ÇirkinlikEv güvenlik

Sizi öldürebilir hayatta kalma yaklaşık 10 mitler,

Eğer çölde hayatta kalabilir düşüncesi, bu heyecan verici geliyor. Biz benzer programlar ve TV gösterileri defalarca izledim. Ancak, doğanın sert koşullarında hayatta kalma gerçekten kolay bir iş değildir ve derslerin çoğu televizyondan gelen öğrenemez. yıllardır duymak hayatta kalmak için bazı ipuçları, tehlikeli demek değildir, tamamen yanlış.

Burada taze havada kısa bir yürüyüş feci edilmez yapmak istemiyorsanız eğer, güvenmemelisiniz bazı mitler vardır.

Bir yılan ısırığı gelen zehir emmek

Eğer zehirli bir yılan tarafından ısırılan ise, zehir derhal kana alır. Eğer ağzını çekmeye çalışırsanız, o yaraya daha bakterileri ekleyebilir. Buna ek olarak, aynı zamanda zehir ağzınıza veya yemek borusu içine alır riski vardır. Birisi zehirli bir yılan tarafından ısırılan ise, mümkün olduğunca çabuk kalp seviyesinin altında etkilenen uzvun tutmaya ve hastaneye yaralı göndermek.

Bir ayı sana saldırırken eğer ölü gibi davranırlar

ormanda ve yanlışlıkla bir ayı görürseniz, yapabileceğiniz en iyi şey sessizce gitmeye devam etmektir. Bu kampınıza yakın gerçekleştiyse, bu canavar korkutmak için yardımcı olacaktır, gürültü yapmak deneyin.

Ama gerçek bir saldırı durumunda tepkiniz saldırı ve ayı türüne bağlı olacaktır. Siyah bir ayı tarafından saldırıya eğer hep, ölü geri vermek için denemek taklit etmeyin.

Çoğu durumda, kahverengi ayılar ya sırayla boz saldırı yavrularını korumak için. Şu anda, canavar gürültülü, sizi uyarır ve bir saldırı için hazırlanıyor gibi davranır. Çok yavaş bu yerden uzak taşıyın. Eğer bir ayı ölü gibi davranarak, yerleşir görürseniz: karnına yatmak ve kafaya ellerini yukarı kaldırın. Ama nadir durumlarda, bir yırtıcı saldırılar ve aslında uyarmadan böylece yaptığında, onların hayatları için savaşmak çaremiz yok.

Eğer çölde kaybolmak, derhal gıda temini için bakmak gerekir

Bu öyle değil. Yaklaşık altı hafta boyunca yiyecek olmadan yapabilirsiniz. Kesin zaman olduğu alanı ve sağlık sorunları bağlı olarak değişebilir. Ancak, su ve barınak daha önemlidir.

kaktüs sıvı susuzluktan ölüm sizi kurtarabilir

Eğer oldukça tecrübeli gezgin ve bir varil kaktüs suyu toplamak ve daha sonra güvenli hale getirmek için filtre edebiliyoruz, o çalışabilir. Ama kaktüs olduğunu sıvının çoğu, sizi hasta hissettirmek, ve daha fazla su kaybına yol açacaktır gıda zehirlenmesi bir tür, olsun.

Ağacın kuzey tarafında yosun arayın

yosun ortamına bağlı olarak, ağacın her tarafta büyüyebilir. gitmek için bu halk önyargı kullanmayın.

hayvanlar şeyler yemek, sonra bu bitkiler de sizin için güvenli

Böyle kuşlar ve sincaplar gibi bazı hayvanlar, bir adamı öldürmek edebiliyoruz çilek ve mantar, yemek.

donma veya hipotermi durumunda cildi ovmak gerekir veya sıcak banyo içine almak

donmuş cilt sürtünme sadece soğuktan veya hipotermi ile ilgileniyor bile fazla zarar verebilir sıcak su, gibi onun donma ilerletmek yol açabilir. Bu nedenle, gerek tercihen birkaç battaniye ve sıcak su şişeleri koltukaltı ile yavaş yavaş ısınması.

Eğer bir köpekbalığı tarafından saldırıya iseniz, burnuna vurmak gerekir

Eğer gerçekten zor, sen hareket köpekbalığı burun almak sence? Bir köpekbalığı saldırı sizi yaklaşırsa, onları ve hayvanlar arasında sert bir cisim koymak deneyin. Bu başarısız olursa, gözlerini veya solungaçları zarar deneyin.

Eğer Riptide olsaydı, sahile paralel yüzmeye çalışın

Akış denize doğrudan yönlendirilir eğer doğrudan kıyıya paralel olan hareketi en iyi şekilde çalışır. Bu ifade tamamen yanlış değil, ancak birçok durumda rip akıntısı bir açıda olduğunu bilmelidir. Bu nedenle, yapmanız gereken tek şey kıyıya yakın kalmak ve mümkün olduğunca uzun akışına dik yüzmek olduğunu. Bir yöne ziyade başka gitmek daha kolay olabilir. Her durumda, çok yorucu olmamalıdır. Sen sürüklenen sanki hissetmemelisin. Artık yüzer ise, su yüzeyinde kalmayı mümkün olduğunca deneyin.

Canopy büyük sığınağı olan

Bu kapağın doğruluğu ortama bağlıdır. Yüksek sıcaklıklarda, sen gölge gerekir, ancak sıcak kalmak için soğuk bir iklimde iseniz - Ana önceliktir. Bu rüzgardan korunmak için sadece ihtiyaç değil, aynı zamanda gece soğuk yerden sizi koruyacak bir yatak inşa etmek anlamına gelir. Kanopi rüzgar, güneş ve yağmurdan korunmak konusunda yardımcı olacaktır, ancak ısı sağlamak için yeterli olmayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.