ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Isıtma cihazları için bir seçenek olarak katalitik gaz ısıtıcıları

yüklerken veya özel bir ev veya yazlık ısıtma değişen düşünme iseniz, arasında zor bir seçim yapmak zorunda ısıtma kazanları. Şu anda, bu cihazların birçok türü vardır:

  • Gaz.
  • Katı.
  • Kombi kazanlar.

Eğer kömür depolamak için hiçbir yer yok, yoksa odun kesmek için hiçbir zaman varsa cihazın ikinci bir türü elde etmek daha iyi değil, tek seferde not edin. Kombine kazanlar - bu iyi bir seçenektir. Eğer kapanma durumunda gaz her zaman yine onlar doğru zaman var ve performans olsun bu cihazları feda etmeye hazır el edip dayanmalıdır, ahşap evi ısıtmak mümkün olacak, ama. yakıt tek tip üzerinde işlem yüzde 20 daha düşük, örneğin ısıtma sistemlerinin verimliliği için.

Eğer (basitçe "boru" uçup olacak hacminin yüzde 20) sadece gaz kullanmak Ve bu rakam bile değişmez. Buna dayanarak, sadece makul seçenek gaz kazanları satın almak olacaktır. Onlar da birkaç kategoriye ayrılır. En popüler türlerinden biri katalizördür. Nasıl üretken olduğunu ve bunun nasıl farklı, en bakalım.

teknik özellikleri

ortalama veri ısıtıcı kapasitesi yaklaşık 2,9-3 kilowattır. Bu ise gücün hesaplanması 10 metrekare başına 1 kilowatt enerji: Bu cihazların da şudur. 150 m 2 özel bir ev alanı ise Böylece, o zaman bu tür bir yapı, en az 15 kW kapasiteli katalitik gaz ısıtıcılar yüklü olması gerekmektedir.

yakıt

Neden Rus pazarı bu güçle birlikte pratikte böyle cihazlardır mi? şey, herhangi bir gaz, katalitik ısıtıcı (özellikle Bartolini) sıvılaştırılmış bir halde silindir temin doğal metan ve gaz "propan-bütan," çalışır durumda değildir olmasıdır. Bu nedenle, bu tür bir makina sadece geçici bir kazan ve sadece küçük bir alanın (örneğin, ülke) olarak ayarlanır. ulaşım kolay, sağlam yapıya nedeniyle. Enerji kaynağı (gaz silindiri) arka kısmında monte edilmiştir.

Gaz katalitik ısıtıcı: fonksiyonların yorum

pratikte bu kazanları kullananlar bunları, bir mod «turbo +» çalışmak üzere cihazı almak için tavsiye edilir. Bu tür katalitik gaz ısıtıcıları genellikle ısıtma alanı 2 kat artar ek fanlı ısıtıcı 2 kilowatt ile sağlanır.

Ana avantajları ve dezavantajları

Bu cihazların en önemli avantajı yüksek yangın ve patlama gibi oldukça uzun bir süre için periyodik bakım olmadan çalışmaya yeteneğidir. Ve tabii ki, küçük boyutlar, hangi aracılığıyla kolayca taşıyabilir ve hemen hemen her odada katalitik gaz ısıtıcıları yükleyin. Ama doğalgaz (metan) üzerinde çalışacak şekilde yetersizlik büyük odaların ana kazanlara olarak istismar olasılığını dışlar. Bu nedenle, katalizatör gaz ısıtıcısı sadece ülkede veya bir garaj kullanılmalıdır. özel bir evde, bu tür kazanlar sadece işe yaramaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.