sıra, kedi "görmek" mümkün olup bıyık - gözler, çene ve dirsekler yukarıda, üst dudak üzerinde bulunan bıyık. Onlar gerçekten onun kurtarma, çevresinde çok karanlıksa veya iyi görmediği kedim var. hayvan bir bıyık yoksa, bu kararsız hareket eder ve aynı zamanda öğrenciler maksimize etmek. Ama bıyıkları çoğu hızla geri büyür. Bazı kedi sahipleri genellikle yan yana gelen başını sallayarak, o sevdikleri hamle bulabilirsiniz. Bir hayvan yoksul görme bir sinyal olarak hizmet verebilir ve bu onun baston ile kör bir adam gibi, bir bıyık sahiptir.

Dışavurumcu gözler ve zarif hareketler genellikle amatör hem de profesyonel değil sadece, fotoğraf çekimleri ve video çekimleri için kedi hedef haline getirmektedir.

Sonuç

Şimdi bir kişinin dünyayı nasıl gördüğünü biliyoruz, biçimini de ayrıntılı olarak düzenlenmiş görme kediler gözden geçirmiştir. Bu bilgilerin sizin için yararlı olacağını umuyoruz. Şimdi de dünya nasıl görmeye görmeye İsteyen herkese kendini açıklayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.