Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Yükseliş Günü: o Hıristiyanlar için ne anlama geldiğini söyler ve?

Birçoğumuz kendilerini Ortodoks Hıristiyanlar düşünün. detaylar, tarih ve en önemli Hıristiyan tatil önemiyle ilgili Aynı zamanda, çoğu insan hala çok belirsiz bir fikrim yok. Onların bilgi boşluklarını geri getirme ve anlamak zamanı dini bayram Yükseliş inananların büyük çoğunluğu için çok öneme sahiptir.

bu mühim olayı kutladı zaman

Büyük sayıda tanıklar kırk gün sonra dirilişinden Iisus Hristos sonra, ete, Tanrı Baba için cennete yükseldiğine ve Yaratıcının sağında oturdu şüphe yok gölge bırakır. tarihçilerin araştırmasına göre, Yükseliş bayram sadece dördüncü yüzyılda ayrı ayrı kutladı oldu Havariler Kutsal Ruh geldiğinde O zamana kadar, bu olay gününde, Fısıh sonra ellinci günde onurlandırıldı. İsa Baba Tanrı'ya yükselmiş köşede birinci Kraliçe Helena bu tapınağın şerefine dikilmiş. Ve bugüne kadar ayakta bu türbe Zeytin Dağı'nın, müminlere büyük bir sevinç ve bize bir Kurtarıcı verdi umut, ilham verir. Bu kalıntı kendi gözleriyle görülebilir - Şimdiye kadar, İsa'nın bir taş ayak baskı vardır. Aynı zamanda (IV yy.) civarında, Kilise özel bir gün bu olayı adamaya karar verdi ve Yükseliş Günü Paskalya sonra 40 günde kutlandı. Gitti yüzyıllar yüzlerce bazı eyaletler yeryüzünden kayboldu, ve bu gelenek hala değişmeden kalır ve hala Hıristiyan dünyasının en saygı biridir. Biz bayram eklemek Yükseliş Haziran 2013'te 13 düştü ve 2014 yılında bu günü, 29 Mayıs tarihinde kutlanacak.

İncil'i ne yapar

Bu tarihi gerçek bağlayıcı kitap üzerinde Kutsal Luke (Bölüm 24, ayet 50-51) ve eylemlerine ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Havariler (bölüm 1, ayet 9-11). Mark İncili (Ch.16, Madde 19) belirtilen olayların Kısa özü. onun bedensel diriliş gerçeği doğruladıktan böylece İsa defalarca ölümünü üstesinden zaman her yıl günleri hatırlatır Diriliş Bayramı, havarilerin geleceği. Kendi ifadesiyle, o daha inançlarını güçlendirdi Kutsal. Ruh ve onun varlığını almak için onları hazırlanıyordu. İsa Bethany Zeytin Dağı'nın üzerinde müritlerini led Son olarak, an geldi. Orada onlara kendi kutsadı ve sonra ellerini yükselterek, yavaş yavaş uzaklaşmaya ve gökyüzüne tırmanmaya başladı. Hareketler iletişimde etkinliğin açıklamasına göre. Havariler, sonunda, İsa bulutların arkasında kayboldu ve sonra O'nun İkinci Gelişi konusunda öğrencileri müjdeledi iki melek geldi etmiştir. Bu iyi haber sayesinde havariler olay on gün, kalpleri Kutsal. Ruh'la doluydu Kudüs, geri döndü.

Diriliş Bayramı: gelenek ve sevinç nedenleri

Bu gün tamamen Rabbimize adanmış beri hizmet sırasında rahipler münhasıran beyaz giysiler giymek. Bu dünyaya getirenin İsa ilahi ışığın, bir sembolüdür. Bu günde, zor ve karanlık işler her türlü meşgul etmek yasaktır. Bu onların yakınlar ile sessiz bir daire geçirmek için en iyisidir. O ölümü yenmeyi başardı ve şimdi ruhumuzun dirilecek - Yükseliş Günü insanlara Rab büyük bir ustalığı yaptığını büyük bir sevinç yaşamaya fırsat verir. Onun sayesinde, gökyüzü - Ölümsüz ve yeni ev - adama her zaman açık. Babaya Yükselmiş, Mesih dünyayı bırakmadı kalmayıp bize şimdi daha da yakın. büyük bir örnek gönderme, o biz gerçekten mutlu olmak için nasıl yaşaması gerektiği işaret etti. Ve biz, çocuklar gibi, sadece onun sözlerini dinlemek ve uzun kanıtlanmış gerçekleri reddeden durdurabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.