SeyahatYol tarifi

Andorra, kayak merkezleri: en iyi inceleme

Andorra, İspanya ve Fransa arasındaki Pyrenees dağları arasında kalan bir cılıçgiller halidir. Fakat, mütevazı boyutuna rağmen, bu prenslik, yabancı turistleri mıknatıs olarak cezbetmektedir. Bunun birkaç nedeni var.

Birincisi, gümrüksüz ticarettir. Bundan dolayı "gümrüksüz ülke" de (Andorra'ya da denir) komşu Fransa ve İspanya'dan yüzde yirmi beş ya da yüzde kırk daha ucuz kaliteli mal satın alabilirsiniz. İkincisi, termal banyolarda gevşeme. Andorra la Vella'da "Caldea" balneary, ülkenin çok ötesinde biliniyor. Üçüncüsü, kayalara yapışan Pireneler'in ve eski dağ köylerinin güzel doğası, yutar yuvaları gibi.

Ancak Andor körfezinin en önemli cazibe merkezleri kayak merkezleri. Ülkemizin her yıl 1.5 milyondan fazla yabancı turisti topladığı onlara teşekkürler. Ve kışın, tül midyelerinin nüfusu on kat artar! Kayak merkezlerinin en iyileri gözden geçirilecek ve makale ayrılmayacak.

Andorra kışını çeken nedir?

İlk bakışta, prenslik, Alpler'de uzanan İsviçre ve Avusturya gibi baş döndürücü yükseklikleri vaat etmiyor. Pireneler (en azından, kayakçıların paten verdiği yamaçlar) deniz seviyesinden iki buçuk bin metre yükseklikteki çizgiyi aşmamakta. Fakat Andor Prensliği'nin artıları var. Kayak merkezleri (fotoğraf - bu onay) iyi donanımlıdır. Çeşitli patikalar ve çeşitli telesiyej asansörleri var. Unutulmadı ve "April-ski". Tatil köyleri akşam eğlencesi bol sağlar.

Andorra'daki hizmet Avrupa'daki bütün hizmetlerle aynıdır. Ancak fiyatlar çok daha düşüktür! Bu nedenle, Courchevel'e veya Davos'a bir gezi imkansız bir rüyaysa Andorra'daki Pireneler'i çalıştırmayı denemiyorsanız? Kayak, snowboard ve kızakların yanı sıra, bu ülkenin yapması gereken bir şey var. Prensizliğin mütevazi boyutu yalnızca Andorra'yı birlikte keşfetmek isteyen turistlerin eline geçer.

Alışverişi unutmayın. Bir yerli Andorra için 1.5 mağaza var. Ve prenslik son artı iklimdir. Bu güney ülkesindeki kar örtüsü, küresel ısınmanın kayakçılara hoş olmayan sürprizlerle karşılaştığı Alp tatil beldelerinin aksine, her kışta kurulmuştur.

Andorra'ya nasıl alınırım

Efendiliği ziyaret etmek için bir multivisa Schengen bölgesine ihtiyacınız var. Neden birden fazla giriş iznine ihtiyacınız var? Çünkü cüce beyliğinde havaalanı yok. Ve istasyon da bu arada. Otobüse binme: Fransa ya da İspanya'dan.

Rusya'dan Barselona'ya uçmak en kolay yoldur. Katalonya'nın başkentinden, Andorra Prensliği'ne doğrudan otobüsler var. Ülkenin kayak merkezleri ve Fransa'dan temin edilebilir. Toulouse'a inmeniz, Blamjac havaalanından Matabai ana tren istasyonuna gelmeniz ve trenle La Tour de Carol'a gitmeniz gerekiyor. Ancak, son durağında değil, Andorra öncesi Hospitalet'in istasyonunda terk etmek. Buradan, Prenslik Pas de la Casa'nın ilk kayak merkezine bir otobüs geçer.

Andorra ne zaman kalacak?

"Gümrük vergisiz ülke" olarak turist akışını azaltmaz. Yüksek kaliteli ev eşyaları, optik, elektronik, saat, tütün ürünleri ve alkol satın alma fırsatı, Andorra'da bütün bir yıl boyunca varoluyor. Ancak kışın bu yelpazede kayak kıyafeti de bulunur. En yeni markaların giyim ve ayakkabıları, Avrupa ülkelerinden yüzde otuz daha ucuza satılıyor ve geçen yılki model iki katına çıktı.

Kayak merkezleri her kışın karla kaplı olduğu Andora, Aralık ayında paten açıyor. Bu durumda tüm yamaçlarda iyi bir örtü oluşturulur. Ve "Country Duty Free" ilahisine "Prenslik Kayak merkezi" eklendi. Son kayakçılar Nisan ayı başlarında yürüyüşlerini tamamlıyorlar. Ama zaten Pas de la Casa, ülkenin en yüksek çare olarak. Bazı yıllarda, nisan sonuna kadar kaymaya başlarlar, ancak kar toplarının yardımı olmadan kaymazlar.

Andorra, kayak merkezleri: inceleme ve incelemeler

Aslında tüm beyler, dar bir dağ sırtına sığar, bu da İspanyol şehir Sioux-d'Ourhel'e giderek iner. Andorra'da ortak kayak pistleri ile birleştirilen iki kayak alanı vardır.

Bunlardan ilki, Andorra prensesi ana nehri adı verilen Grand Valira'dır. Bu kayak alanındaki kayak merkezleri Grau-Reich, Pas de la Casa, El Tarter ve Soldeu'dur. "Vallnord" Arkalis ve Pal-Arinsal'ı bir araya getiriyor. Elbette, bu çok şartlı bir bölünmedir.

Kayak alanlarına dahil olmayan, daha pek çok tatil yeri var, ancak daha az popüler değil. Örneğin, Avrupa'nın en uzun rotasının bulunduğu La Rabassa veya Sant Julia de Loria. Bütün bu dağ evleri kendi özelliklerine sahiptir. Ve yalnızca kayakçıları eğitmek açısından değil. Ülkenin başkentine (Encamp, Escaldes) çok yakın bulunan tatil köyleri var ve bu nedenle size mükemmel bir aprè-ski sağlanmaktadır. Ancak sakin yerler var (Canillo). Pas de la Casa'da kayak tatillerini kumarhanede kumar ile birleştirebilirsiniz.

Grande Valira

Andor Prensliği'nin kayak alanındaki en iyi kayak merkezleri yamaçlarda yüksekte bulunur. Encamp ve Pas de la Casa mükemmel bir après kayağı sunmaktadır. Fakat aynı zamanda bu tatil beldelerinde karmaşıklığın farklı düzeylerindeki birçok patika vardır. Asansörler - gondol, eyer, halat, on beş dakika boyunca kayakçıları üst kata çıkaracaktır.

Tüm izler, akşamları aydınlatılmış, yumuşak tamponlar var. Kar örtüsü özel ekipmanlarla doludur. Pas de la Casa'da snowboardcular için bir halfpipe ve bir slalom pisti var. Grande Valira'nın bu iki en iyi tatil beldesi, çeşitli arazilerle karakterize edilir. Burada hem dik, hem de nazik yamaçlar var. Bu nedenle, çeşitli eğitim kayakçılar gidebilirsiniz.

Vallnord

Ülkenin batısında yer alan bu kayak alanına Ordino Arkalis ve Pal Arinsal gibi tatil köyleri dahildir. İkincisi en büyüğüdür. Yedi yüz yedi hektarlık bir alanı kaplarken, altmış üç kilometre yol izi var. Ordino Arkalis, Andorra Prensliği'nin başkentinden önemli bir mesafede yer almaktadır.

Kayak merkezleri incelemelerine en güzel ve romantik denir. Vallnord'da birçok Romanesk tapınağı, eski kaleler vardır. Böylece fırtınalı bir akşam hayatının olmaması en etkileyici gezilerle telafi edilebilir. Kayak turları bu alanda en iyi Ordino ve La Massana düşünün. Ancak kayakta bulunan kitleler sıkılmış olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.