GüzellikCilt bakımı

Yüzdeki küçük sivilceler: görünüm ve tedavinin ana nedenleri

Temiz, sağlıklı cilt, hemen hemen her modern kadının hayalidir. Fakat maalesef yüzdeki küçük hataların ortaya çıkmasına kimse dokunulmaz. Bu makalede ele alınacak kırışıklıklar, herhangi bir usulsüzlük ve elbette küçük sivilceler olabilir.

Bir kural olarak çeşitli cilt döküntüleri ergenlik döneminde ortaya çıkmaya başlar. Bazen bu problem yıllarca adaleli sesi endişelendiriyor. Ancak, tedaviye başlamak ve sivilcelerden kurtulmak için, ortaya çıkış nedenlerini belirlemelisiniz. Bazılarını düşünelim:

  • Hormonal dengesizlik. Bu durumda, yüzdeki küçük sivilceler, ergenlerde yüz derisinde artan yağ ve artmış gözenek dağılımının bir sonucu olabilir. Bu gibi yaş değişiklikleri zamanla geçecektir. Ancak, problem devam ederse ve daha olgun bir yaşta olursa, vücudun hormonal başarısızlığı göz önüne alınmaya değer. Yüzdeki küçük sivilceler menstruasyon ya da menopoz sırasında ve kontraseptiflerin alınması sırasında kadınlarda görülebilir.
  • Kalıtım. Çoğu zaman, ciltte kızarıklığın varlığı nesilden nesile aktarılır. Sebep kalıtsal hastalıklar olabilir.

  • Yanlış yiyecek. Fazla miktara ya da tersine, vitamin eksikliğine neden olur. Cilt bu tür değişikliklere karşı çok hassas tepki verir, bu yüzden küçük sivilceler yüzünde görünür. Sebep ilaç olabilir ve alabilir.
  • Vücuttaki parazitlerin varlığı. Döküntülere ek olarak, başka hastalıklara da neden olabilirler.
  • Yüzdeki küçük kırmızı sivilce, alerjinin ya da vücudun enflamasyon sürecinin bir sonucudur. Kural olarak, neden gastrik hastalıklar ya da diatezdir;
  • Yüzdeki küçük beyaz sivilceler sıklıkla milon olabilir. Sebumla gözeneklerin tıkanması nedeniyle oluşur. Enflamasyona neden olmazlar, ancak bunları evde çıkarmak o kadar kolay değildir. Bunu yapmak için bir uzmanla iletişime geçmek en iyisidir. Dışarıdan bunlar yoğun bir küçük beyaz top. Çoğunlukla gözlerin yakınında, tapınaklarda ve göz kapaklarında gözlemlenir.
  • Dış advers etkilerin etkisi de sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bunun nedeni hava kirliliği, yüksek nem veya ısı.
  • Stres ve uyku eksikliği, adrenalinin kan dolaşımına maruz kalmasına neden olur ve aynı zamanda yüz derisinde döküntülerin görülmesine katkıda bulunur.
  • Zaten mevcut sivilceleri bastırma alışkanlığı yenilerinin görünümünde önemli bir etkiye sahiptir. Buna ek olarak, yıkanmamış eller yarada başka bir enfeksiyona neden olabilir.

Belirli bir nedeni saptamak için, uzmanlardan (kozmetik, jinekolog, dermatolog, endokrinolog, gastroenterolog veya allerjist) yardım aramalısınız.

Cildinizi doğru bir şekilde nasıl bakım yapacağınızı öğrenmeye değer, yalnızca kaliteli doğal tedavilere öncelik veriyor. Cildin türüne uyması gerekir.

Doğru beslenmeye bağlıysanız, yüzdeki küçük sivilceler çok daha çabuk kaybolur: zararlı yiyeceklerden vazgeçin, alkol ve sigara içmekten vazgeçin ve diyetinize daha fazla meyve ve sebze ekleyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.