SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kaynar su ile bir yanık tedavi konusunda bilgi edinmek için

Yanıklar genellikle günlük yaşamda meydana gelir. tüm küçük çocukların ilk dolayı merak acı çekiyor. Bu nedenle, herkes temel bilmeli yanık türlü. Ve tabii, ilk yardım, hemen takip etmelidir. ev en yaygın hasarı - termik (sıcak sıvı buharlı ütü). tedavi konusunda bilgi edinmek için kaynar su ile bir yanık, ben yetişkinlere yönelik veya hatta bir genci bilmek zorunda, bu yüzden ev ecza dolabında her zaman uygun araçlar tutmalı. Cildin geniş bir alana çarpması, sen gelişebilir lütfen unutmayın ağrılı şok.

Dört vardır yanık derece. İlk - Bu kızarıklık ve etkilenen alanın hafif şişlik var olduğu en kolay yoldur. İkinci derece, Yukarıdaki özelliklere ek olarak, aynı zamanda doğrudan açma bazı olan kabarcıklar, ile karakterize edilir. Üçüncü derece - yumuşak ve kemik dokuları için derin yanık hasarı ve bir kabuk oluşturmak için. en ciddi biçimi - kavrulma oluşur ki burada dördüncü. Kural olarak, her zaman ilk ve ikinci ile kombine üçüncü ve dördüncü dereceden yanık yaralanması, o derin lezyon kızarıklık ve kabarcıklar alanları ile çevrilidir edilir. Hastanın şiddeti hasar ve lezyon alanının derecesine bağlıdır.

Daha önce belirtildiği gibi sen kaynar su ile bir yanık tedavisinde nasıl öğreneceksiniz aşağıda yüzden, en sık yaşam kişilerde, sıcak sıvı ile yemeklerin üzerinde üzgün.

Her şeyden önce acil tedbirler almak gereklidir ve bunun hızlı bir şekilde soğuk su altında yanan bölgeyi yerine gerektiği anlamına gelir. Bu, yanan azaltacaktır şişme ve kızarıklık uzatmak olmaz. Sonra cildin hasarlı alan kuru ve sıkı kravat gerekmez için. sadece kızarıklık varsa, sen yaralanma sitesi votka ve alkol solüsyonu ovmak gerekir. kabarcıklar oluşmuş varsa o yarada enfeksiyon penetrasyonu ile dolu olduğu için, delinme, olamaz. Ayrıca, iyot, Zelenka, krema, tereyağı, krema uygulanmamalıdır. Yağ araçları ısı dağıtımını engelleyen yara film üzerinde yaratır. Etkilenen alanı (imha geniş bir alana sahip) ıslatılmış havlu ya da sayfaları uygulamak gerekir bu yüzden, soğutma gerektirir Yanık. Yanık giysiniz olduysa, o zaman dikkatlice kesmek gerekir, ancak hasarlı alandan uzak gözyaşı çalışmayın.

Nasıl kaynar su ile bir yanık tedavisi için? Modern ilaç sanayi gibi zararlar mükemmel bir araç sunmaktadır. Bu jel ve merhem "Solkoseril" içerir. Başlangıçta, sadece ıslak alanlarda kullanılan jel gerektirir. Bu geçtiği şifa gözlerimizin önünde sağ oluyor yakar, ciltte bir film oluşturur. Filmin kaybolması olarak günde birkaç kez uygulanır. Merhem yara kurur kullanılacak gerekir. jel ve merhem sayesinde hızlı iyileşmeyi gel, ancak kabarcık açmayın ve yanmış cilt ayırmak için değilse de, tabii ki yanık izine, orada kalmayacak.

Nasıl su geleneksel yöntemlerle kaynar ile bir yanık tedavisi için? Sadece eski yöntemle güven için kullanılan birçok insanlar için öyle. Uzun yanıklara patates nişastası tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bunun için, onlar, etkilenen bölgeyi serpilir doku ve gevşek bandını yukarı bindirilmiş. Basit ve uygun fiyatlı araçları aloe yaprağı lapa haline döndü ve yanık bağlı olmak sunabilir.

Sıcak bir fincan çay devirdi asla doktor hemen acele gerekli değildir. Yaralanmanın ciddiyetine derecesini değerlendirmek ve hastaneye eğer gitmek gereklidir:

  • (Palmiye ya da daha fazla) büyük hasarlı bölümü ve deri soyulabilir;
  • gözlenen yanık hastalığı (% 10 ya da daha çok hasar görmüş doku alanı);
  • Güçlü bir kızarıklık, şişlik, ateş yoktur;
  • üçüncü ve dördüncü aşama.

Bazı durumlarda, hatta bir ambulans çağırmak zorunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.