SeyahatYol tarifi

İber Yarımadası. İspanya Tarihçesi

Atlantik Okyanusu ile çevrilidir İber Yarımadası, Avrupa güney-batı ekstremite, Cebelitarık Boğazı ve Akdeniz'in. Yüzölçümünün - 582 km2 ..

İber Yarımadası - Avrupa üç yarımadalar batıdaki ve güneydeki. İspanya, Andorra, Portekiz ve Cebelitarık - topraklarında dört durum vardır. topraklarının ana kısmını dolduran, bunların büyük - İspanya.

yarımada neredeyse bin yıl çağımızın önce Fenikeliler tarafından keşfedildi. Ülkenin ana başlık bir Fenike kökenli sahip olması mümkündür. "Plaj tavşanlar" onların Pirene koloni Fenike sesler denilen olarak "Ve Spahn." Belki bundan kelime "İspanya" köklerini türetmek.

III yy olarak M.Ö. güçlü ordusunun Kartaca Fenikeliler devrik fakat Romalılar II yüzyılda İber Yarımadası fethetti ve onun imparatorluğunun eyaleti kuruldu - Lusitania ve Iberia.

Ben M.Ö. Bu iller Gaius Yuliy TSEZAR başardı. Bu savaşçı gibi Aleksandr Makedonsky, fethedilen ülkelerin kısa ama doğru bir açıklamasını yaptı. Onun Avrupalılar için İber Yarımadası açıldı diyebiliriz.

Burada kendi kültürünün izlerini bırakmış birçok kişi olmuştur zeminde İber Yarımadası'nın zengin tarihi, neredeyse İspanya'da bütün büyük tarihsel bir açık hava müzesi aslında yol açmıştır. Bu "müze" Avrupa'nın en iyi tatil ve güzel deniz kıyıları bir halka ile çevrilidir göz önüne aldığımızda Ve, İspanya'da kadar yolculuk turist milyonlarca arzu açıktır.

Boğa güreşi ve flamenko, Jerez ve Malaga, antik asırlık gelenekleri ve modern şehrin bir patlayıcı karışımı içine Orada birleştirildi. insanlar genellikle beklenmedik şeyler yapmak zorlayarak, ülkenin ruhunu anlamak için, burada ziyaret gerekir.

Küçük bir taşra Madrid, anında gururlu İspanyol asalet, sanatçılar, yetkilileri, müzisyenler, esnaf, rahipler ve şairler ile dolu güçlü bir devletin başkentinde Kralı II el dalgası ile 1561 yılında bir sabah geldi. Kings lüks saraylar ve kendi heykel ve çeşmeler ile dekore kare, inşa ettiler. Yani Madrid yavaş yavaş bildiğimiz Madrid, olmak ve binlerce turist geldiğini tanımak olmuştur.

alacakaranlıkta İş prim şehir dönüştürdü. Koyu gölgeli siluetler eski kiliseler, saraylar ve çeşmelerden kapkaç Milyonlarca gece ampuller. Madrid kaygısız ve eğlenceli doludur. "Paseo" - insanlar, turistler ve yerliler Binlerce geleneksel İspanyol akşam yürüyüşü için geliyor.

Ve bir ses çıkaran isim Toledo zamanla eski başkenti durmuş gibi görünüyor. Bu şehirde hala XVI yüzyıl hüküm sürer. Aynı eski dar sokaklar, bina ve kilise, hatta duvarlar kalmıştır. Ve düz ünlü Toledo çelik önünüzde zırh, yaylı ve soğuk silah imal sayısız atölyelerinde aynı ana. Yabancılar heyecanla kılıç veya hançer sallayan, hazır onların kask ve halberdlari kameralar için poz, zırh üzerinde deneyin. Ama sonunda sağlam yazıt "Toledo" küçük katlanır bıçak satın tüm biter o.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.