MaliVergileri

Karşı vergisi. Sorun karşıtarafın. Federal Vergi Servisi: Karşı taraf doğrulama

Karşı Taraf - işlemde önemli katılımcılardan biri. O imzalanan sözleşme uyarınca yükümlülüğü yoktur. anlaşmanın imza her işlemin diğer tarafa göre karşı olacaktır.

risk Değerlendirmesi

karşı tarafın doğru seçim KDV vergi indirimi elde etmek mükellefi sağında üzerinde bir etkiye sahiptir. Bu bağlamda, çalışkanlık bir tezahürü işlemin bitiminde özellikle önemlidir.

vergi ve ücretlerin alanında Federal Vergi Servisi tarafından anahtar kontrol makamı. IRS Denetleme karşı otomatik bir sistem içinde yürütülür.

aşağıdaki gibi çalışır Sürüş olduğunu. Vergi karşı - Sistem mükellefi fatura satıcı ayrıntılarını, alımlarında yer alan vergi kesintileri karşılaştırır.

İkincisi işlemleri veya bulunan diğer önemli eksiklikleri üzerinde kitap satış verileri yansıyan bir deklarasyon ya da değil dosya olmasaydı, kontrol otoritesi alıcıya iddialarda bulunuyor.

denetimler sırasında Federal Vergi Servisi kontrol yetkilileri dikkate mükellefi yersiz faydaları alındığı kanıtı olabilir koşullar kümesini alacaktır.

Herhangi bir varlık yapıyor iş risklerini anlamalıdır. Bir iş ortağı seçerken, ilgi çok belli işlemlerin tamamlanmasından sonra ortaya çıkabilecek sonuçlara ödenmesi gerekmektedir.

yönetmelik

Vergi kontragenty- "düzmece" önemli hasara ve mükellefi, ve bir bütün olarak devlet neden olabilir. Bu vicdansız ortakların amacı - vergi kaçakçılığı. Ödeyen da, dikkate maliyetleri veya KDV iadesi alma avantajları geçerliliğini kanıtlamak zorunda kalacak.

(12 ila Ekim. 2006) 53 numara arasında Plenumu'nun Kararı hükümlerine tabi aktivitesinde Kontrolü Federal Vergi Servisi vücutlar. Bu belge, zararlı vergi karşı tarafın temel özelliklerini özetlemektedir.

mükellefleri gelince, onlar tarla kontrollerinin alanların seçiminde kontrol yetkilileri tarafından kullanılan bağımsız risk analizi için kamuya açık kriterlerin yararlanabilir.

Genel öneriler

Nasıl değil sorunlu şirketin ortağı olmayı? Vergi mükellefleri için bir takım tavsiyelerde geliştirmiştir.

İşlemin tamamlanmasından önce ilk etapta istek kopya gereklidir:

 1. Kayıt Holy Island.
 2. Şartı.
 3. Vergi müfettişliği ile tescil Kutsal Adası.

Kayıt bir özü, hem de karşı tarafın bütçesine vergi borçlarının yokluğunu teyit eden bir sertifika almak için de tavsiye edilir.

Buna ek olarak, ortağın Büyüklüğü, finansal durum ve OS maliyeti (sabit varlıklar), şerefiye, iş deneyimi durumu hakkında bilgi talep edebilirsiniz. Tüm bu işlemler durum tespiti olarak kabul edilir.

hukuk ilmi

Mahkemeler, vergi şirketin fiili faaliyetlerini onaylamak gereği konusunda fikir birliği yoktur söylenir.

Bazı otoriteler mükellefi bütünlüğünün tanınması için ortağın tüzel durumunun yeterli onay olmadığına inanıyorum.

Ayrı mahkemeleri vergi gerçekten işlemin şartlarını yerine karşı tarafı olduğundan emin olmak için gerekli olduğuna inanıyoruz. Özellikle, durumunu izah, sen yükümlülüğü yerine getirmek izin verir kalifiye personel, uygun ekipman, araçlar, diğer varlıklar, kullanılabilirliğini sağlamak gerekir.

Bazı mahkemeler mükellefi devlet kayıt yeterli onay gerekli özen gereklerini yerine getirmek. işçileri çekmek için tek yol değildir - Örneğin, bazı yetkililer iş sözleşmesinin yürütme inanıyoruz. Çalışanlar çalışmak ve sivil nitelikteki anlaşmalar yapabilirsiniz.

yürütülen ticari işlemler gerçekliği teyit ederse, mahkemeler sık sık bireysel kusurları belgelerin eğer mükellefi bütünlüğünden emin.

yasal tavsiye

kayıt bir özü vergi karşı taraf temin edebiliyorsa, bağımsız IRS web sitesinde yayınlanan verilerin bulunduğu bilgileri doğrulamak için tavsiye edilir. Bazı vicdansız ortakları bir belge kurma.

FTS hizmetleri kullanma

Arama KALAY - ortağın bütünlüğünü teyit etmek en yaygın yolu. resmi web sitesinde özel bir denetim formu bulunmamaktadır. Site FTS arama INN çevrimiçi yürütülen ve sadece birkaç dakika sürer.

İlgili sayfaya "Tüzel kişilik" veya "Bağımsız girişimci" / seçilmelidir "köylü (çiftçi) ekonomi (KFH)." Daha doğrusu INN uygulanan.

yüklenici vergi yazılı isteği göndererek olabilir kontrol edin. Mahkemeler gerekli özen gibi eylem düşünün.

Karşı taraf INN kontrol vergi sitesinde, ayrıca bilgi edinebilirsiniz:

 • tüzel adını;
 • işletmenin yasal adresi;
 • devlet kayıt tarihi;
 • CAT;
 • BIN;
 • (Aslında ve tarihi hakkında) faaliyetlerinin bırakma;
 • Kayıt geçersiz hale gelmesi.

siteden indirebilir ve kayıt bir özü çıktı. Bu verileri içerir:

 • yetkili sermaye büyüklüğü;
 • kurucular;
 • karşı tipleri (OKVED);
 • kişilerin emri olmadan iş ortağı adına hareket etme yetkisi.

counterparties üzerindeki vergi Bilgi tabanı Maliye Bakanlığı sırasına göre mevcut olan (Aralık 5. 2013 tarihinde) 115n № bir liste hangi bilgilerin tam bir listesini içerir. verileri günlük olarak güncellenir.

bilinmeyen bireysel kimlik numarası varsa, ismen sitesi vergi denetim yüklenici üzerinde gerçekleştirilebilir.

ek istekler

Yukarıdaki bilgilerden görülebileceği gibi, vergi karşı taraf bulmak için site zor olmayacaktır. Buna ek olarak, aşağıdaki bilgiler web sitesinde mevcuttur:

 1. Charter değişiklikleri veya USRLE verilerin kaydı için yüklenici belgelerine yapar.
 2. Tasfiye kararı, böylece yetkili sermaye, reorganizasyon azaltılması, başka bir şirketin sermaye edinimi Ltd% 20 ve oldu.
 3. Karar donuk olarak kasadan yüklenici dışlama hakkında yapılmış olsun.
 4. kişileri diskalifiye ortağı işletmelerin yürütme organlarında var.
 5. ortağın kayıtlı geçersiz adres, kayıt defterinde belirtilen adreste onunla bağlantı yaptı mı.
 6. Vergi raporlama üzerinde yüklenici eller ister. Deklarasyon sıfır ortağın güvenilirliğini gösterir olmadığını söylenir.
 7. Şirkette liderlik / katılımını vazgeçmiş kişiler hakkında bir veritabanında yönetmen / kurucusu ilgili değil, mevcut bilgi topla.

Ret önceki kesinti hareket etmek için bazı mahkemeler değil kendi içinde zeminler olduğunu fiili ve hukuki adresleri arasındaki tutarsızlık can pozisyon almak da belirtelim.

Dava bir ortak katılımı ile ilgili veriler

Bu bilgileri elde etmek için çevrimiçi YOU bir kart dosyası vakalarını incelemek gerekir. Veritabanı içeriği hakkında anlaşmazlıklar dahil tüm tahkim durumlarda, hakkında bilgi içerir.

Daha fazla bilgi için özel bir arama formunu kullanmanız gerekir. İçinde bir "durum üyesi." var isim, BIN veya TIN girin ve "Ara" düğmesini tıklayabilirsiniz. Sistem sürecinin mevcut aşamasında ilgili usul belge ve bilgilerle olguların bir listesini yayınlayacaktır.

iflas işlemlerine ilişkin bilgiler

Mümkün olduğunca öğrenmeye karşı ihtiyacının vergi denetimi ile çakışmasını önlemek amacıyla. Eşiniz tüzel kişiler faaliyet gerçekler hakkında verileri kaydetmek mümkündür iflas herhangi bir aşamada olmadığından emin olun. Ayrıca diğer bilgileri bulabilirsiniz. Örneğin, kayıt raporlama tarihindeki JSC varlıkların değeri üzerinden veri var.

müeccel süreç

ortak tesis değil icra takipleri ile ilgili olarak bu konuda bilgi almak için FSSP web sitesinde mevcuttur. Site Veritabanı arama şeklidir. Tüzel kişi olarak, bilgi alın ve girişimci üzerinde.

İzinlerinizi kontrol edin

Bazı mahkemeler müteahhitler ruhsat varlığının onayı için gerektiğine işaret eder. Tabii ki, yetki aktivitesini lisanslı olan bu kişiler olacaktır.

Belgeyi veren, ajansın web sitesinde bilgi alın. Onun Her lisans türü için onların olacağı söyleniyor. Örneğin, Rospotrebnadzor radyasyon kaynaklarının kullanımına alanındaki faaliyetleri konusunda verilen lisanslar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Mali sorumluluk partneri

Daha önce yol göstermesi gereken ana düzenleyici hareket Maliye № Bu Yönetmelik 89 paragrafında belirtildiği gibi 34. Bakanlığının Emri tarafından onaylanan PBU'yu, hareket, yıllık raporlar kurumsal doküman tüm paydaşlara açıktır. Bunlar özellikle, aşağıdakileri içerir:

 • bankalar;
 • yatırımcılar;
 • alıcılar;
 • kredi;
 • tedarikçiler vb.

Bu kişiler yasal olarak sadece yıllık hesapları ile tanımak için olabilir, ama aynı zamanda özü bundan veya kopya sayısı. Buna karşılık, işletmelerin paydaşlarına bilgilere erişim sağlamak zorundadırlar.

RosStat ücretsiz kuruluş tarafından sağlanan yıllık hesaplarına ilişkin bilgiler.

kayıt Sağlayıcı

Potansiyel müteahhitler, tabii ki, belediye ve devlet ihtiyaçları için satın alma katılamaz. Ancak, bu olasılığı göz ardı edilemez.

Avukatlar haksız tedarikçilerin sicilinde karşı taraf kontrol edilmesi önerilmektedir. Bu veritabanı korur ve FAS günceller.

konu anlaşma imzalanması Kimlik

Birçok mahkemeler gayretli mükellefi tanınması için zorunlu bir adım düşünün. o geçemezse, bu vakayı kaybedebilir.

tabi tüm bilgi ve belgeleri, alınan ancak şirket adına sözleşme imzalayan kişinin yetkilerini yerine getirmemiştir Örneğin, bu haksız mükellefi tanınması için temel teşkil edecektir.

Bazı durumlarda, yargılama sırasında, müteahhitlerin temsilcileri belgeler üzerinde kendi imzalarını geri çekilmesini istedi. Bu gibi durumlarda, grafoloji muayene atandı. dava onsuz çözülebilir rağmen.

Bununla birlikte, birçok mahkemeler duvar resimleri görsel karşılaştırma'nın ve ödeyenin temsilcisi okumaları kağıtları uygunsuz kişi tarafından imzalanmış olmaları gerçeğine tanınması için yeterli bir temel olarak hareket edemez görüşünde.

önemli faktör

anlaşmanın imzalandığı anda ortağı yetkili temsilcisi öldü ya da güçler durdurdu eğer Bazı mahkemeler haksız mükellefi tanır.

Diğer mahkemeler işlem tescilinden önce, katılımcılar uzun süreli ekonomik ilişkilerin oluştuğu takdirde sonuncu durumda, yersiz faydaları alınışına işaret olamayacağını kabul var.

uzman tavsiyesi

Eğer sözleşme imzalama ve diğer önemli belgeler önce kontrol etmeniz gerekir:

 1. Bu şirket için büyük bir anlaşma değil.
 2. ortak temsilcisinin yetki durdurdu mu. Onların süreli avukat veya şirket tüzüğünün gücüne tanımlanır.
 3. Değil müteahhitlik şirketinin başkanı yetkilerinin kurucu belgeleri, değeri tüzüğünün veya kanunla değerini aşıp aşmadığını sınırlı.

vergiye talebi

Zaten bir iki kelime bu konuda söylenmiştir. Bize daha ayrıntılı olarak isteğini ele alalım.

Bir istek adresi kayıt ortağına de IRS gönderilir.

Bölge Mahkemeleri isteğine yanıt ve bilgi bölümü vergi gizliliği (Mad. Vergi Kanunu'nun 102) alakalı değil gibi bilgileri temin etmek denetim organlarının görev doğruladı. Ancak, bazı yetkililer ret IRS veri indirimi geçmekte yaşanan mükellefi haklarını etkilemez vermek stres.

vakalarda Bazı mahkemeler muayene için bir istek gönderebilir edememek mükellefi, bunu yapmayın göstermektedir. Mahkeme konu gerçekten çünkü öylesine güçlü (vergi makamları var) onun eksikliği adres kayıt ortağına denetimi için geçerli olamazdı sonuca gelince Ancak uygulamada durumlar vardır.

avukatlar olarak, mükellefi istenen bilgilerin, aslında erişimi engellendi edilecek olsa bile tedavi takdirine varlığının kanıtı olacağı. Uzmanlar IRS bizzat uygulamayı bakın veya bildirim taahhütlü mektup yoluyla göndermek için daha uygun olduğunu unutmayın. istek alındıktan konusunda bilgilendirilecek - İkinci ise ilk durumda, el, kontrol gövdesinin başvurunun alındığı damga istek bir kopyası olacaktır.

Sonuç

Yukarıda da görüleceği üzere, ortağın bütünlüğünü doğrulamak için gerekli faaliyetlerin kapsamına mahkemelerin konumu, çok farklıdır. eylemlerin hiçbir listesi var bu durumda düzenlemeler için gerekli özen onaylamak için mükellefi yapmak için alınacak.

Herhangi birinin varlığı derecesi genellikle asılsız bir vergi yararı tanınması için bir bariyer görevi görür değil özelliğini söylenir. mükellefleri lehine karar vermek - bir dizi kriter, sırayla, genellikle kontrol yetkilileri alarma ve mahkemeler neden olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.