Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Kilisenin papazı kim? Hayat, bakanlık, vaaz papazlar

Kilisenin terminolojide de bir papaz olarak, bu kelimeyi bilinmektedir. Kural olarak, bu rolü oynayan, din adamlarının ilişkili olarak kullanılır manevi öğretmenler ve onların toplumun eğitimcilerin. O konuda, kim özellikleri ve ne çeşitli Hıristiyan mezhepleri bu hizmetin özellikleri, biz bu makalede görüşmek ne papaz vardır.

Kaynaklar papaz görüntü

Ortadoğu'da eşsiz pastoral gelenek yoktur. Antik çağlardan beri, Rus ve Avrupa gerçekleri dışındaki koyun yol eğilimi vardı. Biz çoban tanıdık görüntüsünü, sürünün arkasında yürüyen ve ona nezaret ise, Doğu sürünün koruyucusu önde gider ve sesini veren sürüye çağırır. sesleri tanıma ve sorgulamadan efendisinin sesini takip ederken bir yabancı peşinden gitme de Koyun iyi. Bu görüntü dini bakanlığın İncil'deki görüntünün temelini oluşturmuştur. Başlangıçta, günlerinde Eski Ahit'te, papaz Tanrı'yı aradı ve İsrail sürüsü halk olarak harekete geçti.

Geçmiş Pastor görüntü

Daha sonra bu benzetme insanlara din ve ahlak gerçekleri öğretmek için Yüce tarafından yaptırılan Eski Ahit, bir rahiplik bağlamıştır. Ayrıca Tanrı'nın saçılmış çünkü bakanlık, İsrail sorumluluk ve Yahuda kralları kabul edilir ve bu nedenle, devletin siyasi ve ekonomik yaşamın temsilcileri oldu. Sonra papaz kendini rahiplik hiçbir ilişkisi vardı, ama Tanrı'nın özel Sonship iddia İsa adlı bir Galile vaiz, öğrendik.

Eğer Hıristiyan İncil Yeni Ahit'in Kanunu dahil yazılmış ne düşünüyorsanız, İsa tanımak ve koyun dinlemek gerçek bir iyi çoban olduğunu kendisinin belirtti. rahipler ve babalarının dini gözünde itibarını zamanın Musevi liderlerinin grupları ve insanları ve Roma hükümeti - Bu işe kendisini Ferisiler ve Sadukiler'i tezat. Üstelik İsa daha sonra Hıristiyanlık bir papaz kim olduğunu anlamak imkansızdır onsuz pastoral bakanlık idealin karakteristik olacaktı çok önemli sözler söylemişti.

görevler papazlık

Demek ki Hıristiyanlık İsa'ya bulundu - mükemmel papaz. Biz Tanrı enkarne olduğunu Hıristiyan inancını dışarıda bırakın bu adam kim? gezici vaiz - meslek olarak, Mesih bir zanaatkar, bir hayattı. Ama öğretme - bu papaz değil. O üzerinde seyretti ve tüm üzüntü ve kaderinin sevinç seyahatlerde ona eşlik ve onunla paylaşılan topluluk, umursamaz. Ama papaz kim sorusuna cevap vermez da oldukça doğaldır ve.

İsa, gerçek çoban göre - sürüsünü kurtuluşu için hayatını feda etmeye istekli olduğunu bir akıl hocası. Bu Mesih paralı olarak adlandırılır kimin gerçek papaz ayıran önemli bir noktadır. İkincisi, o kurtlara sürüden ayrıldığını, tehlike anında çalışan, dedi ve gerçek çoban son nefesine kadar koyunlarını korur. Buna ek olarak, papaz doğrudan kapıdan sheepfold girer ve hırsızlar zayıflatmak veya çitin üzerinden tırmanıyor yok söylendi. Bu nedenle, Hıristiyan toplumda bir danışman statüsü istiyor herkes sürünün irade mutabık değildir ve dolambaçlı şekilde, o bir papaz ve bir hırsız değildir.

Oysa Mesih sürüde koyun postuna gelen kurtlar söz etti. Bu, güç için onu refahı ve ihtiyaçları hakkında gerçekten bir şey Rada kibirine ve şehvet tatmin, kendi lehlerine için sürüye kullanmak pahasına kar liderleri kastedilmektedir. İşte kilisenin papazı kim olduğunu anlamak öğrenmen gereken üç şey vardır.

Katoliklik Pastör

Katolik Kilisesi rahiplerinin, bütün rütbeleri ve piskoposları - Halkın üç kategoride oynadığı pastoral rol Papa. Genel olarak, Papa da, aslında, piskopos. Ama Katoliklik içinde o kadar benzersiz rolü ve konumu onun fonksiyonları tamamen self-servis olarak konuşulan edilebilir her şekilde çok özel. Papa yeryüzünde İsa'nın papaz olarak, ne fazla ne eksik olarak kabul edilir. Bu nedenle, Tanrı Oğlu'nun bir sırdaşı olan kiliseye boyunca yaptığı dini otorite uzanır. Böyle olarak tanır ve bir milyar insanın dörtte biridir o kısmı en azından.

Kilise alanlarında - Yunan dili "korumaları" anlamına piskoposlar piskoposlukları içinde papazlar vardır. Rahipler - belli topluluk olduğu kilise, bir parçası olarak. Bu Kütle, diğer performans hizmetinin parçası tüm sorumluluğu ayinimize (vaftiz, onay, itirafı, vs.), vaaz ve sadık manevi rehberlik. Ama Katolikler genel görüşlerine göre, kilisenin papazı kim olduğunu.

Ortodoksluk Pastor

Ortodoksluk Katoliklik'ten ileri gitti. "Papaz" kavramına ilişkin azından. Kim Ortodoks Katolik Papa atfedilen rolün toplu tanımaz ve ona denk bir mekanizma olmadığı için o, ancak, ayrı bir konudur, Papa olduğunu. rahipler ve piskoposlar - Bu nedenle, bu hizmet için çağrılan kişilerin sadece iki kategoriye sahip. Ama içlerinde o Katolik kesinlikle benzer.

yaygın kelime 'pop' bilinen kısaltması anlamına olduğu bir sürümü var "Papaz koyun Ortodoks." Ancak, Bizans despotizmi onların rahipler ve piskoposlar lordlar ve Yeni Ahit, pastoral etiği kesinlikle aykırıdır bazı ayrıcalıklı kilise aristokrasisinin, komutanları görmek sadık öğretti nerede papaz, bu açıkça ileri sürülmektedir o kadar sürüsünü emanet otlatmak gerektiğini kim açıklama korku, alçakgönüllülük, bilgelik, ters sallayan değil. Bu nedenle, bir "cetvel" ve biraz muğlak alçakgönüllülükle İsa'nın öğretilerinin arka kısmındaki "usta" bir görünüm olarak piskopos geleneksel başvuru.

Protestanlık Pastor

Aynı sonuç, gelip Protestanlara ve basitçe tüm başlıkları kaldırılarak ve rahiplik çok kavramı etkisiz. Hemen gerekli Protestan mezhepleri bir sürü ve bazen de kendi aralarında çok çeşitlilik gösterdiğini belirtmek. Örneğin, Anglikanları Pentikostallar ederken, örneğin, çok uzak onlardan, Katoliklere çok yakındır. Bütün bunlar da bakanlığa kavramına için de geçerlidir.

Ancak, Anahat Protestan papaz nasıl gördüğünü kelimenin hizmetinde tüm toplumun rızasıyla seçilen meslekten. Bu, esaslı anlamı bu görevi vaazı - insanlar. Protestanlıkla kompleks hiyerarşisi ve katı orada dikey güç, Katolik ve Ortodoks hem de. Ama Papazlar idari fonksiyonları ile varsayılan arayüzleri vaaz. Genel olarak, bu hizmet Hıristiyanlığın diğer alanlarda daha karizmatik çağrışım olduğunu.

papaz onların koordinasyon sayesinde basitçe, öyle olsa bile, örneğin, dinlenmeye ve herhangi bir hizmeti, aslında belirli pastoral işlevleri yerine yalnızca denilen Protestan papaz taşımıyor - Basitçe Ortodoksluk ve Katoliklik rahip eğer koydu. Servis papaz kişinin durumunun kesilmesinden ile de kaldırılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.