SağlıkMüstahzarlar

Ilaç "Triftazin": kullanım, fiyat analoglar, yorumlara talimatlar. Aşırı doz, yan etkiler ve "triftazin" kaldırılması

Bu yazıda ayrıntılı olarak tarif edilecektir İlaç "Triftazin" komutu, en etkili bir antipsikotik ilaçların biri olarak kabul edilir. Bu ilacın kullanımı dozaj ve tedavi süresi açısından birçok inceliklerini ile ilişkilidir.

Hazırlık, bileşimin Açıklaması

grup bağlılıkları ilaç "Triftazin" göre belirgin bir anti-emetik etkisi ile güçlü bir antipsikotik ilaç anlamına gelir. ana aktif bileşen fenotiyazinlerin grubundan bir bileşik olup, - trifloperazin, merkezi sinir sistemi, sadece etkileyebilir, fakat aynı zamanda periferal bölümlerde, bu şekilde, aslında, kusma önleyici bir etkiye sahiptir.

Enjeksiyon için bir çözelti, berrak, renksiz bir sıvı, herhangi bir özel koku ve tat. Tabletler "Triftazin" beyaz veya beyaza yakın fırsatta, mavi kaplı, yuvarlanır.

Yayın formu, terimler ve depolama koşulları

İlaç, iki dozaj formlarında mevcuttur hemen hemen her zaman pozitif olduğu hakkında hekim gelen "Triftazin" tepkisi: enjeksiyon ve tabletler için bir çözelti halinde olabilir. % 0.2 bir çözeltisi ile her bir ampul içinde aktif madde içeriği (1 mi çözelti 2 mg) eklendi. Ampuller, ilacın kullanımı için özel bir ampul bıçak ve talimatlar ile birlikte 5, 10 ya da 100 adet en kartonlar içinde paketlenir.

Tabletlerde "Triftazin" etkin madde,% 0.005 (0.5 mg) arasında bir miktarda ihtiva edilmektedir. Bunlar da, 4, 5 ya da 10 adet her biri karton kutular içine yerleştirilmiş, 10 adet, keselerinin paketlenmiştir. 50 veya 100 tablet içeren koyu renkli camdan veya beyaz opak plastik kaplar da kullanılabilir dozaj formu.

tüm dozaj formlarının Raf ömrü 3 yıldır. İyi havalandırma ile serin bir yerde önerilen kullanım için tablet ve çözüm "Triftazin" talimatlarını saklayın. Sen güneş ışığına veya sıvıları doğrudan ilaçların paketlere izin veremez. o son kullanma tarihinden sonra ilacı almaya önerilmez.

Farmakolojik özellikler "Triftazin" ilaç

Bize ilaç "Triftazin" temel özelliklerini ele alalım. kullanım (görevlisinin) için talimatlar beyindeki reseptörlere aktif ilaç maddesinin etki mekanizması ve hakkında ayrıntılı bilgi sağlar vagus siniri mide-bağırsak sisteminde. Örneğin, devletler beyincik beyin ve D2 reseptörleri trifluoperazın PMD blokları reseptörleri. Bunun dışında , bu nöroleptik yani etki, kan basıncı ile ilgili bir aktif etkisini düşürür bloke eden bir alfa-adrenoseptör verebilmektedir.

Trifluoperazin aktif olarak plazma proteinlerine (en az% 80) bağlı olduğu iyi farkında, ancak, farmakokinetik açısından yeterince derin incelenmiştir. küçük tarafından araştırılmıştır metabolitler için bozunma birleştirme mekanizması. organizmadan ilacın boşaltım, esas olarak böbrekler yoluyla aktif maddenin küçük bir kısmını meydana gelir ve onun metabolitleri (safra), bağırsak yoluyla verilir.

Endikasyonları

eylem "Triftazin" hazırlık talimatı antipsikotik olarak sınıflandırır beri, kullanımı uygun olduğu bazı hastalıkların bir dizi zihinsel bozuklukların çeşitli içerir. Aralarında - şizofreni, psikomotor bozuklukları, anksiyete ve fobiler (kontrol edilemeyen obsesif korkular). İlaç kusmanın tedavi edilmesine yönelik kullanılır yanında mide-bağırsak hastalıkları yüzünden oluşmaz.

Ne kadar güvenli biz aracı düşünen ve hastaların tüm kategoriler "Triftazin" kullanılıp kullanılamayacağını? Kullanım talimatları, bunun gerçek uzmanlar bunun ciddi yan etkileri ve kontrendikasyonları sahip olmasından ötürü, sadece yapılan kapsamlı bir anket sonra ilacı almak için gerekli olduğu sonucuna varılabilir. itirafından karar vermek, reçetesiz ilaç piyasaya rağmen gerekli değildir.

Kontrendikasyonlar

"Triftazin" enjeksiyonlar için tablet ve çözüme kullanımlarına imkansızlığını ima kullanımı için kontrendikasyon oluşturmaktadır. Aralarında merkezi sinir sistemi depresyonu ve koma denir. Buna ek olarak, ilaç "kullanımı için Triftazin 'talimatı kalp, karaciğer ve böbrek, hematopoetik sistem hastalıkları almaya önerilmez. hastalığın ve elbette şiddeti evresi önemli rol oynamaz. tabletlerin alımı ve "Triftazin" çözümün sonuçlarının da vardır gerçeği. daha sonra ele alınacaktır Yan etkileri, kendilerini çok ağır ve eşlik eden hastalıkların varlığı hasta için daha da karmaşık sonuçlara yol provoke edebilir.

Aynı zamanda herhangi bir ilaç bileşenine allerjik reaksiyon hikayesi olan aracı kullanmak için değil önerilir.

Hamilelik sırasında "Triftazin" Kullanma

aktif madde ilaçlar "Triftazin" (doktorların yorum bu konuda destekleyici birçok bilgi içerir) gelişmekte olan fetus üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Nedenle gebelik sırasında ilaç almak için tavsiye edilmez. Aktif madde trifluoperazin terapötik dozlarda çok daha yüksek konsantrasyonlarda fetal dokularda tespit olması. Yani cenin ağırlığının zayıf dizi kışkırtır ve onun gelişiminde çeşitli kusurların riskini arttırır.

İlaç "Triftazin" tavsiye ve anne sütünde bulunan uyuşturucu maddeler olarak emziren kadınlar değil (aktif maddenin analogları dikkate almak gereklidir). anne herhangi bir yan etkisi de izlemeyeceğim bile, ileride bebek tardif diskinezi ve karışıklık olarak sorunlar olabilir.

yan etkiler

Daha önce belirtildiği gibi, ilaç "Triftazin" hemen hemen tüm organ ve sistemlerin parçası üzerinde olumsuz reaksiyonların bir dizi neden olabilir. Öncelikle aktif madde yan etkileri aslan payı içinde gerçekleştiği anlamına gelmektedir hastanın, sinir sistemini etkiler. Her şeyden önce, bu tür titremeler gibi olguları, boyun ve dil, bu bozukluğu olabilir neden (ekstrapiramidal reaksiyonlar) kas spazmları sayılabilir. geç diskinezi belirtileri, sık sık uykusuzluk, akatizi ve otonomik bozukluklar görünür.

"Triftazin" ilaç yanıtlarının alımının neden olduğu merkezi sinir sisteminden en yaygın yan etki uyuşukluk, baş dönmesi ve görme netliği kaybı denir. Genellikle bu semptomlar ilaç tedavisine başladıktan sonraki ilk gün içinde ortaya çıkar.

Başka ne enjeksiyonu veya tabletler "Triftazin" için resepsiyon çözüm neden olabilir? Yan etkiler, hasta ve doktorların ifadesine göre, genellikle sindirim sistemini etkiler. Bu şekilde ortaya çıkıyorsa ağız kuruluğu ve iştahsızlık. Ayrıca, oldukça sık karaciğer normal işleyişini sorunlar var. Buna ek olarak, alerjik olası görünüm cilt döküntüsü, amenore, agranülositoz.

Dikkat

Yukarıda sözü edilen olumsuz etkiler semptomatik tedavisi veya doz ayarlaması ile hafifletilebilir. İptal hastanın organ sistemlerine ciddi bozulma olmaz durumunda gereklidir "triftazin". Böylece, temel teknikleri ve bertaraf metotları veya ilaca istenmeyen reaksiyonlar azaltmak.

çoğu durumda titreme veya nöbetler, uzmanlar hastanın veya onun alımı geçici olarak durdurulması tarafından alınan dozlarının azaltılması da bir karar alıyor zaman. Ciddi durumlarda antiparkinson ilaçlar, barbituratlar ve kafein ilaçlarla tedavi gerektirebilir (intravenöz uygulama).

Uykusuzluk ya da motorlu disinhibisyon belirgin belirtileri, ajitasyon başlangıç dozu arttırmak için tavsiye edilmez zaman. Genellikle birkaç gün içinde vücut yeni ilaca uyum sağlar ve olumsuz belirtiler yavaş yavaş kaybolur. Aksi takdirde, ilaçlar "benzodiazepin" veya "propranolol" tedaviyi gerektirebilir.

Bu tür bir durum çekerken yan etkiler arasında özellikle söz tardif diskinezi, bundan sonra tarif edilecek yorum olan "Triftazin" ilaç, çoğu durumda ilacın ya da kısa bir süre iptal sonra uzun süreli kullanımının bir sonucu olarak gelişir. Uzmanlar diskinezi (istemli hareketlerin) en sık yaşlı hastalarda teşhis edilir dikkat edin.

bir ilacın alımı neden olduğu bazı yan etkiler araç ve karmaşık mekanizmalar kontrolü gibi işlemler ile uyumsuz olması. Tedavinin zamanında "triftazin" At iyi onlardan kaçınmaya.

dozajlarda için yönergeler ve hazırlama Hour yöntemleri

Dozaj bireysel hasta, onun durumuna ve eşlik eden hastalıkların varlığına dayanarak bir uzman tarafından belirlenir. Asgari doz "Triftazin" ilaç genellikle tedavinin erken seyrinde uygulanır. Tabletler talimat 1-5 mg 2 kez (yetişkin hastalar için) bir gün sürer talimatını verir. Sonraki üç hafta boyunca, dozaj kademeli artar ve günde 45-60 mg ayarlanmıştır. Bu miktar da üç aşamada ayrılabilir olmalıdır.

Çocukların tedavisi için ilacın daha küçük dozlarda kullanımı yaygındır. tedavinin başlangıcında (3 aşamada) günde en fazla 3 mg alın. Gerekirse ve semptomların belirgin yan etkilerin yokluğunda doz, günde 6.5 mg yükseltildi.

Enjeksiyon "Triftazin" en fazla 6 saatlik aralıklarla intramüsküler yoldan uygulanmalıdır. 10 mg'lık bir maksimum yetişkinler için günlük doz. Bebekler en az 12 saatlik aralıklarla iki enjeksiyon bölünmüş günlük 1 mg bir dozaj, göstermektedir.

Bu ilaçla tedavi bakılmaksızın dozaj formunun bir doktor gözetiminde yapılmalıdır gerçeğine okuyucunun dikkatini çekmektedir. Bu ilaç kararının "Triftazin" in dozaj değişikliklerine karar verir onun kim olduğunu. Doğru kullanıldığında aşırı doz, neredeyse imkansız anlamına gelir. İlacın, veya ciddi bir şekilde tavsiye doz değişikliği yetkisiz kullanımı öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

ilaç etkileşimleri

Bütün ilaçlar birbirleriyle etkileşim halindedir. Bu konuda Tablet ve "Triftazin" enjeksiyon bir istisna vardır. Tipik olarak, uzmanlar dikkate bu ilacın kullanımının verimliliğini etkileyen birçok faktör göz. Böylece, etanol (şuruplar, tentürler ve benzeri) içeren ilaçlar, CNS depresanları "triftazin" özelliklerini arttırabilmektedir ve aynı zamanda ters yönde solunum süreçlerini etkiler.

Kan basıncı, tablet veya çözelti azaltan ilaçlar ile birlikte "Triftazin" mümkün olduğu çok dikkatli bir şekilde akut ortostatik hipotansiyon gelişimini uygulanmalıdır.

Antasitler ve antiparkinson maddeleri, dolayısıyla, bir ilacın etkinliğini azaltan, sindirim yollarında "Triftazin" etkin madde peletler daha az bir emme katkıda.

olumsuz etki görüldü ve zaman lityum tuzları ile ilaçların birlikte uygulanır. Alınan bilgiye göre, böyle bir kombinasyon belirgin ekstrapiramidal semptomların gelişimi ile doludur ve nörotoksik etkisi trifluoperazindir arttı.

tıp Yorum "Triftazin"

Birçok ilacı kullanmaya başlamadan önce değerlendirme konuda bulmaya çalışıyoruz. Tıp "Triftazin", uzmanların yorumlarına bakılırsa, en etkili biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda, onlar İlacı kontrolsüz fiziksel değil, insanın zihinsel durumu üzerinde sadece bir olumsuz etkisi olabilir unutmayın.

birçok durumda, ilacın alımını göstermiş kişilerde için normal bir hayat sürmek için tek yoldur. Tabii ki, bu yan etkiler olmadan değildir. Ancak, istatistiklere göre, hoş olmayan semptomlar tedavinin başlangıcından iki hafta sonra, en fazla içinde kaybolur.

Hastaların Triftazin hakkındaki görüşler "tıp karışık. diğerleri bu aracı terk etmek zorunda yan etkileri tolere etmek çok zor iken biri o gerçekten yardımcı oldu. Çoğu zaman tüketiciler yorgunluk, uyuşukluk ve genel zayıflık görünümünü göstermektedir. Nadir durumlarda, hastalar bile en temel hareketleri gerçekleştirmek istemediğiniz bir duruma düştü.

Kadınlar, erkeklerin aksine, sık sık "Triftazin" ile tedavi sırasında vücut ağırlığındaki artışı bahsedilmektedir. Uzmanlar bu ilaç tedavisi ve hiçbir kilo alma arasındaki doğrudan bağlantıyı savunuyorlar. Onlar bu eski diyet korunması arka planı hastaların motorlu aktivitesinde bir düşüşe bağlı olduğu varsayılmıştır.

İlaçların ve doktorlar ve hastalar etkisiyle ilgili olarak uygulanan aslında kolaylaştıran veya altta yatan hastalığın tüm belirtilerini ortadan kaldırır görmüşlerdir.

Analoglar ve ilacın maliyeti

Böylece, "Triftazin" İlacın kullanımı ile ilgili önemli sorunlar incelenmiştir. Orada eşdeğer değiştirmeler veya sözde analoglarını olan? Tabii ki, bu ilaçlar sayısız. Antipsikotikler artık neredeyse tüm ilaç şirketlerini üretmek ve bu gruptaki ilaçların çoğu (yani kompozisyon onu karşılamak) "triftazin" eşanlamlı sunulmaktadır. Bu "Vespezin" ilaçlar "trifluoperazin hidroklorür", "trifluoperazin hidroklorür", "fluazinam," "Ekvazin", "Stelazin", "Cyclodol" ve diğerleri sayılabilir.

bu ilaçların maliyeti her zaman aynı değildir. paket başına 50-70 ruble (50 tablet) ortalama maliyetinin ilaç "Triftazin", ile karşılaştırıldığında genellikle daha pahalı yabancı meslektaşları,. Bu aracı, tedavi süresi kullanımı ile, yabancı analoglar üzerinde temel avantajlarından biri olarak değeri kabul edilebilir olduğunu düşünürsek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.