BilgisayarlarDefterler

Kesinlikle "tupit" dizüstü bilgisayar (Windows 7) ne yapmalı?

complexly bir elektronik cihaz organize yönetmek için, bir kullanıcı uygun bilgiye sahip olmalıdır. Ve zaman tekrar değil bir acemi emin olmak için söylemek adil olmak. Ancak soru zaten bazılarınız bir var olabilir: Yalnızca meraktan ise ne yapacağını tupit "laptop "" Eğer (Windows 7 olarak kabul edilecek önceden yüklenmiş yerleşik dizüstü) o zaman açıktır, sunulan mal malzemesi hakkında bilgi almak için karar ..... iyi şimdi önlenemez diğer ölümcül sonucun önerilerine kulak gerektiğini görünebilir paragraflarda aramaya çalışacak, birkaç dakikanızı ayırın ileride telafi edilecek zaman geçirdi - ask!

En önemli "Hastalığın e belirti"

O sır normal sıcaklık 36,6⁰S - insan vücudunun belirli bir değeri olarak ifade edilmiştir. her iki yönde sapmalar bir şey anlamına gelir - biz hasta olsun. zor değil sıcak bir değil, havalandırılmış bir odada kullanıcıya çalışmak ne kadar zor olacağını hayal etmek. maruz kalmak aşırı sıcaklıklara laptop elektronik bileşenler de zararlıdır. Herhangi bir sistem aksesuarlarının aşırı ısınma sonucunda OS kararsız hale gelir. "Bilgisayar aksaklık" - Belki tanıdık başka yaygın ifadesidir. Yani, kaçak "7 windose" neden "tupit" laptop (alnından terleme silici) şaşırmayın. dizüstü uygun sıcaklık koşullarında çalıştırıldığında bile, uyanık olmak - çok fazla değil. Uzamış oyun oturumları, işlemci gücü gerektiren birçok uygulamanın aynı anda kullanımı - sadece küçük, bir şekilde işlem gücü irade, dedikleri gibi, düşmeye bir duruma yol açar. Bunu önlemek için, (derecesi izlenir olarak sonra biz kapsıyor), düzenli olarak dizüstü sıcaklık sensörleri performansını izlemek gerekir. Bildiğiniz gibi, işletim sisteminin istikrarını tehdit ana faktör yanında, "ısı motoru", diğer birçok "dijital ateş ajanları" vardır. Onları mücadele ve nasıl aşağıdaki paragraflarda bulunan sistem aksaklıkları neden tüm nedenini belirlemek için nasıl sağlar.

Sert çerçeve "olumsuz" disk alanı

Yani, başka plansız beklentilerin sonra yanlışlıkla soruyu:. Windows 7 yapabilir ve 8 sürekli genellikle nedeniyle sabit disk uygunsuz işleyişine, askıda olan tupit "dizüstü genellikle kullanıcı dosyaları ile günlük manipülasyonlar Sil habersiz başlıyor "zaman", yükleme ve hareket -., daha sonra sabit disk üzerinde bulunan ayar veri gerektiren bu işlem, periyodik olarak birleştirme işlemine tabi tutulmaları gerekmektedir.

"Yapılandırma veri" ve "sert fren" basit bir açıklama kompleks bir kavram

Kullanımda, disk sürücüsü kaçınılmaz gerçekleşir - bellek hücresi yapısının bütünlüğünü ihlal etti. Uygulamayı kaldırma, biz sabit diskte belli bir bölgeyi yeniliyor. Ancak, boyutları nedeniyle yeni kaydedilen veriler boş sektöre sığamaz. Bu nedenle işletim sistemi böylece veri okuma süreci sonucunda, kendi birincil bütünlüğünü ihlal parçalara dosyaları ayırır biraz karmaşıktır, ama bildiğiniz gibi bu, bir zaman kaybıdır. Bu nedenle, "tupit" laptop içindir.

(Windows 7) Ne yapmalı?

Bazen görünüşte kontrol edilemeyen durum OS baygınlık frenleme özelliğine sahiptir. umutsuzluk ile boğulmuş bahtsız kullanıcı, hatta gülmemeye anlaştılar ... cansız sistemine doğrudan başvurabilirler zaman sınırı sinirler. Bir acemi yıkıcı senaryonun gerçekleşmesini başladığında durumlar vardır. Tabii ki, "Orada-konteyner-frame" hiçbir şey çözmez ve (monitör artık duman sonra) bir süre sonra sinir kullanıcı sadece pişman olabilir ... Ama en, telaşlanma psikolojisini terk edip anlatının pratik bölümüne geçip etmeyelim.

 • Yani, "Başlat" menüsüne gidin.
 • kullanılan sabit disk tüm aktif bölümleri görüntüleyen pencerenin çalışma alanında sekme "Computer" seçeneğini tıklayın.
 • Sağ fare tuşuyla sistem sürücüsü "C" ile ilgili işaret yerleştirmek bir bağlam menüsünü getirir.
 • listeden "Özellikler" i seçin.
 • İlk olarak, "tupit" dizüstü ne yapacağını (Windows 7) olur? İşletim teklifler renkli "Disk Temizleme" kullanın - üzerine tıklayın ve resmi yönergeleri izleyin.
 • Aşağıdaki pencerede "Araçlar" sekmesine tıklayarak sonra nerede birkaç adım aşamaları.
 • İlk - disk sürücüsü hatayı düzeltecektir olan "Şimdi kontrol et".
 • yeniden başlatma ve otomatik düzeltme işleminden sonra, aşağıdaki düğmeyi kullanın - "Birleþtir'e"

Böylece, sabit diskin disk alanını optimize edebilirsiniz. Şimdi, tahrik kafasını okuma arayışı içinde dolaşmaya gerek yok "kayıp dosya kuyruk."

O Aşırı yüklü kayıt dizüstü "tupit" dan biliyor muydunuz?

Windows 7, işletim sistemleri maykrosoftovskih tüm diğer sürümleri gibi, sürekli kullanımda OS çalışmasıyla ilişkili tüm değişiklikleri kaydeder özel bir veritabanı, çizilmiş. sistem günlüğü - kayıt - depolar ayarları ve çalışma ortamında değil, aynı zamanda tüm yüklü yazılımların sadece seçenekler. Başka bir deyişle, yazılım bileşenleri işin tüm eylemleri belirli sırasına göre yapınız. Şimdi kayıt dijital çöp dolu çeşitliliği olduğunda zaman alıcı bu tür verilerin işlenmesi olur nasıl düşünün. Böyle karmaşık bir sürecin anlaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla, Bir örnek verelim.

Diyelim ki kaldırıcı çalışmalarını belli bir program kaldırıldı, ama her zaman temiz olması diyelim. Tipik olarak, kayıt genelde, OS verimli çalışması için bir engel haline verilerin bir kısmı kalır. Çok "tupit" laptop varsa, temizlenmeli ve bazı durumlarda ve kayıt defteri birleştirme için, "dijital kaos" temizlemek gerekir. Yani onların işletim sistemleri eski çeviklik ve verim kaybının dönmek mümkün olacak.

CCleaner: Güvenli bir Registry Optimizer

Sistem günlük yönteminde kayıtların Manuel düzenleme - bu profesyonellerin ayrıcalığıdır. Acemi kullanıcılar sadece bir tane - otomatik Windows işletim ortamının kayıt defterinde tüm sorunları ortadan kaldırabilecek bir uzman programın desteğini.

 • Yukarıdaki yazılımı indirin ve dizüstü yükleyin.
 • Programı ilk kez başlattığınızda "Temizlik" bölümü aktif pencereyi sunmaktadır. Bu araç sayesinde (standart yukarıda tartışıldığı) geçici ve gereksiz dosyaları disk alanı boşaltmak mümkündür.
 • Mansap sekme "Kayıt" sorusuna işkence bir panik içinde olanlara faydalıdır: "Eğer gerçekten" Eğer tupit "dizüstü bilgisayar, ne yapmalı?"
 • Bir kez sistem günlüğünde "Analiz" ve kısa bir arama sürecinden sonra hatalı girişleri tıklayın güvenle düğmesi aktif hale gerekli penceresini açın "Temizle".

Bu yazılım prosedürü bu tür suistimal etmek değil iyi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Kayıt - işletim sisteminde kritik bir bölümü, bu "kürek" saklı oradaki parametreleri ve ayarları bir kez daha gerekli değildir bu yüzden.

Ne Windows'un başlatılmasını engelliyor?

Kullanıcı çok yavaş çalışma ortamı başlangıç komut izlerken, çok fazla "tupit" dizüstü bilgisayar, resim ile ilişkilendirilebilir bir durum. Başlangıç - Windows fırlatma OS'nin öncelik listesinde kayıtlı değil sadece sistem kaynaklarının aktivasyonu, aynı zamanda üçüncü taraf yazılım, eşlik gerçeği. daha "elit fiyat listesi", esansiyel sistem kaynakları. Nedenle autorun bölümünü düzenlemeye önerilir.

 • Basın kısayol tuşu Win + R
 • Check-box menü "Çalıştır" yazın "msconfig".
 • "Başlangıç" sekmesine ve devre dışı (kaldırın) istenmeyen programları açın.

Uyarı: kritik işletim sistemi performansını etkileyebilir bazı sistem servislerin kapatılması olarak bildiğim tek bu uygulamaları kesin.

enerji sıkıntılar

Yani fazla "tupit" laptop gibi sorununa çözüm bazı baktı. Zaten ne biliyoruz. Yine de onların taşınabilirlik nedeniyle, tek başına sistem kararlılığı işletim doğru güç şemasına belli bağımlılık olduğunu unutmamalıyız. denkleştirdiğiniz güç moduna bilgisayar aktive edilmesi halinde, size bir kaynak yoğun oyunların tüm zevklere mümkün olacak olası değildir. Bu hatırlamakta yarar vardır. Belki de bu nedenle o "askıda kalır" dizüstü içindir.

Sıcaklık hatırlatmalar ve antiviral ipuçları

Biz ne kadar tehlikeli aşırı ısınma geri gitmeyecek. Cihazınızın sıcaklık sensörlerinin okumalarını izlemek yoksa kaçınılmaz olacaktır feci sonuçlara nasıl önleneceği hakkında konuşmak daha iyidir.

 • Dış hava girişi dizüstü ızgaraları kontrol edin. tozdan tıkanabilir ise - temizleyin.
 • Eğer yoğun bir modda bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, ek soğutma ilgileneceğim. temel olarak bir gadget satın alın.
 • Ne yazık ki, Windows 7 sıcaklık izlemesi için standart bir yazılım aracı yoktur. Bununla birlikte, BIOS bu tür bilgiler sizin için kullanılabilir. Bu arada, sistemin donanım bileşenlerinin sıcaklığı ile kontrol edilebilir birçok üçüncü taraf yazılım vardır.
 • Anti-virüs programı sistemin tarama. Belki de başlatılan frenleme işlemi zararlı olduğu?

Sonuç olarak

Eh, şimdi bir durum çok "tupit" dizüstü önlemek için biliyorum. Ne yapmalı ve bir sır değil ne kadar, OS frenlemek için. Ancak, tüm birlikte bu makalenin kapsamında. Çok söylenmemiş bırakılır. Ancak, hiçbir şey daha da optimize etmek için nasıl keşfetmeye durdurabilir. Yukarıda belirtilen Evet ve program CCleaner, sürprizlerle doludur. Unutmayın: Windows «tupit" sadece işletim sisteminin donanım yapılandırması için dikkat. RAM miktarı programı zayıf olup, ihtiyacı olup olmadığı işlemci olup? Düşün, analiz etmek ve yalnızca doğru sonuçlar olun. İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.