ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Kaynak doğrultucu ve cihaz

Kaynak olmadan inşaat sektörünü ya makine hayal etmek zor. doğrudan ve alternatif akımla: İki türe ayrılır.

DC kullanarak yüksek kaliteli bir sağlar kaynak. Bu sıfır akım olmaması nedeniyle, ve dolayısıyla ark elektrot yakılması sıçrama azaltır, daha kararlı hale gelir, metal derin nüfuz gelişmiş kaynaşma gücü özellikleri elde edilir.
Buna ek olarak, dökme demir, yüksek alaşımlı çelikler, nikel bazlı alaşımlar, bakır, titanyum gibi malzemeler arasında, bir doğru akım kaynak yapılması için kullanılabilir.

dönüştürmek için alternatif akım 50 Hz, sabit bir el kaynak doğrultucu bir frekansa sahip olan. Bu transformatör özel yarı iletken vana ve kontrol cihazları kullanılır. bu tür ürünlerin çeşitli vardır. Bunların her biri korunması ve enstrümantasyon ve onun yapısında bir doğrultucu birim, balast ünitesi vardır güç transformatörü.

Kaynak redresör kılavuzu için kullanılan ark kaynak elektrotu, erir ve darbeli ark kaynağı ne zaman hangi tel elektrot metal damlacıklarının ayrılmasında impuls yardımcı olur.

kontrol modu anahtarı olan rahatlık bir özel mekanik kaynak redresörü kaynak VD transformatör tipi için. Bu tür konvertisörler, primer teknik çözümler ile karakterize edilir:

  • akım ayarlama pürüzsüz kaynak aynı aralıkta;
  • Basit bir yapıya sahip olan, kaynağın mekanik ayarlanmasını sağlar, hareketli manyetik şant yatay tasarım kama;
  • Transformatör sargıları bakırdan yapılmıştır;
  • bir hareketli bobin;
  • havada soğutulması;
  • Kontak kolayca yay stabildir gerçekleştirilir;
  • yalıtım sınıfı - H;
  • Geçerli konnektörleri güvenli ve çabuk açılır;
  • Bu tür bir kaynak koşulları düzenleme doğrultucu hareket kolaydır.

Bazen evde gerçekleştirmek için ihtiyaç vardır kaynak işleri. hazır makineyi satın almak veya elleriyle kendi kaynak redresörü yapmak - Bu durumda iki seçenek vardır.

Ana eleman AC hattı voltajı dönüştürme ve kaynak akımının gerekli boyutunu ve kalitesini temin etmek üzere bir doğaçlama doğrultucu transformatördür. 220 V gerilimi ile ağ mümkündür iletişime, ve çıkış bunun 40-70 V sağlamalıdır

Sonraki transformatörün terminallerinden, kaynak makinesinin rahat hareket etmesi için, 2.5 kare çapı mm ve 5 metre uzunluğunda yaklaşık güç kablosu lehim gerekir. Tel çift izolasyon kullanmak daha iyidir.

Bir sonraki aşama - kaynak kabloları için hazırlanması. amaç için, uzunluğu, kauçuk yalıtımı olan en az iki metre yumuşak tel kullanmak daha iyidir. elektrot tutucu - Kablo bağlanır mandal "kitlelerin" bir ucunda diğer kablo üzerinde, (bazen otomobil "çakmak" kullanılabilir).

Artık bir kaynak redresörü araya koymak gerekir. Buradan cihazın işletimi için uygundur bağlıdır. Operasyonda, daha sonra konut havalandırma delikleri ile sağlanmalıdır, ısıtılır. konut üzerinde kolay taşıma için kolu bağlayın ve tekerlekleri ayarlayın. teller ve kablolar olası yerleştirme kancaları, rondelalar, parantez şeklinde ilave bileşenler gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.