Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Kutsal Yükseliş Katedrali - Simbirsk ve inci Piskoposluk

Rusya'nın büyük toprakları uzun kamu otoriteleri kontrol idari-bölgesel bazda sadece ayrılmıştır. Ülkemiz, Ortodoks Kilisesi'ni ve toprak birimleri ayrılmıştır aksi takdirde dioceses denir. sınırları genellikle toprak alanları ile örtüşmektedir. Bu birimlerin biri - Simbirsk Piskoposluk.

oluşum Piskoposluk Tarihçesi

Şehir Sinbirsk (daha sonra Simbirsk Ulyanovsk) 1648 yılında geri kuruldu. misyon onun oldu - Nogayca baskınlar Rus toprakları korumak için. Zaten Territory ilk yıllarında, 18 kilise vardı 1657 yılında Kazan Metropolitan takdirine aktarıldı Simbirsk aşar vergisi, da açık değildi. Şehirde tapınakların sayısı, alan artar büyüdü. bir zamanlar bağımsız bir piskoposluk bölgesi oluşturma konusunu gündeme getirdi değil. Neredeyse 200 yıl geçti ve sadece 1832 yılında Simbirsk Piskoposluk oluşturuldu. En kısa sürede o Kazan'ı ayrılırken.

piskoposluk gelişme

Piskoposluk hızla gelişmiştir. 1840 yılında Simbirsk içinde Ruhban açıldı. Kısa bir süre içinde bu Spassky Manastırı ile manevi unvanı veren kızlar için bir okul, kazanmıştır. din adamları, Piskoposluk Konseyi Simbirsk Piskopos ve ilçe kongrelerinde oluşturulan aktif Bishop Teoctist (1874-1882) sayesinde, o, bir misyoner komitesi olarak çalıştı baskısı Simbirskie Piskoposluk Gazette açtı. 150 kilise okulları piskopos Nikandr (1895-1904) günlerinde kuruldu.

Sovyet kargaşa

Simbirsk piskoposluk için 1917 devriminin gelişiyle birlikte, yanı sıra tüm din adamları için, zor zamanlar başladı. Aktif gelişimini durdurdu. Korkunç şoklar Simbirsk piskoposluk yaşadı. Tapınaklar acımasızca yok edildi danışmanları, birçok din adamları inançlarından dolayı hayatlarını ortaya koyduğum. Kilisede bir Renovationist bölünmüş oldu. Birkaç yıl yeni ayrılıkçı hareketleri kurdu. Lordlar değişti ve 1927 yılında Ulyanovsk üç dioceses merkezi haline geldi.

Geçen yüzyılın 30 yıl iyi Sway zulüm bilinmektedir. Sonra bütün kilise faaliyetlerine karşı aktif bir mücadele oldu, birçok klirki piskoposlar hapsedildi sürüldü. Ancak, Ulyanovsk oldu savaş sırasında Rus Ortodoks Kilisesi, Büyükşehir Sergius başkanı geldi. Diocese Simbirskaya (Ul'yanovskaya) geri kazanıldı. Ama zaten 1959 yılında anti-büro yeni bir tedbir turuna başladı. Piskoposluk başpiskoposu olmadan kalmıştır. Alternatif olarak, bu Kuybiyşev yöneticilerin, sonra Saratov'a takılır.

Revival. Kutsal Yükseliş Katedrali

Eylül 1989'da, Ulyanovsk piskoposluk nihayet restore edildi. Onun sınırları bölgesel toprakları ile örtüşmektedir. yönetiminin piskoposluk ilk yılı Katedrali Neopalmovskogo bodrumunda bulunuyordu. 1993 yılında canlandı ZHDANOVSKY mesken Komorowski Başmelek Michael Manastırı açtı. Genel olarak, yetkililer ile ilişkiler gerilmişti, yardım için beklemek zorunda değildi. Onun tarihsel adı Simbirsk piskoposluk sadece 2001 yılında geri döndü.

Birlikte ile piskoposluk restorasyonu katedralinin temelini sorusunu açtı. 1993 yılında Yükseliş Kurtarıcı Katedrali dikmeye karar verdi edildiği bölge valisi Goryachev ve Piskopos Proclus, bir toplantı vardı. Bölgesel yönetim imzalanacak ne elde edilebilir yapımında yardım sözü verdi. Projenin geliştirilmesi ve değerlendirilmesi, 1994 yılı sonuna kadar tamamlanmıştır. Prototip eski Kutsal Yükseliş Katedrali idi. çizimleri günümüze ulaşamamıştır olarak, tapınağın tarihi fotoğraflar kullanılır. Plan mimarisinin tüm avantajlarını korurken, katedralin dört kat artması oldu. Tapınak planlı idari binaları, atölyeler, garajlar, müzeler içeren altyapı, pazar okuluna, kardeşlik Andreya Blazhennogo yaklaşık iki bin kişi olarak tahmin ediliyor. 9 Haziran 1994 yapımı için yer takdis ve temelini kurulmuştur.

tüm dünya

1995-96 yılında çukur dövülmüş kazık hazırlandı. Ne yazık ki, ülke varsayılan ve inşaat dondu. Tüm inananların hayal kırıklığına uğratacak şekilde, on yıl yerden hareket ettirilmez. 2006 yılında, bölgenin Sergei Morozov valisi olmuştur. Onun desteği sayesinde çalışmaya devam etmek mümkün oldu. aktivistler, donörler vardı. Olabildiğince sıradan insanlar bile hiçbir yol bağışladı, paralarının gider iyi bir neden için bilerek mümkün olduğunca çok tercüme etti. Tüm Hıristiyanlar inşaat canlandırmak için artmıştır.

Tapınağın her zaman inşaat malzemeleri hırsızlık olmamıştı, o baba Alex çalışmalarının ilerlemesini izledi. Onun Çoğu zaman o burada geçirdi. inşaatta, tapınağın dekorasyon sanatçılar, ustaların çok sayıda katıldı. Onların ruh her boyalı simgesi, her taşın gömülür. Çalışma tüm hızıyla devam gerçekleştirildi ve tatillerde tapınak zaten cemaat düzenlenen servisleri kaldırıldı. Yani 2014 yılında ilk Kutsal Litürjisini burada tutulup Büyükşehir Simbirsky Novospasskiy Theophane edildi. Şimdi ciddi hizmetler Anastasius (Büyükşehir) tutulur ve o da piskoposluk yönetir. Onlar insanların tapınak yüzlerce toplanıyor. ve tapınak avlusunda büyük bir bayram gününde kalabalık değil.

20 yıldan fazla katedral yeniden inşa. Şimdi, bu haklı bir mimari taş ve ana çağrılabilir cazibe Ulyanovsk. inananların Binlerce bölgeden aynı zamanda tüm gelen Rusya üzerinden değil, burada ulaşır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.