SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kedi hastalığı: nasıl hayvanın durumunu hafifletmek için?

Evin dört ayaklı hayvan yaşıyor her kişi, muhtemelen, bir hayvan hasta olduğu zaman talihsiz ve üzücü bilir. Sahibinin kedi hastalık mümkün olduğunca çabuk geçti sağlamak için her şeyi yapmak istediğini söylüyor. Sonuçta, Murka ve kar leoparı birçok sahipleri için - sadece hayvanların ve aileleri, şımarık ve çocukları sevdi.

çağrı yardım

evcil hasta ise, ilk kendiniz kontrol ve hayvanın durumunu değerlendirir. Eğer kendi başlarına yapabileceği kadar uzman yardımı veya veteriner doktora ihtiyacım karar verin. Tabii ki, benzer semptomlar o zaman beklenen yanlış kedi hastalığı haline gelişebilir olarak bir doktor yaralı hayvanı görmek daha iyidir.

Hasta bakımı

Hastalık zamanlarında kendinizi düşünün ve statü onların duygusu. Aynı testler ve hayvan. Kedi hastalığı - Onu rahat bakmak için bir ağır neden. Çocukların, ona çekin onunla oynamak deneyelim, Tüm kayıtları diğer hayvanlarla kürklü hastayı sınırlayın. Kendisini izolasyonunu reddederse Sen, hareket, veya kutuya bir çeşit kedi koyabilirsiniz. Tam dinlenme iyileşmesini hızlandırmak, ama kedi taslağında değildi emin olun veya ısıtıcıların yakınına ve ışık dağınık ve bastırılmış olur.

ilaç

Nadir hastalık kediler atama ve ilaç olmadan. Köpekler aksine, kediler genellikle tedaviyi reddetme, bu yüzden onlara hap beslemek ve şuruplar zorlamak için vardır. sıvının küçük bir şırınga ya da bir iğnesiz bir şırınga ile ağız içine dökülebilir ve tablet dil köküne doğru mümkün olduğu kadar yerleştirilir. yeter ki bir yudum yapmaz olarak hayvan tutun. yutma sürecini hızlandırmak için, kedinin boğazını aşağı hareketini okşayabİlİrsİnİz. Kedinin hastalığı onu iştah etkilemedi eğer Bu durumda, gıda hayvan için özellikle çekici az sayıda olan toz hap karıştırın. Kedi ona ilaç vermeden önce yemek reddederse, bunu biraz beslemeyi zorlamak gerekir. İyi bu ham yumurta sarısı için uygun, sıvı preparatlar aynı şekilde tatbik edilebilir. aç karnına ilaç sindirim sistemine zarar verebilir.

Yanlış acımaya gerek yok

Başarılı tedavi için kedinin hastalığı tatsız manipülasyon gerektiriyorsa, bazı "pişmanlık" kendiniz randevularını iptal hayvan. Lavman, enjeksiyonları - Tüm bu dört ayaklı hastanın durumunu iyileştirmek için yapılır ve ona acı neden değil. Örneğin, hastalık kulaklar kedilerde bazen kulak kanalı damlaları ve diğer "olanaklarla" içine antibiyotiklerin, İnstilasyonun enjeksiyonları gerektirir, ancak bu olmadan kurtarmak mümkün değildir. hıyar nasıl biliyorsanız kas içi enjeksiyonları, o enjeksiyon sırasında hayvanın atmayın değilse, şahsen manipüle edilebilir. Varlığınız onu sakin olacaktır.

sabır

hastalık kedi sinirli, huysuz olabilir sırasında, ben o yaptı üzgünüm. Ruh hali, iletişim, lezzetli ve favori yiyecek reddi - Bütün bu kedilerin hastalık sonuçlarıdır. genellikle zehirlenme eşliğinde Kusma, ishal, saflık ihlal için hayvan azarlamak yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.