ÇirkinlikEv güvenlik

Kapı "Kelebek" menteşeleri: kurulum ipuçları

iç kapılar Bileşenleri uygun bağlantı parçaları olmadan değildir. tutamaklar, zincirler, gözler ve çeşitli ekler üreticileri ile birlikte bir döngü setleri yapıyoruz. Belki de bu kapı setlerinin ana element olduğu üzerinde tabaka tespit açılış kalitesi. bu amaçla oluşturulmuş bir oluk - Yaygın dizideki bir çerçeve cihazı içeren halkaların geleneksel modeller kullanılabilir.

üretim ve kapıların montajı teknolojik yöntemlerin geliştirilmesi dokunarak gerektirmeyen geliştirme döngüsü "Kelebek" yol açtı. yeni donanım artılar ve zorlukları her ikisi ile karakterize diğer temel farklılıklar vardır. Uygun montaj avantajları korumak ve bitmiş kapı tasarımına dezavantajlarını en aza indirecektir.

tasarım Özellikleri

Kurulum ayrıca çalışma özelliklerini etkileyen kelebek menteşeler arasındaki temel fark, kapı yüzeyi için uygundur. Ekleme için bir yuva gerektirmeyen bu donanım - ilik harita yüzeyi hem de katlanmış üzerine yerleştirilir. El montaj kapalı kapının bir bölümü başka bir inşa edilmiştir böylece düzenlenir ve bu isimle "Kelebek" kaynaklanmaktadır. vida sayısı setine bağlı olarak, değişir, ancak ortalama delik menteşe klasik bir kümesine karşılık gelir.

düzenleme işlemi

Düzgün bir döngü kravat nasıl kurulacağı anlamak için, onun tasarımının daha yakından bakmak gerekir. Yükleme teknolojisi havai modeller nedeniyle işlerinin ayrıntılarına, yukarıda belirtildiği gibi. olukları oluşturmak için gerek bu halkaların önemli bir avantajdır, ama başka türlü tesisatın tabii ki genel şekilde karşılık gelir.

İlk olarak, konum döngüler işaretlenir. Matkap noktasını düzeltmek için daha sonra kendi iç yan koymak ve tavsiye edilir. bir döngü için, "kelebek" değil, aynı zamanda donanım düzenli sürümü için sadece ortalama girinti - web kenarlarından boşluk az 200 mm'den az olmayacaktır. Genellikle döngüler ile sağlanan vidalar için Daha sonra temiz yapılmış delikler. Son dokunuş için doğrudan vidalama taraf "kelebek" olacaktır kapı çerçevesi ve tuval.

tesisatın nüansları

Dış yükleme işlemini kolaylaştırmak ve bir çok büyüleyeceğini dizi girinti oluşturulması gerekliliği özellikle olmaması. Ama bütün avantajları bu menteşeler "kelebek" ve bu amaçla ilgili. Sadece kurulumdan sonra, kaç belirsiz tür aksesuarları değerlendirebilir.

Gerçek şu ki, sadece kusursuz bir yükleme sağlanabilir kesmeden döngüler kullanımının uygun etkiyi elde etmektir. Geleneksel modellere kıyasla, "kelebek" tamamlanması için geniş bir alan sağlamaz. en azından, gevşek şekilde tespit edilmiş olup, kapı geri bahar olacak ya - Birincisi, taraflar ideal olarak şekillenmeye veya formu dengesiz olmalıdır. İkinci olarak, doğal menteşe kartı dışarı vurma tarafından üretilen bir küçük bir boşluk, katlanmak gerekir. Ayrıca kapı karakterize bir başka tatsız bir anı, "kelebek" tasarım ve bu şekilde kesmeden menteşeleri - kaldırmak mümkün değildir kapı kanadının vidalarını sökerek olmadan.

Nasıl hataları düzeltmek için?

mümkün olduğunca kullanım kolaylığı üzerindeki etkilerini en aza indirmek için, ancak, imkansız bu tür orijinal döngüler tüm bu sonuçların kurtulun. döngüler kelebek yüklenmesi sırasında Wizard çözmek en önemli görevleri arasında, kartların iniş yeknesaklığı sağlamak içindir. Genellikle tutarsızlıklar pedleri oluşturarak elimine edilir. Bu amaçla, karton, ince talaş, kağıt ve benzeri malzemeler için - kısmen çevrelemek için gerekli olan, empoze zıt tarafı.

Buna ek olarak, kapılar için menteşeler , "Kelebek", onların tasarım özellikleri sayesinde, güvenilirlik yüksek derecede sağlamaz. Tabii ki, tüm ürün bağlıdır, ancak menteşe zıvana tipi, bunlar yetersiz. Bu nedenle, çok mümkün olan en yüksek kalitede sabitleme vidaları yerine getirmek için önemlidir - kenar çubuğunun hiç atmayı şapka ve yamaçları güvenilirlik yansıtılacaktır.

Başka şüpheli yönü harita üzerinde vida konumudur. birbirinden belirli bir mesafede - Bir tarafta, yakından düzenlenen ve diğer edilir. Yapılandırma tamir edilemez, ancak döngü "kelebek" güçlendirmek için planlanan kapı, zarar olasılığını ortadan kaldırabilir. sıkma için uygundur - Kurulum sağlam ve güvenilir sitelerde gerçekleştirilir.

Hangi kapı sığar?

ekin gücüne dayalı olabilir kelebek yapı döngü kapılar için optimal olarak uygun Segment tanımlayın. Bu nüans kabul edilir ve tür sistemlerin istenmeyen ağır modeli tamamlayacak oldukça doğaldır edilmiştir. 40-killogramovogo web yüklerken sigortası olmayan harici fiksasyon çok riskli görünüyor iken Yine de, diziye operasyonun uygulanması, güvenli bir montaj ekler.

Buna karşılık, kapı olarak sorunsuz ve temiz bir şekilde gerçekleştirilir kurulum olan "kelebek", yüklemek için çok fazla çaba gerektirmeyen hafif kapılar için idealdir menteşeleri. Özel olarak, "kelebek" ile birlikte kaplama kategorisinde temsilcileri sadece teknik, aynı zamanda görsel olarak bulunmaktadır. diziden yapılmış modeller, zıvana parçaları donatmak için tavsiye edilir - montajı karmaşıklığı onların güvenilirliği tarafından tazmin edilir.

dekoratif etkisi

konşimento sistemi "kelebek" sabitleme döngüler neden ve estetik kaygılar. düzgün kenar çubuğu her ne olursa olsun, ana kapı kesme bütünlüğünü ve tamlığını korumak için aynı şekilde mümkün olmayacaktır. Böyle döngüler kurulumu tüm karmaşıklığı atlayarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. huysuz lamine yüzeye müdahale etmeye gerek olmadığı için, kapı menteşeleri, kelebekler oturma odaları, yatak odası, ofis ve diğer tesisler önemli üslup uyum için en iyi seçenek olarak düşünülmelidir.

sonuç

Üstten döngü kravat yaratmadan kolay kurulum güvenebilirsiniz amatörler ve yeni başlayanlar için en iyi seçim adlandırmak zordur. Bazı riskler ortadan kaldırılmıştır, ama diğerleri vardır. Ancak - işaretleme sıkı ve doğru yakınsama kartlarına tabi - döngü "Butterfly" eki orijinal yapılandırma ile estetik iç kapılar şeklinde sonuçlar sağlayacaktır.

Nihayet yine kapılarını korumak için en popüler çözüm kalır zıvana modelleri, yönelmek değer. Bu seçim, ancak dekoratif bağış var, sağlam ve güvenilir bir tasarıma istiyorsanız yapıyor değer. Oysa bu beceriksiz döngüler getirilmesi ilkesi ahşaba zarar vermeden hassas astar ile karşılaştırıldığında edilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.