BilgisayarlarEkipman

Neden benim bilgisayar oyunları sırasında kapalıdır yok: Nedenler

Belki kendiliğinden kapanma veya her kullanıcı genelinde heyecanlı oyunların en kritik anda PC'nizi yeniden başlatın. Ancak, hatta dizüstü sahipleri genellikle merak bilgisayar kapalıyken neden oyun sırasında. Bilgisayar sisteminin bu davranış, bir donanım arızası var ve önlem alınmadığı takdirde, bir bileşen hatası yakın sürümü bir olasılık olduğunu gösteriyor olabilir. Tabii ki, gerçekleştirmek mümkündür sistem birimini tanı ve onarım için bir servis merkezine, ama bazen nedeni "kurtarma" için çok makul ödeme görünmemektedir o kadar basittir. Oyun sırasında neden bu yazıda gösterecektir bilgisayar kapanıyor, bu başarısızlığın ana sebepleri listeleyen.

kuvvetsizlik

anakart bağlı karmaşık bir elektronik cihaz, varlık Her bileşen, güç tüketir. Onun toplam değeri güç kaynağı kapasitesini aşmamalıdır. Örneğin, eğer güç kaynağı, her şeyden tüketiminin toplam miktarı sistem biriminden daha büyük olmamalıdır 250 watt teslim edebilmektedir. kaynaklarının kalitesi için stokunun 30 yeterli% olduğunu, ancak gerçek değerler önemli ölçüde farklı olduğu bir bütçe seçeneği, içinde, bu fark% 50'den az olamaz. Bu kural saygı değilse, o zaman oyun bilgisayar kapalıyken neden hiç şaşırtıcı yoktur. Sistem biriminin toplam gücünü hesaplamak için, iki yol kullanabilirsiniz:

- Web üzerindeki bir özel sayfadaki bileşenlerin sayısını ve türünü çevirmek ve "Hesapla" butonuna basınız (örneğin kaynaklar oldukça çok olan);

- bölüm "Teknik Özellikler" üreticinin web sitesinde her bir elemanın gücünü öğrenmek ve bunları özetlemek.

Bilgisayar oyunları sırasında kapatılırsa nedeni, ünitenin üzerindeki yükü azaltan bileşenlerin bir kısmını devre dışı bırakmak için yeterli gücü eksikliği, olduğundan emin olun. Yani, geçici olarak, ek sabit diskler, temiz bir dağılım flash sürücüsünü kaldırmak gerekir. Mümkünse, daha güçlü bir güç kaynağı ile çalışmasını kontrol ediniz.

ısıtma

Söz ilgilenen kullanıcılar oyun bilgisayar kapatıldığında, sistem birimi toz düzenli temizlenmesi gerekir gerçeğini göz ardı neden sık sık. Yavaş yavaş düşük bir termal iletkenliğe sahip sistem kapalı evsel atık (toz, tüy) soğutulması. Bunun bir sonucu olarak, ısı ayırma verimliliğinin azalır ve (oyunlar için), yüksek yük aşırı ısınma bileşenleri meydana gelir. nedeni bilgisayarın kapalı oyunlar sırasında, bunun% 90 banal tıkanma soğutma sistemleridir. ısıtma kontrol, sen orada sekme "Sensörler" programı AIDA64 açılışını kullanabilirsiniz. Çözüm basit: radyatör ve fanları temizlemek için gövde kapağı, öyle ya da (ancak su) kaldırmalısınız. Aynı dizüstü bilgisayarlar için geçerlidir. Aynı zamanda söküm nedeniyle tasarım özellikleri farklı olmasıdır.

Donanım ve yazılım hataları

Bazı durumlarda, bu başarısızlıkların nedeni sürücülerde hatalardır. Sen grafik kartı için kontrol programının farklı bir sürümünü yüklemeniz gerekir.

Ayrıca, bazı bileşenlerin başarısızlık ihtimalini ortadan yok. kart hiçbir belirgin nedeni çalışmayı durdurdu basitçe - Bir örnek olarak, biz cips nVidia video kartında bıçak yongaları hikayesini çağırabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.