HobiDikiş

Radyo kontrollü bir helikopter nasıl kontrol edilir

İnsanlar uçma fikrinden uzun süre endişeli. Hayvanları kanatlar ile kıskandılar: kuşlar, kelebekler, yusufçuklar. Herhangi bir çocuk ve yetişkin bir erkek, küçük bir uçan modelle oynamayı reddetmez. Ve birçoğu, kendi elleriyle nasıl helikopter yapacağını merak ediyor.

Elbette bitmiş model mağazadan satın alınabilir. Farklı fiyat kategorileri ve farklı hazırlık dereceleri sunuyoruz. İstenirse, alıcı uçuş için tamamen hazır olan minyatür bir otomobil bulabilir ve en küçük parçalardan monte edilmesi gereken bir minyatür otomobil bulabilir.

Ancak en ilginç olanı radyo kontrollü bir helikopter yapmak gibi bir seçenektir.

Bunun için neye ihtiyaç duyuluyor

Bu zor işi başarmak için bazı materyallere ihtiyaç duyulacaktır. Her zamanki gibi, tutkal, çizimler, parçaları imal etmek için malzeme ve kontrol paneli gibi özel.

Çoğu zaman sadece helikopter yapmakla kalmaz aynı zamanda ne kadar zorlar. Aslında, bu modeller nispeten basit kabul edilir. Gerçek şu ki, yapılıyorken, yapıştırma, öğütme ve malzeme ile sıkıştırma gibi bu tür işler kullanılmamaktadır. Uçan makine, somunlar, cıvatalar ve tek bir bütün halinde bir araya getirilmesi gereken birkaç temel mekanizmadan oluşacaktır.

Telsiz kontrollü bir helikopter yapmak için bir jiroskop kullanılması önerilir. Hazır formda satın alınması gerekecek. Bu detay, helikopterin uzayda düzgün bir şekilde yönlendirilmesi için gereklidir, bu nedenle helikopterin bir tarafa sarılmasına veya bir yana düşmesine izin vermeyecektir. Bu, pilotun kendisi hâlâ deneyimsiz olduğu ve arabasını yönetmeyi öğrendiği ilk uçuşlarda özellikle önemlidir. Ayrıca, cayro rüzgar basıncını telafi etmeye yardımcı olur.

Nereden başlayacağım

Helikopter yapmadan önce, bir şema ve çizim seçmeniz gerekir. Ardından, malzemeden (genellikle ahşap veya plastik) kurucu parçaları kesin.

Parçaları cıvata ve somunlarla birleştirin, bir tür lego helikopteri ortaya çıkar. Bazen yapışkan kullanılır, ancak bu tür bağlantılar dengesiz olabilir.

Motor montajı

Sonra motoru monte etmeye devam edin. Modeller, makinenin havada düz bir yatay konumda olmasını sağlamak için gövdenin ortasında bulunan pilleri kullanır.

Güç kaynağı ünitesinde vidalı eksen takılır, vidalı bıçaklar üzerine monte edilir. Bu aşamada, kontrol panelinin model motoruyla olan etkileşiminin bir ön kontrolünü gerçekleştirmek ve tüm fonksiyonların doğru şekilde çalıştığından emin olmak gereklidir.

Helikopter için özel bir konsol kullanmak mantıklı. Uçak kontrol panelinin gerçekleştirmesine izin verdiği temel işlevlere ek olarak helikopter, gaz ve kanatların eğim açısı arasında bağlantı sağlamak için de donatılmıştır. Gyro veya şasiyi kontrol etmek için ek kanallar kullanılabilir.

Nihai montaj

Modeli bir araya getirmek için kalıyor. Denetleyicileri doğru şekilde takmak gerekir, kuyruk vidasını unutmayın. Helikopter olası eksiklikleri gidermeye yardımcı olacak ilk uçuş testleri için hazır.

Bundan sonra, gövde süslemeye devam edecek ve uçuş keyfini çıkarabilirsiniz. Helikopteri nasıl daha hızlı ve daha manevra yapabileceğini daha da ileri götürmek için sadece bir şey var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.