Haber ve ToplumDoğa

Kentsel yeşillendirilmesi için ağaçlar - Buckeyes

yayılma

At kestanesi sıradan - parkı sokakları, meydan, bulvar, ev bahçeleri, sokaklar ve bahçeler süsleyen birçok şehir olağan özniteliği. cins at kestane Onbeş üyeleri, Kuzey Amerika, Çin, Avrupa ve Japonya'da bulunabilir. XIX yüzyılın ilk yarısında ortaya ağaçlar, - Kiev, Buckeyes olarak. Onlar Ukrayna sermaye "arama kartı" ve görüntü levha haline geldi ve çiçeklenme şehrin doğal sembolü oldu. Bitkinin doğduğu - İklim güney Avrupa'nın ılıman iklim çok farklıdır Rusya, Avrupa tarafında sıkışmış Yaprak döken ağaç. On Balkanlar, yerel dağ ormanlarının sakinleri eski çağlardan beri artık vahşi at kestane bulunur, ağaçlar, kalıntısını denir. Bugüne kadar, onların büyümesi için uygun koşullar olup her yerde kestane parkı tasarımının sık bulunmaktadır.

tanım

Kestane - ağaç dekoratif (makale sunulan fotoğraf). o geniş taç bir yelpaze gibi düzenlenmiş beş ila yedi broşürler oluşan kaprisli mozaik büyük yaprakları ile kaplıdır zaman özellikle sıcak dönemde, her zaman çekici. Mayıs ayında bol çiçekli kestane ağaçlarının bir anda - pembe çan şeklindeki çiçekleri ile renklendirilmiş beyaz inanılmaz güzelliği büyüleyecek ağaçları. Inflorescences koyu yeşil yaprakları arasında çıktı şekli (dik fırça) benzer mum piramidal. triküspid sivri kutulara gizlenmiş toprağa beyaz yara izi, kahverengi tohum - Sonra büyük meyve olgun dalları üzerinde. Ağustos ve Eylül ayında ağaç at kestanesi sürpriz tekrar. Kutular ortaya ve günlük konuşma veya kestane atkestanesinde denilen tohumlar, cilalı gibi parlayan, yere düşmek vardır. Kestane cumbalı at takımdan deri benzeyen, meyvelerin kabuğu rengi için adı "atı" verilir inanılmaktadır.

uygulama

Conker, aksine fındık tatlı kestane, yenmez, ama ilaçların üretimi için değerli hammadde bulunmaktadır. İlaç endüstrisinde de kullanılan çiçek ve kabuğu vardır. Bu bitkiden İlaçlar - tablet, merhem, damla, kapsül, fitiller - Yaygın günümüzde vasküler hastalığı tedavisinde kullanılır. Geleneksel tıp bacak ve hemoroid varisli damarların tedavisinde kestane dayalı araçlarını kullanır. Şifacılar romatizmalı ve romatizmal ağrıları hafifletmek için at kestane çiçek topikal alkol tentür kullanılmasını tavsiye ederiz. Ahşap at kestanesi hiçbir ticari değeri yoktur, ama woodcarvers için değerlidir. Bitki bal bitkisidir. Buckeyes - kubbeli taç ile ağaçlar, her mevsim ilginç çok yükseklere, ulaştı. Onlar kentsel yeşillendirilmesi için çok değerli olmasının nedeni budur. Buna ek olarak, çevreciler, şehirlerde egzoz gazlarından bu tip mükemmel temiz hava ağaçları göre. Bilim adamlarına göre, bir ağaç gücü kirlenmiş havanın kadar 20 bin metreküp temizlemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.