Uzmana sorun

Bir iş planı taşıma: örnek hesaplamalar

Özel iş arasında en karlı niş biri, her zaman ulaşım olmuştur. Bir iş planı genellikle iyi bir kar işletmeler vaat, ancak birçok bu çaba içinde dikkatliler. Başka bir yönde olduğu gibi, navlun işinde bir sürü tuzaklar bekliyor. Bu nedenle, iş planı gerçeğe yakın olmalıdır. Bu makalede, düzgün kendi işini kurmak ve nasıl yük için ayrıntılı bir iş planı yazmak için söylemek başlayanlar yardımcı olacaktır.

Bu iş kim?

Daha sık kargo taşımacılığı yapan olmamasından daha geçmişte bu alanda hiçbir ilgisi yoktu insanlardır. Hatta tamamen bu işin nüansları anlamıyorum, başarılı bir iş kurmak olabilir.

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı bir yatırım olarak nakliye yöntemi seçin. Anahtar bu işin yüksek kapasite ve iyi karlılığı içerebilir. Ancak, basit bir işçi oldukça zor olacak iyi bir iş planı olmadan bu yolda hayatta kalmak için.

kargo üzerinde İş planı gerçekleştirilmesi ve iş geliştirme titiz yolunu sağlar. girişimci hayata fikrini gerçekleştirmek için kendi fonlarını yoksun Buna ek olarak, o kredi veya yatırımcılar için bakmak gerekir. Ne biri ne de diğer iş planı ile ilk danışmadan para vermeyecek.

Bu kargo üzerinde iyi bir iş planı, IP sahip başlangıç sermayeli ve onsuz ile ve deneyimi olmayan bir girişimci her adamı açabilirsiniz düşündürmektedir.

hedefleri

"Kargo" kavramı çok geniştir. Bu nedenle, bir iş planı üzerinde çekmeden önce, tam olarak şirketin meşgul olacak tanımlamak gereklidir. Bugün, iş planının birkaç örnekleri şirketin hedeflerine göre, yük için vardır. ortak etmek şirketin hedefleri yük için aşağıdaki gibidir:

 • destek geçitleri gerçek ve tüzel kişiler;
 • yükleme ve boşaltma için personel durumu;
 • Malların Uluslararası hareketli hedef;
 • ülke içinde büyük yüklerin taşınması;
 • Ticari ürünlerin taşıma;
 • Malların depolama.

şirket yapmayı planladığını neyin doğru bir resmini sahip olmamak, bir iş planı yazmak mümkün değildir. Tüm bu alanlarda Hareketli maliyet ve teçhizat, başlangıç yatırımları ve diğer boyutları, kadrolu olarak farklılık gösterir.

Ayrıca isteğe bağlı olarak ulaşım sunulan türlerinden birine durdurun. Tüm hedefler birbirleri ile kombine edilebilir. Ayrıca, şirket kargo taşımacılığı sunduğu fazla hizmet, daha fazla müşteri satın almak mümkün olacak.

Pazarlama - iş planının önemli bir bileşeni

yük olarak - çok kârlı işletme, orada rekabet düzeyi biraz üzerinde rulo. pazarlama stratejisi doğru ve hızlı bir şekilde şirketin karlılık elde etmek için en kısa sürede, buna göre, şirket dışarı rulo ve edecektir.

kargo bölümünde "Pazarlama" için iyi bir iş planında özel önem verilmektedir. Bu özel taşıma şirketi ile anlaşma şirketler için özellikle doğrudur. yüksek kaliteli ve kapsamlı reklam müşteriler olmadan basitçe doğru şirketi bulamıyorum. O sadece rakipleri arasında kaybetti.

reklam malların hareketinin doğruluk ve hız odaklanmalıdır. Şimdiye kadar taşınmış olanlar A noktasından B noktasına taşıma şeyler sırasında maddi hasar bilir - nadir değildir. Bu nedenle, en potansiyel müşterilerin kargo güvenliğini garanti şirketlere tercihlerini verecektir.

rakipleri karşısında Avantajları

Işlerini geliştirmek için çok zordur, özellikle diğerleri hiçbir farkı özünde genç bir firma. Eğer kargo üzerinde şirket için bir iş planı yapmadan önce, onlar bunu seçmiş o müşterilerimize sunmak mümkün olacağını düşünmelisiniz. Firma çekebilecek bariz faydalar için genç müşteriler şunlardır:

 • araçların büyük filo;
 • servis kolaylığı, fiziksel ve tüzel kişiler;
 • Banka havalesi ile ödeme;
 • ikramiye ve indirimler kullanılabilirliği;
 • özel servisler aracılığıyla mal izleme yeteneği;
 • kesintisiz çalışması;
 • ulaşım dışındaki ek hizmetler.

İlk aşamada, herkes araçların geniş bir filonun övünebilir, müşterileri çekmek için daha uygun yollar üzerinde durulması gerekmektedir. Örneğin, kargo için iş planında yükleme ve boşaltma işlemleri meşgul olacak birkaç ek personel içerebilir. müşterilere Bu tutum şirket iyi bir itibar yapmak ve ek gelir getirmek.

Nasıl yük üzerinde şirket tanıtmak için?

Düzgün bölümü "Pazarlama" yapmak için, reklam gerçek maliyetini temsil etmek gereklidir. Reklam bütçesi yolda reklamlar ve bunların etkinliğinin yerleştirme bağlıdır. Öneri cazip görünüyor, daha hızlı şirket ilk müşterileri söndürmeye.

İyi bir reklam kampanyası yazmak için, açıkça hedef kitlenizin anlamamız gerekir. Örneğin, yerel gazetede prim reklamın taşınması için - para rüzgarda atılır. reklam kampanyası meyvesini verdi ve iyi sonuçlar vermiştir için, birkaç cephede kapsamlı çalışmak gerekir.

kargo hizmetlerine reklam vermek Yolları:

 • kartvizit dağıtırken;
 • şirketin resmi sitesinden Gelişimi;
 • içeriksel reklamcılık platformları Yandex, Google;
 • Sosyal ağlarda hedefli reklamcılık;
 • Sosyal ağlarda gruplar ve topluluklar;
 • insanların büyük konsantrasyonlarda yerlerde broşürler, el ilanları dağıtımı.

Kulaktan kulağa da nakliye şirketi reklam yöntemlerinden dışında bırakılabilir değildir. iş planı bir nokta, elbette, vnesesh değildir. Ama piyasada şirketin girmesinden bu yana itibarımızı değer vermelisin. ün yarardan daha hızlı yayılır.

Şirketin açık plan

Bir girişimci yük için ücretsiz bir iş planı almak istiyorsa, o kendiniz yapmak gerekecek. Bunun için ne etkin belge anlamak için gereklidir.

teorik ve pratik: iş planı iki bölümden oluşur. ilk veri analizi yapılmıştır teorik bölümünde. Teori sürekli pratik hesaplamalara sağlanmalıdır. Pratik bölümde toplam iki ana sorulara cevap vermek zorunda gerekli tüm hesaplamaları içerir: ne kadar karlı bir yatırım ve yatırımlardan bir geri ödeme.

ilk iş planını açtı adam, okuma aşağıdaki hiçbir soru ve şüpheler olmalıdır. Aslında yatırımcılar ve kredi verenler çok dikkatli gelecekteki maliyetleri analiz söyledi. Bu nedenle, iş planı onların yatırımlarını kaybetmezsiniz onları temin etmelidir.

iş Kaydı

Bireysel girişimciler olarak bütün kargo taşımacılığı hizmetlerini yürütmek üzere daha uygun yeni kurulan için. İlk olarak, şahıs firması için basit vergi mekanizmasının SP eylemleri için ikinci olarak asgari belgelerin seti ve, gerekir.

bir şahıs ikamet yerinde vergi dairesiyle başvurmalısınız için bir açıklama ve tanımlama yazmak için. Sahibi Kendi işinizi kayıt olamaz Ayrıca, eğer o güvenilen aracılar yoluyla da yapabilirsiniz.

Önceden seçme seçeneği vergilendirme ardından şirket, kayıt önce. IP Bugün için, üç seçenek vardır:

 • basitleştirilmiş sistem;
 • sabit bir vergi;
 • Genel sistem.

Gelecekteki girişimci seçim belirleyemez ise, imzalamadan SP önce vergi danışmanı danışabilirsiniz.

ofis alanı

iş organizasyonu için ciddi bir yaklaşım, kesinlikle değilse şirketin ofisi yapamaz. Tabii ki, evi terk etmeden başvurularını kabul etmek mümkündür, ancak bir istemci gerekli belgeleri imzalamak için bizzat gelip gerektiğinde bunun zor bir duruma bir şirket müdürü koyabilirsiniz.

yük için bir iş planının iyi bir örnek binanın alınması unsurları ihtiva asla. ofis kiralanabilir ve metrekare satın alınması için gerekli olacak para, bir doğru yönde koymak mümkündür.

Ekipman maliyeti

Ekipman maliyetleri - iş planının en pahalı parçası. Fonların çoğu mevcut yatırım yapmaya değer ve burada tasarruf yersiz sayılmaz. gerekli ekipman Minimum listesini içerir:

 • araba;
 • PC veya dizüstü;
 • ofis ekipmanları (yazıcı, tarayıcı, vb ...);
 • sabit hat ve cep telefonu.

girişimci mal olacak araç en değerli olanıdır. İlle büyük krediler almak ve yabancı bir araba satın almak. "Gazelle" konulu yük için bir iş planı yazma ve sonunda tamamlayacak ve araç filosu artırmak mümkündür.

mali planı

Mali Plan - iş planının pratik kısmı. Orada gerekli tüm hesaplamaları bulabilirsiniz. yapmak için daha kolay kendi iş planı, gerekli tüm hesaplamaları bir listesini oluşturmak için nasıl anlamak için.

mali planda:

 • sermaye yatırımları hesaplanması;
 • Nakit akış kaynaklarının analizi;
 • Beklenen gelirin hesaplanmasında;
 • Geçerli maliyetlerinin tahminleri;
 • kar ve karlılık hesaplama.

Ekonomik eğitim olmadan tek başına bir iş planı yeterince zordur yapmak. hesaplarım doğruydu için, doğru beklenen tüm masrafları ve gelirleri eşleşmesi gerekir. maliyetler tabloda toplanmıştır cari maliyetlerinin. Bunlar: vb ücretler ve transferler, yakıt, amortisman, araba bakım, reklam ve üzerinde harcama.

Gelir olarak şirketin üretim kapasitesine dayanarak potansiyel gelir, kabul edilir. hesaplama araç sayısı ve yapabilecekleri uçuş sayısını alır. iş planı mümkün mücbir sebepler içermez. Ancak iş planının sonunda o şirketin muhtemel başarısı hakkında net bir fikir verebilir bir risk analizi yapmak gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.