Haber ve ToplumÇevre

Kaplıca: Tobolsk, köy Vinokourov

Tobolsk kaplıcalar uzun süredir bilinmektedir: Havuz delme sonucu 1964 oluşturulmuştur. yüksek mineralizasyon su tuz yataklarında Şu anda keşfedildi. En kısa sürede Tümen bölge ve ziyaret eden konuklar sakinleri için çalışma ve termal sıvının uygulamasının fikir olarak.

coğrafi konumu

"Kaynak" olarak adlandırılan kaplıcalar Tobolsk bulunan bir yer. Tümen Bölgesi, Tobolsk bölgesinin Vinokourov köyü: Rezervuarlar yer almaktadır. Konum - Surgut kentine doğru karayolu üzerinde şehirden sadece 20 kilometre. GPS koordinatları: 58.342379; 68,337296. Yolun P-404 gitmek için yeterli kaynağı bulmak için. Ve yakında doğrudan yoldan kolayca görülebilen hedefinizi, göreceksiniz. kaplıcalar, Tobolsk, Tyumen ve bölgenin diğer şehirleri ziyaret etmek için, bir aile yanı sıra organize tur grubu olarak gelebilir.

Nasıl bir kaplıca faaliyet?

Tobolsk'tan sıcak yaylar oluşturmak şifalı sular, burada beslemek tercih ederim. Açıkçası, bu nedenle su süzülür değildir ve büyük bir boruya havuza doğrudan akar. Doğal kaynak itici. Sıvı koyu kahverengi bir iyot belirgin bir tadı vardır.

Havuzun Özellikleri

tüm rezervuar farklı sıcaklık koşulları 4 parçaya bölünür. En sıcak su (70 °) tüpünün çıkışında bulunur. Havuzun derinliği küçük - 1 metre kadardır. yanları ve alt beton ile kaplı. Havuzun çevresinde kaynaklardan kalırken dinlenmek için üzerinde tezgahları vardır.

Termal suda kalmak Öneriler

kaplıcalar (Tobolsk), turist bu şifa yerin özelikleri göz önünde Ziyaret:

  • 15-20 dakikadan fazla suda olması tavsiye edilmez. Bu resmi bir kural, ama gerçek bir zorunluluk değildir. Bu nedenle, doğanın kurulan yasalarını ihmal etmeyin.
  • Onların sağlığını izlemek için önemlidir. yüzme kalp ve damar sistemi üzerindeki yükü artırır iken böylece kaynağında su, tuzluluk yüksek seviyesine sahiptir.
  • İşlem sonrası gölet çıkmak ve dinlenmek için önemlidir.

ek hizmet

"Kaynakları" in eğlence organizasyonu ortalamasıdır. Bu özellikler Kabanalara temiz bir havuz, duş ile banyo sağlar. Birkaç gün kalabilir. Bu amaçlar için, bir otel, ahşap kabinler vardır. Konuklar ayrıca kendi kamp çadırı kamp ayarını düzenlemek için izin verilir.

fiyatlandırma politikası

şifa bu yerde dinlenmek için, Tobolsk kaplıcalar gelmek için yeterlidir. Tüm mevcut hızları. topraklarında aramak için, o bariyerini gereklidir. Maliyet turist sayısına bağlıdır. Park, büyük araçlar ilave olarak ödenir. Park oldukça geniş ve makinelerin çok sayıda için tasarlanmıştır. kaynağına Tarifleri 100 ruble olarak konuk mal olacak. 5 yaşın altındaki çocuklar ücretsizdir. Eğer bir çadır kurmak isterseniz, kişi sayısına bağlı olarak para küçük bir miktar ödemek zorundadır.

bütün vücudu yıkamak sonra temiz su ile yıkanmalıdır kahverengi bir film ile kaplanır. Onu kişi başına 70 ruble tahsil edilecektir için çok Duş, banyo odasında. 5 yaşından küçük çocuklar ücretsiz su tedavileri geçebilir. Birçok kişi için, bazen Kaplıcalar ziyaret etmek bir istek vardır. Tobolsk bu alanda fena rota yakın rezervuar şifa yeri olarak ideal bir yer yolculuk sırasında bir dinlenme çağırmak için izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.