SağlıkAlternatif tıp

Buğdayın kurutulması için ne yararlıdır?

Günümüz dünyasında bir kişi ilerleme kaydetmekten kurtulamaz ve eğer yapabiliyorsa, o halde, herkesi terkettikten sonra, bilinmeyen topraklara gitmek üzere bir yere ihtiyacı olacaktır. Orada doğayla bütünleşir, tüm gücünü ve temiz hava, özgürlük sever dere, yabani çimenler ve çığlık atan göçmen kuşların şifa gücünü hisseder. Bir kişi her türlü hastalık, hastalık ve kötülüğün arındırılmasına karşın, evde en ufak bir fedakarlık yapılmaksızın yapılabilir. Fitoterapi, kökleri ve kökleri geri getiren en yaşlı ve en genç bilimdir. Gittikçe popüler hale geliyor. Bugün, otların tedavisi hakkında konuşacağız, özellikle dikkate alınacak husus kuru buğday olacak.

Ne çeşit çim?

Mısır buğusu oldukça göze çarpmayan bir bitkidir, büyük bir şifa gücü koruyan bir ot. Step'de, orman bozkırında, mutfak bahçelerinde, bahçelerde ve sadece açık alanda bulunur. Birçok usta, rahatsız edici bir bitki ile tıpta başarılı bir şekilde kullanıldığının farkında değil, ondan kurtulun. Düşük, bazen çeyrek metreyi aşmaz. İnce bir sapta demetlerin dar yeşil yaprakları bulunur. Bununla birlikte, çim yüzeyini kaplayan top nedeniyle mavimsi veya grimsi görünüyor. Ayrıca yaz aylarında mütevazı bir şekilde çiçek açıyor.

Kurutulmuş buğday hasat nasıl ve ne için?

Halk tıbbında çiçeklenme döneminde hasat edilen çim kullanılır. Onu yatakta bulun ve bir metre kare için bir çift bırakarak neredeyse tüm bitkileri yırtın. Kökü çıkarmayın, ancak hafifçe yere sallayın. Güneşteki bitkileri yaymak ve daha sık almak, yağmurda bırakmayın. Yabancı otların iş parçasına girmediğini gözlemlemek önemlidir, bu istenmeyen bir etkiye hatta herhangi bir eylemin olmamasına neden olabilir. Mesela denizanası, kuş yemine çok benzemektedir, bu nedenle sıklıkla satılmaktadır ve sonra denizanası kesinlikle yararsız olduğu için plasebodan etkilenmek zorundadır.

Buğday çimeni: tıbbi özellikleri ve uygulamaları

Bu bitkide bağışıklık kazandıran birçok mikroelement, vitamin, örneğin karoten vardır. Çimlerin tadına bakabilir veya herhangi bir yeşil eczanede satın alabilirsiniz. Mısır buğdayı bir takım faydalı özelliklere sahiptir. Bu yaraların iyileşmesi ve kalp atış hızının yavaşlaması, aynı zamanda başarı ile mide ve bağırsak problemleri olan hastalar tarafından da kullanılmaktadır. Asitliği azaltmak için mavi siyanozla birlikte, kokulu, ayrılmış, nane, yaban domuzu, St. John's wort ile birlikte kullanmak da mümkündür. Bitki ve anti-inflamatuar etkisi ile bilinir, infüzyonlara sahiptir. Her bardak sıcak kaynatılmış suda bir çorba kaşığı (2-3 gram çim): emaye kapta bir buçuk saat kaynatın ve kapağın altında soğumasını bekleyin. Bir yağ çözeltisi yapabilirsiniz: cam yağı başına altı gram hammadde. Varis damarlarınız varsa, bu bitki ile banyo yapmayı deneyin. Buğday domuzu, hipertansiyonun ilk belirtilerinde reçete edilir: tepsilerle birlikte verilen infüzyon, durumunuzu önemli ölçüde artırabilir ve sürekli artan basınç ile güçlükleri azaltabilir.

Domuz shea: kontrendikasyonlar ve kullanım önerileri

Fitoterapinin herhangi bir yolunu almanın ilk kuralını hatırlayın: Resmi bilime güvenmeyi ve kör inancı istememek ölümcül sonuçlara yol açabilir. Buğday çayı da kontrendikedir. Kalp atış hızını düşürme ve kan pıhtılaşmasını artırma özelliği nedeniyle, kalp atışlarını geciktiren, vasküler tonusu düşüren, kan basıncını düşüren ve tromboflebiti olan kişiler için önerilmez. Bu orijinli ürünleri iki yaşın altındaki çocuklara vermeyin. Her şeyin ılımlılık içinde olduğunu unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.