HobiDikiş

Kendi elleriyle Askeri kostümler

Askeri kostümler denizci, asker, pilotlar eğitim alanında gereklidir. çocuk yuvaları, okullar 23 Şubat 9 Mayıs tarihinde kostümlü kutlamaları gerçekleştirilmiştir. çeşitli ülkelerin üniforma çok çeşitli festival ve zarif gibi bir dans, tiyatro grupları, film stüdyoları sadece bu giysi olmadan performanslarını sanmıyorum. Çocuk partileri için dikebilir veya orijinalin tam kopyası olmadan takım elbise kravat.

çocuk yuvaları için Askeri kostümler

Form çocuk şarkıları veya sahneleri için gerekli ise, orijinalin bir takım elbise yapabilirsiniz. okul öncesi saldırıları, priplyasami ve yalnız sayılarla dans Ama eğer kostüm şenlikli görünüyor, ama özgür, rahat, basit uyarlayarak yapmak daha iyidir. Çocukların bu yana yaş 4-5 yaş, giyim dolanabilecek takıldı ya da bir şey izlerler.

Bir asker kostüm yapmak için en kolay yolu - haki kumaş dikmek şort, tişört, şapka taşımaktadır. Şort spor pantolon türüne göre, daha iyi uzatılmış yapmak. T-shirt kapağı üzerindeki askeri tema Çıkartması ile sıkışmış olabilir - bir yıldız dikmek.

kolları yeni konut geri dikiş, kumaş transfer, desen gömlek bulun. boyun ve kolları Grind. Eğer dikmek nasıl bilmiyorum, o zaman çocuğun bedenine uyan bitmiş tişört almak. sırası geldiğinde kumaş boyutu üzerinde, boyun koltukaltı kontrol edin. Şimdi, gömlek çıkarmak kesilmiş 2-5 cm (dokuya bağlı olarak), her bir tarafında bir ölçekten. Ayrıntılar sıkın. Ayrıca T-beraberlik kol ve kesin boyutuna yeni model ile karşılaştırmak.

Askeri gömlek ve tişört

Kesme iğneler omuz ve yan kenarlar. Kumaş ile dikişli nesypuchaya overlok, zikzak ise Toka, dikiş. Daha sonra, kol iğneler, aynı zamanda tarafından dikişli ekleyin. Boyun - Şimdi şerit (4.5 cm genişliğinde) dilim.

Uzanıyor özel kumaş (ribanu), seçim için daha iyidir. (- 25 cm, daha sonra, kabartma göz - 17 cm, örneğin boyun) Daha sonra arzu edilen yiv göz bir uzunluk vermek için boyun boyutu arkasından ve bir üçüncü çıkarmadan önce gerekir. halka içinde dikilmiş şerit, bir daktilo ile dikişli boyun, bağlanmıştır.

çocuk için askeri kostüm tişört, şort ve bir yem kapağı takdim, o bir tişört George kurdele, amblemi, rozet veya özel uygulamalar süsleyin. Özellikle yararlı etiket (tül ile kaplanmış giyim uygulanan, bir sıcak demir demir).

Üst bir tunik ise, o zaman bir gömlek yelek dikmek olabilir. Bir askeri, denizci, Marine için uygundur. Ayrıca çizgili kumaş üzerinde geniş askıları, T-shirt ile desen anlamına gelmektedir. Çapraz bağlama humerus ve yan dilim, işlem koltuk altı, boyun.

erkekler için şort

erkekler orta grup için tip spor pantolon ile ekstra uzun şort dikebilirsiniz. kalça çevresi, ürün ve iniş uzunluğunu ölçün. Bul , desen şort , ölçümler koymak tüm kumaş çevirmek. Her yarım onun sinek hattını dikiş. Sonra iğnelerin bir daktilo ile dikişli alınan iki öğe, katliam. bir kayış üzerinde diker veya sadece kumaş zamkı çekilir sokmak.

Daha büyük çocuklar için, hazırlık grubu pantolon dikebilirsiniz. Onlar savaş yıllık bir takım elbise gibi, lekeli ve yeşil edilebilir. Acemi terziler bir elastik bant ile pantolon dikmek için daha kolay olacaktır, profesyoneller son ayrıntısına kadar orijinali yeniden oluşturabilirsiniz.

kesilmiş yanlış olması değil, sen dikmek, eğitimli, yeni boyutları ile kumaşın çevirmek, eski pantolon rip olabilir. Ön ve arka yarım birinci daha yüksek ikinci yarısı olarak, farklı tabakalar hemen pantolon kesip ve kuşak ürünün, daha sonra başka bir girinti zamanlama için gereklidir. Eğer daha sonra bir hata, Gevşek bir ürün haline korkuyorlar ve varsa çocuk pomerte.

Askeri başlık: yem kapağı

askeri erkek takım elbise hiçbiri kapaklar, olmadan değil kapaklar, şapka. Sen kumaş haki gelen dikilir satın alma sınırını yapabilirsiniz. Aksi takdirde, kumaş almak bir model kapaklar bulmak, dikişe başlayın. İlk olarak, ürün üç desenleri gerekir: (. 2 adet) büyük, Orta Ayrıntıları ve yaprağı (2 Ad.) (1 adet)..

Kumaş deseni sabitlenir, SEAM'ın ile konturları. onlar tarafından dikişli bir taç yaprağı, ile büyük bir bölümünün dışbükey tarafını katılın. İkinci Büyük detay model alın lobunun, diğer tarafta dikiş. Bu taç yaprağı üst kapaklar oluşturan vardır.

üst kenar boyunca orta iki bölümden her iki tarafta da dikilir. Daha sonra, büyük bölümleri ve taç yaprağı bir çevirme yüzü ile kapağı alır. yüzünde ortalama aynı bağırsak wrenching bilgilerini yan ve alt kenarlara birleştirerek, dışarı içinde, örneğin, kapaklar, sokulur. tersyüz burkan Stabs iğneler. ihtiyaç Alt haşlamak için. Şimdi, bütün bir daktilo ile dikişli.

Yani, ilk tarafı, daha sonra, kapaklar dikilir olan - bir. Daha sonra, aynı işlem yan kenarlar. kenarları delikler veya katı önlemek için kapaklar her katmanları dahil etmek gerekir çapraz bağlanmasında unutmayın. Bitmiş ürün demir demire yüzüne bir mide sancılarına vardır.

Suits elleriyle asker yapmak

Askeri pantolon ve tunik okul gerekiyordu. Kroite gömlek, sıradan bir gömlek gibi, sadece "askeri" kumaştan (haki, soluk ya da koyu yeşil, bataklık, açık kahverengi). Acemi terzi desen gömlek üzerinde yapabileceği uzun kollu olan bir tişört serbestçe çocuğa oturmuş.

Bunu yapmak için, yarı kumaş katlayın. Cı alt dikey olarak katlanır gömlek içine alın. Yuvarlak kile omuz biraz daha düşük ve biraz genişletilmiş kısmak aldı. Geri gömlek olacak. dikişleri, alt uzatılması yada yuvarlak (ark dönüş) üzerinde santimetre birleştirin, kile kesti. Şimdi, bu kıstas, kumaşa uygulanan derin bir kesik (paysız çeviri) gösterecek.

Sadece inme kol, gerekli uzunluğunu ekleyerek. kolluklar, yaka ve cepler bölmek. kalem biçimli günü tüm küçük detayların yeri işaretlemek, böylece dikiş nereden başlayacağınızı göreceksiniz. Arka kısma ön kısmını bağlayın. Sonra düğmeleri için klip düzenleme, ön raflara geri dönün. , Yaka cepleri dikin. Sonra, kolları gidin veresiye dikmek. küçük ayrıntılar (Velcro ile rozetler, madalyalar apoletlerini) ile gömlek süsleyin.

ayaküstü Suit

Bazı acemi ustaları standart dikiş ve mimik askeri kostümleri kurallarına uymayan. Fotoğraflar şekli kaba bir kesim tekniği sunmak için yardımcı olur. Örneğin, askeri üniformalar için pantolon-pantolonu gidin. Vasıflı işçiler "gözle" o zaman Kumaş Desen sıradan pantolon suçlamak ve alandır kile kalçalarda genişletilir.

Kemer elastik bant ile yaptı. Gömlek sıradan gömlek, nadshivaya askıları, cepler, büyük metal düğmeler gelen "doğru". Sıradan kayış tunik satın. Prensip olarak, bu tür askeri kostümleri profesyonel terziler şeklinde daha kötü görünmüyor, ancak bu kesim bile öğrenci ana olacaktır.

Başka bir seçenek - askeri gereçlerinin bağlamak. Örgü şapkalar tankı ekipleri, pilotlar, paraşütçü, denizcileri taklit eder. Çocuklar kostümleri çok popülerdir. Şort ve gömlek örme ilgili konu.

Herhangi bir kostüm kızlar için bir oluşmaktadır etek (polusolntse, kalem ya da taş işçiliği ile), ve T-shirt. erkekler için bir takım elbise dikiş açıklandığı gibi ürünün üst kesim prensibi aynıdır.

denizci elbisesi

Desen askeri kostüm denizci şapkasını, yaka göstermektedir beyaz tişört ve okulöncesi için mavi şort. Okul çağındaki çocuklar mavi takım elbise pantolon, tek parçalı yakalı bir gömlek. Mavi aralık tek parça yaka ve onun kapaklı siyah pantolon, yelek ve beyaz gömlek ile değiştirilebilir.

bant, alt taç: onun kapağını için üç bölümden gerekir. çocuğun başının çevresi ölçümü, 3-5 santimetre karton şerit genişliği kesti. kafasına yaptığı kap boyutunu belirlemek için bant uçlarını Tutkal. Standart boyut kafasının santimetre çevresinin bir çift daha azdır.

Bundan başka, taç boyutu (2'ye bölünür uzunluğu bandı eşit iç çapındaki) hesaplanır ve alt boyut yedi santimetre daha büyüktür. Onun başlığın alt tarafının büyük bir daire çizmek mümkündür ve bu iç yarıçapını kaydetti.

Şüpheniz varsa, kağıt üzerinde bu modeli yapmak ölçmek ve sonra ölçümler kumaş koyun. Yanlış peakless kapağının bir kesim Aksine, biraz üzerinde, büyük olabilir veya gerçeği; taç özgür ve kırışıklıkları oluşturabilir.

gemici kap

Ayrıca taç ve şekli tutmak için bant için Dublin kullanın. Değilse Dublin, başlangıçta nişasta malzeme ve dikiş ürünün deneyin. Bu durumda, Dublin yardımıyla şapkasını uyarlayarak bir sinema dersi düşündü.

 • o yarısında viraj olacak çünkü Band, 6-10 santimetre genişliğinde Dublin kesip.
 • Kumaş demir bazlı yardımı ile yapıştırın.
 • Ortaya çıkan bant kesip.
 • Dublin içinde olduğu şekilde ikiye katlayın, demir sıyrılmıştır.
 • Hemen kesmek ve Dublin merkezli ödenek bez desen taç ve altta yapıştırın.
 • Yemler içeri doğru, kumaş tarafı yattıktan, bütün uzunluk boyunca bant.
 • birbirlerine ve taç altına uygulanır, dikiş.
 • Dış daire üzerinde indirimi peakless kapağı, tırtıklı (üçgenler) kabararak değildir için.
 • Gut paralayıcıydı, peakless kapağı sıyrılmıştır.
 • kenarlı İç yarıçap çentik yıkanabilir işaretleyici işareti bağlantısı hattı.

Onun kapağı ve denizci yaka

Biz onun kap beri bir çocuk için Deniz Askeri kostüm dikmek devam ediyor.

 • Yemler ilerleme kaydedilmesi iki saten kurdeleler takılarak, başlıklı, bant.
 • Sonra bir daktilo ile dikişli.
 • Ön macun çapa aplike.

Başka bir seçenek yapıları headdress denizci karton ve bez ile sundu. Bant karton oluşur. Bu kumaş içinde, bağlı olduğu, iç kısmı ve baş kaplar. Kumaş şeridinin dış tarafında yapıştırılır. Sonuç kap aşçı gibiydi.

çizgili yaka için gerekli ölçümleri ürünün boyun, omuz genişliği ve uzunluğu poluobhvata. desende yatay ölçümleri, boyun ve omuz oluşan veri başlangıç işaretler. Iki tane daha hesaplama yapmak için.

 • 3 tarafından Poluobhvat boyun bölme boyun bükme yüksekliğini belirler 3. Bu parametre tüm 0.5 ekleyin ve paylaşır.
 • 3 ile Poluobhvat boyun böl ve 0.5 ekleyin. birlikte pattern omuz uzunluğu işareti Bu parametre,.

takım elbise denizci

Dikey yaka işareti uzunluğu parametre boğaz yüksekliği eğrisi ekleyin. Bu bir kare oluşturur. Şimdi omuz boyutunu gösteren noktasında, omuz askıları (30 cm yeterlidir) dikey bir uzunluğa sahiptir. genişlik belirlenmesi tabanında. Şimdi, yaka uzunluğunu gösteren bir noktaya dokumadan, yay geçirirler.

katlanmış kumaş elde eğrisine çevirin. Ön tarafta beyaz çizgili üzerine dikin. Daha sonra, o güzel iki tarafta yaka aynı ayrıntı yok. yanlış tarafında her iki yarısı Dikiş.

Ayrıca kızlar için bir askeri kostüm dikmek olabilir. Sadece şort etek polusolntse ile değiştirin. Bu uzunluk ölçüm ürün ve poluobhvata bel gerektirecektir. 12 santimetre ilavesi ile üst köşesinde işaret uzunluğu poluobhvata belden katlanmış kumaşta. poluobhvat 28 cm, kumaş üzerinde 40 cm işareti ise bu vardır.

Bu noktadan itibaren, bir yay çizmek. çizgi, bir taraftan diğer bir belirtilen parametre açısını ölçmek kumaşın düz santimetre oldu. her şeyi doğru yaptığınız takdirde, ortaya çıkan ark santimetre daha büyük bel çevresi bir çift olacaktır.

Şimdi etek yay uzunluğunu işaretleyin ve çizgi çizin. Bu durumda sadece bir yan dikişi gerekecektir. Kemer, tokası lastik bir bant takın. alt kısmında (yaka gibi) beyaz bir bant şeritlerini dikilir.

kızlar için bir kostüm nasıl yapılır

sadece erkekler değil, aynı zamanda kızlar gibi Askeri kostümleri. Cap, erkekler için aynı türde gömlek dikiş. Bir alt iş düz etek ya da pileli uyuyor. pileli bir tunik ve etek ile kombine Düz kesim tişört ile muhteşem görünüyor.

Düz bir etek uzunluğu kesmek için ölçümler ürün ve bel çevresi gerekir. Ürünün genişliği hesaplar. Bunu yapmak için, 1,33 oranında bel çevresi çarpın. Örneğin, çoğullama sonrası 53 sm bir bel çevresi, değeri 70.49 elde ise. 71 cm doku ölçülen verilen en yakın tam sayıya yuvarlama.

kumaş üzerinde iki dikdörtgen kesin. İlk (bu düzenleme 71 santimetre) kenar ve bel çevresinin uzunluğuna tekabül eder. İkinci kutu dikiş kayış içindir. bu uzunluk (bu durumda 53 cm), bel çevresi ile ölçülerek, ve genişlik olan için - 15 cm.

Her iki dikdörtgen tek başına bir daire içinde bağlanır. serbest uçları üstte olacak şekilde Bant yarısında düzgünce katlayın.

düz etek

Bel çevresi (1.5-2 cm'lik bir genişliğe sahip) Kalın zamkı da bir daire içinde katılır. Sen makinede kumaşın iki ucunu bağlayan kemer takın. Şimdi kemer ve etek pimleri 8 noktalar ölçülür. Bunu yapmak için, yarı ürün olarak farklı yönlere dört kez kat zakalyvaya pim oturma her iki tarafta da katlanır.

Bağlama kayışı etek etek işaretine kemerini çekerek, başka bir pin den dikmek öğeleri başlayın. toka ürünün alt, zigzag dikiş veya makine dikişi "çift iğneli" çalışır.

kumaş pahalı ise, kaydedebilirsiniz. (Toptancı set başına 70 olan itibaren) askeri renklendirme çocuk için bir tişört satın alın. Bunun doğrudan bir etek yapmak. T-shirt ve koltuk bu kesme iğneler alt satır için. Onu Sünnetli.

bir kayış oluşturmak üzere kumaş Kıvrım, elastik bant koydu. Bu model, yetişkin gömlek ya da T-shirt yapılmış taraftan fazla kumaş kesilebilir. etek hazır olduğunu, ancak gerçek formu (askeri) bir tunik ve yem kapağını alın. takım elbise yüzünden pileli gömlek ve etek daha kolay yapılabilmektedir.

pileli etek

aşağıdaki gibi bu modeli dikilir. yardımı (yaklaşık 3 cm) eteğin aralık uzunluğu ölçülür. Sen bel çevresi ve kıvrımlar boyutunun genişliği istiyorum. Mağazada kumaş aldıysanız, hesaplama onun büyüklüklerine dayanmaktadır.

Kıvrımlar aynı veya karşılıklı yönelmiş olabilir, bu iğneler katliam. 2 santimetre eklenmesiyle bu üst maç bel bakın. eteği, sıyrılmış kıvrımlarla dikişli, kemer dikmek için, ürünün alt tedavi. Bu esnek bir bant ile yapılan veya gizli bir fermuar dikiş olabilir.

ve bir t-shirt ile iyi bir yem kap askeri elbise dans olsun. Kadın versiyonu erkek daha hızlı dikmek. Bir kesim yaşamaya yoksa, o zaman "her dakika" hatalardan kaçınmak için, bir çocuk için ürününüze deneyin. uygulama deneyimi geliyor, yalnızca sona unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.